Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2008, 14:23

autor: Vercetti

Elite IV może ukazać się na konsolach

Przed niespełna dwoma tygodniami światło dzienne ujrzała informacja, że David Braben, twórca kultowej serii Elite realizuje już czwartą odsłonę swego kosmicznego symulatora. Jak podał dziś serwis VideoGaming247, produkcja ta poza wydaniem pecetowym może ukazać się także na innych platformach.

Przed niespełna dwoma tygodniami światło dzienne ujrzała informacja, że David Braben, twórca kultowej serii Elite,realizuje już czwartą odsłonę swego kosmicznego symulatora. Jak podał dziś serwis VideoGaming247, produkcja ta poza wydaniem pecetowym może ukazać się także na innych platformach.

„Owszem, przyglądamy się konsolom” – potwierdził Braben, pytany o urządzenia, które będą obsługiwać długo oczekiwane dzieło. Deweloper nie zdradził przy tym nic ponad to, że tworzony przezeń tytuł zaoferuje mroczną i niezwykle głęboką rozgrywkę, zaś bardzo długi okres prac nad grą powodowany jest potrzebą zgromadzenia odpowiednich środków.

„Problem z Elite jest taki, że zaczęliśmy pracować nad projektem, a następnie go wstrzymaliśmy.” – ujawnił David, po czym dodał, że jego zespół jest zmobilizowany do zdwojonego wysiłku, ponieważ czwarta odsłona sagi z przeszło 20-letnią historią „musi być olśniewająca” . Nie wiadomo tylko, kiedy dokładnie doznamy tego olśnienia, jednak pewne jest, że najpierw Braben i ekipa Frontier Developments będą zobowiązani dokończyć grę The Outsider, a także dopilnować, by szanse na rynkowy debiut miały też inne, niezapowiedziane dotąd przedsięwzięcia.