Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Freelancer (PC)
OkładkaFreelancer (PC)

Freelancer PC

Kontynuacja przygód we wszechświecie znanym ze Stanlancera, gdzie tym razem gracz wciela się w rolę cywila przemierzającego przestrzenie kosmosu w poszukiwaniu sławy i pieniędzy.

Symulacje | science fiction

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freelancer Premiera PC

4marca2003

pudełko PL

23maja2003

producent: Digital Anvil wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: APN Promise Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Symulator kosmiczny twórców Starlancera. Przenosi nas w przyszłość, aż do schyłku XXX stulecia. Po zakończeniu Pierwszej Wojny Układu Słonecznego, której historię mogliśmy doświadczyć w Starlancerze, cztery ludzkie klany władają znanym kosmosem. Ziemia oraz zamieszkałe światy sąsiadujące z Układem Słonecznym zostały prawie zapomniane. Z nadejściem Ery Podbojów, ludzkość rozpoczęła gwałtowną ekspansję na kolejne światy we wszechświecie.

Gracz, jako pilot kosmicznych pojazdów, rzucony zostaje w wir galaktycznych przygód, wśród których może czynnie uczestniczyć w niebezpiecznych walkach. W olbrzymiej galaktyce napotykamy grupy groźnych piratów, bezwzględnych najemników i fanatycznych misjonarzy. Gra posiada nowoczesny systemem, odpowiedzialny za poruszanie się w przestrzeni oraz interakcję postaci w czasie rzeczywistym. Mamy pełną kontrolę nad kupowaniem i sprzedawanie różnych towarów, wyborem misji, modyfikowaniem statków kosmicznych, czy angażowaniem się w kosmiczne potyczki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 3445 głosów czytelników.

Freelancer cena w dniu premiery: 159 PLN

Klasyfikacja PEGI Freelancer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Freelancer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 900 MHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 900 MB HDD