Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka X2 The Threat (PC)
OkładkaX2 The Threat (PC)

X2 The Threat PC

X2 The Threat to kontynuacja przebojowego symulatora kosmicznego X Beyond the Frontier, stworzonego przez niemiecką firmę Egosoft.

Symulacje | science fiction | kosmiczne

X2 The Threat Premiera PC

1grudnia2003

pudełko PL

22kwietnia2004

producent: Egosoft wydawca: Deep Silver wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do X2 The Threat

Freelancer

Parkan 2

Elite

Kontynuacja przebojowego symulatora kosmicznego X-Beyond the Frontier, stworzonego przez niemiecką firmę Egosoft. Podobnie jak poprzednio akcja przenosi nas do olbrzymiego wszechświata X, gdzie czekają nas nowe przygody i niebezpieczeństwa. Gra stara się realistycznie odtwarzać bezmiar i różnorodność przestrzeni kosmicznej (mgławice, pasy asteroidów, różne układy słoneczne, itp.), oferując pełną dowolność w poczynaniach gracza i jego karierze. W X2 The Threat do wykonania czeka wiele misji połączonych wciągającą fabułą science fiction.

Wprowadzono większe możliwości handlowania, budowania, walki oraz odkrywania nowych, nieznanych zakątków galaktyki. W porównaniu z poprzednią częścią w grze zaszły znaczne zmiany. Usprawniono interfejs gracza i menu, zwiększono możliwości postaci NPC oraz ich zachowanie podczas walki i wymiany handlowej przez udoskonalenie komputerowej AI. Nie brakuje także nowych rodzajów broni, statków kosmicznych oraz możliwości ich rozbudowy. W grze pojawiła się nowa niebezpieczna rasa Khaak, która jest znacznie trudniejszym przeciwnikiem w kosmicznych bitwach.

Producent znacznie rozszerzył znany z poprzednich części wszechświat pozostawiając jednak na swoim miejscu stare sektory, wraz z niektórymi znanymi postaciami. Dodano efekty mgławic oraz pola asteroidów, przez które możemy przelecieć. Na niektórych z większych asteroidów można nawet wylądować. Nowoczesny, trójwymiarowy silnik 3D umożliwił dokładne odwzorowanie wszelkich detali obiektów kosmicznych, zarówno planet, ich satelitów jak i różnego typu statków, a nawet kosmicznych śmieci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 404 głosów czytelników.

X2 The Threat cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI X2 The Threat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

X2 The Threat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.3 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D + wykorzystuje joystick