Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 sierpnia 2008

Pekin 2008 bez polskiego hymnu?

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 16:21

Gdy przed sześcioma laty na mundialu w Korei i Japonii Edyta Górniak w cokolwiek nowatorski sposób wykonała polski hymn, wielu twierdziło, że mamy do czynienia z czystą profanacją, a kontrowersyjny występ rodzimej artystki to przy sprzyjającej aurze już tylko łabędzi śpiew. Dzisiaj sprawa Mazurka Dąbrowskiego powraca jak bumerang, a dzieje się tak znów za sprawą sportu, a konkretnie gry Pekin 2008

Zobacz nową, prawdziwą Larę Croft!
Zobacz nową, prawdziwą Larę Croft!

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 15:00

Alison Carroll, 23-letnia mieszkanka londyńskiego Croydon, zostanie nową twarzą serii Tomb Raider - donosi witryna dziennika The Sun. Następczyni Karimy Adebibe przez najbliższe miesiące będzie wcielać się w postać Lary Croft, najpopularniejszej bohaterki w historii gier wideo.

Znamy listę osiągnięć w Fable II
Znamy listę osiągnięć w Fable II

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 14:30

Na jesienną premierę Fable II ostrzą sobie zęby nie tylko fani gier z fabułą przez duże F, ale także wszelacy łowcy osiągnięć, którzy nie spoczną dopóty, dopóki ich lista Xbox 360 Achievements nie zostanie kompletnie wyczyszczona. Dla takich właśnie maniaków Peter Molyneux i grupa Lionhead Studios przygotowują zestaw 50 unikatowych wyzwań. Dotarliśmy właśnie do ich spisu.

Elite IV może ukazać się na konsolach

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 14:23

Przed niespełna dwoma tygodniami światło dzienne ujrzała informacja, że David Braben, twórca kultowej serii Elite realizuje już czwartą odsłonę swego kosmicznego symulatora. Jak podał dziś serwis VideoGaming247, produkcja ta poza wydaniem pecetowym może ukazać się także na innych platformach.

Wojna w Gruzji, czyli prorocza wizja autorów Ghost Recon
Wojna w Gruzji, czyli prorocza wizja autorów Ghost Recon

Przemysław Zamęcki, 11 sierpnia 2008, 12:41

W Rosji do władzy dochodzą nacjonaliści, którzy zamierzają spowodować odrodzenie potęgi Związku Radzieckiego. Rosyjska machina wojenna kieruje swoją agresję w kierunku byłych republik radzieckich. Nadchodzi rok 2008. Czołgi przekraczają granicę rosyjsko-gruzińską. Cały świat wstrzymuje oddech. Wojna.

Fable II Pub Games trafią 13 sierpnia do Xbox Live Arcade
Fable II Pub Games trafią 13 sierpnia do Xbox Live Arcade

vampire, 11 sierpnia 2008, 12:30

Jednym z ciekawych elementów zbliżającego się RPG Petera Molyneuxa, Fable II, jest sposób w jaki główny bohater będzie zdobywał pieniądze na swoje potrzeby. Choć z pewnością pokonani wrogowie pozostawią po sobie jakieś skarby, znaczą część funduszy będziemy musieli zarobić wykonując zwykłą pracę. Jest jednak prostszy i szybszy sposób na zdobycie lub stracenie fortuny – hazard.

Kolekcjonerska edycja Command and Conquer Red Alert 3
Kolekcjonerska edycja Command and Conquer Red Alert 3

vampire, 11 sierpnia 2008, 12:30

Brytyjski sklep internetowy Game jest jak na razie jedynym europejskim sprzedawcą oferującym przedpremierowy zakup kolekcjonerskiej edycji trzeciej części serii popularnych RTSów - Command and Conquer Red Alert.

9GB patch do Wiedźmina. Ruszyła przedsprzedaż Edycji Rozszerzonej

Przemysław Zamęcki, 11 sierpnia 2008, 12:00

Od kilku dni zainteresowani mogą składać przedpremierowe zamówienia na Edycję Rozszerzoną Wiedźmina. Jej koszt ustalono na poziomie 79,90 złotych, a w pudełku oprócz samej, poprawionej wersji gry znajdziemy m.in. nowe przygody, dwie płyty z muzyką (ścieżka dźwiękowa i muzyka inspirowana grą), oraz poradnik napisany przez autorów programu. A co z osobami, które Wiedźmina już zakupiły?

Co pokaże Intel na Games Convention?

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 11:58

Już w przyszłym tygodniu w lipskiej hali Convention Center rozpoczną się największe w Europie targi elektronicznej rozrywki, gdzie oprócz firm ściśle związanych z grami swoje oferty zaprezentują też koncerny produkujące hardware. Jednym z takich sprzętowych gigantów będzie Intel, który ujawnił właśnie, co zamierza pokazać klientom w swoim pawilonie.

Data premiery Red Alert 3 znana. Jenny McCarthy trzecią „gwiazdką” gry
Data premiery Red Alert 3 znana. Jenny McCarthy trzecią „gwiazdką” gry

artoor, 11 sierpnia 2008, 11:06

Pod koniec zeszłego miesiąca pierwszych 2000 szczęśliwców przystąpiło do beta-testów gry Command & Conquer: Red Alert 3. Oznacza to, że prace nad projektem idą ku dobremu, a w najbliższych miesiącach odbędzie się długo oczekiwana premiera finalnej wersji produktu.

Premiery gier w Polsce (4-8 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (4-8 sierpnia)

Vercetti, 11 sierpnia 2008, 10:45

W minionym tygodniu po raz kolejny nie mieliśmy do czynienia z wysypem topowych tytułów. Na polskim rynku ukazało się zaledwie siedem nowości, a rodzimi dystrybutorzy postawili na obniżanie cen starszych produktów oraz zapowiadanie następnych reedycji. Nie, żebyśmy nie chcieli skorzystać, ale z utęsknieniem czekamy już na wrzesień.

Powstaje The Book of Unwritten Tales - nowa przygodówka point&click
Powstaje The Book of Unwritten Tales - nowa przygodówka point&click

vampire, 11 sierpnia 2008, 10:40

W miniony weekend niemiecki wydawca HMH Interactive zapowiedział The Book of Unwritten Tales - przepełnioną czarnym humorem klasyczną przygodówkę typu point&click osadzoną w świecie fantasy, której przygotowaniem zajmuje się studio KingArt Games. Data premiery została wstępnie wyznaczona na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 11 sierpnia 2008, 10:34

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: co na Games Convention pokażą firmy Schantz International Consultants i Play Ten Interactive, premiery N+, Exit, Mashroom Men i inne. Zapraszamy do lektury.

Lista potwierdzonych postaci z Mortal Kombat vs DC Universe

artoor, 11 sierpnia 2008, 09:21

Midway Games, odpowiedzialne za projekt postanowiło rzucić nieco światła na temat grywalnych postaci, jakie znajdziemy w najnowszej odsłonie bijatyki. Będzie ich w granicach 20 do 25, każda z nich odznacza się innymi cechami charakteru i umiejętnościami w walce. Na razie potwierdzono 14-tu wojowników.

Runic Games powstaje z popiołów Flagship Studios Seattle
Runic Games powstaje z popiołów Flagship Studios Seattle

Hed, 11 sierpnia 2008, 09:10

Na zgliszczach Flagship Studios powstała nowa firma deweloperska nazwana Runic Games. Jej głównymi założycielami są Travis Baldree i Max Schaefer. Obaj panowie pracowali wcześniej razem przy grach Hellgate: London oraz zapowiadanym Mythos, a Shaefer był jednym z założycieli Blizzard North. Nie jest to jednak prosta historia o dwóch znajomych, którzy postanowili tworzyć gry.