Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Elite (PC)
OkładkaElite (PC)

Elite PC

Elite to kosmiczny symulator lotniczy, stworzony w 1982 roku przez studentów uniwersytetu Cambridge - Davida Brabena i Iana Bella. Gracz wciela się w gwiezdnego pilota przemierzającego pełne niebezpieczeństw zakątki galaktyki.

Symulacje | science fiction | ekonomiczne | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elite Premiera PC

15czerwca1987

producent: Realtime Games Software wydawca: Firebird Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Elite to gra, która wywołała przełom w gatunku kosmicznych symulatorów lotu i nie tylko. Autorami gry byli studenci Cambridge University, David Braben oraz Ian Bell, którzy w 1982 roku napisali Elite na mikrokomputer BBC Micro. Dopiero w 1984 roku gra została zaadaptowana na inne platformy, w tym również na PC w 1987. Jest to pierwsza gra na PC, posiadająca trójwymiarową grafikę.

W Elite grę zaczynamy z podstawowym modelem statku kosmicznego Cobra MkIII oraz niewielką kwotą 100 kredytów. Od tego momentu musimy przetrwać w nieprzyjaznej galaktyce, gdzie na naszej drodze stają piraci, policja, łowcy nagród, handlarze, oraz obca rasa Thargoidów. Pieniądze zdobywamy na wiele sposobów, przewożąc żywność z planet rolniczych na przemysłowe, a maszyny w drugą stronę. Można również samemu zostać piratem napadając konwoje, lub wszystkim po trochu.

Za zdobyte fundusze udoskonalamy swój statek w nowe bronie, tarcze i inny ekwipunek lub kupujemy nowy. Podróżować można po ośmiu różnych galaktykach, gdzie w każdej znajdziemy setki zamieszkałych planet, co czyni obszar gry jednym z największych dostępnych przestrzeni wirtualnych.

W 1990 pojawiła się wersja Elite Plus z poprawionym dźwiękiem i grafiką w rozdzielczości VGA. Konwersji dokonała firma Raibird.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 HDD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1246 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Elite: Odpowiednia dla każdego wieku.

Elite Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • IBM PC XT
  • 1MB RAM