Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2010, 12:22

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10)

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Witam w najnowszej odsłonie „Najciekawszych modyfikacji”. Jak zwykle czeka na was wybór najbardziej interesujących projektów wypuszczonych w ostatnich kilku tygodniach. Tym razem dostaliśmy wyjątkowo mało nowości do Half-Life 2, za to dopisali fani tworzący mody do gier strategicznych. Jednocześnie warto wspomnieć, że na stronie ModDB ruszyło już głosowanie na modyfikację roku, więc jeśli w ciągu ostatnich 11 miesięcy jakiś projekt was zachwycił to okażcie wsparcie jego twórcom oddając na nich swój głos.

Left 4 Dead 2

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #1

Detour Ahead

Tym razem moderzy skoncentrowali się wyłącznie na drugiej części serii. Spośród nowych kampanii warte polecenia są zwłaszcza:

  • 7 Hours Later II - pięć dopracowanych map, w których musimy przedrzeć się przez las do pobliskiego lotniska.
  • Surrounded by the Dead II – trzy mapy miejskie. Standard, ale za to bardzo dobrze wykonany.
  • Detour Ahead - wreszcie wypuszczona została finalna wersja jednej z najlepszych kampanii do tej gry. Pięć pięknych i doskonale zaprojektowanych podmiejskich map, które zapewnią wam godziny zabawy. Do tego całość jest bardzo trudna, ale w bardzo sprawiedliwy sposób, który sprawia że człowiek po kolejnym niepowodzeniu ma ochotę spróbować jeszcze raz.

Pozostałe gry akcji

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #2

Hexen: Edge of Chaos

Po wielu latach oczekiwania wreszcie otrzymaliśmy okazję zagrania w Hexen: Edge of Chaos, czyli moda do trzeciej części serii Doom, który stanowi fanowską kontynuację klasycznego cyklu fantasy autorstwa zespołu Raven Software. Na razie dostępne jest demo zawierające trzy rozległe etapy, które starczają na około dwie godziny zabawy. Rozgrywka jest silnie inspirowana oryginałem, zwiedzimy więc charakterystyczne, mroczne lokacje, gdzie rozwiążemy różnorodne zagadki i powalczymy z potworami przy użyciu tajemniczych artefaktów.

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #3

Tedium

Tedium to z kolei mod z artystycznymi ambicjami korzystający z silnika Source (a więc potrzebujecie jednej ze zbudowanych na nim gier, takiej jak Half-Life 2 lub któryś z epizodów, seria Left 4 Dead, Team Fortress 2 czy Counter-Strike: Source). Akcja osadzona została w dziwnym budynku będącym naszym miejscem pracy. Całość opiera się na ciągłym powtarzaniu tych samych czynności. Zróbmy coś wystarczającą ilość razy, a świat gry ulegnie zmianie i pozwoli nam na coś nowego. Ta modyfikacja w sprytny sposób wykorzystuje nawyki jakie wykształciły w nas lata zabawy w komercyjne produkcje. W Tedium prędzej czy później dochodzimy do momentu, w którym musimy złamać te przyzwyczajenia i spróbować zagrać wbrew regułom zabawy. To zdecydowanie nie jest pozycja dla każdego, ale spróbować warto.

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #4

The Worry of Newport

The Worry of Newport to z kolei mod do gry Crysis utrzymany w atmosferze horroru. Autor skoncentrował się na klimacie oraz fabule i jest to świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie powoli budowane napięcie bardziej niż wyskakujące zza rogu potwory. Gracze wcielają się w mężczyznę, który w czasie sztormu półżywy ląduje na brzegu kolonii Newport. Zwiedzając to miejsce odkrywać będzie kolejne strzępki informacji, które składają się na opowieść o niewyobrażalnych potwornościach, jakich lokalna ludność dokonała ku chwale niejakiego Edgara Gray'a. Całość zabawy polega na powolnym odkrywaniu sekretów przeszłości. Nie ma tu żadnych przeciwników czy sekwencji akcji, jest tylko ciekawa i dobrze poprowadzona fabuła.

Men of War

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #5

Stargate: Adventures in the galaxy

Do tej doskonałej gry taktycznej ukazały się trzy ciekawe projekty. Zaczniemy od nowej wersji Stargate: Adventures in the Galaxy, czyli moda, który chce przenieść Men of War w realia znane z popularnych seriali science-fiction. Plany zakładają stworzenie totalnej konwersji, czyli podmienienie większości elementów pierwowzoru, choć sporo czasu minie nim to się stanie. Na chwilę obecną można się pobawić współczesnym uzbrojeniem podczas kilku sympatycznych misji.

Drugą wartą uwagi nowością jest demo The Legends of Steel. Autor moda ma zamiar stworzyć kampanię rekonstruującą działania wojenne w Normandii oraz inwazję na Polskę. Docelowo wymienionych ma zostać masa dźwięków oraz modeli i wprowadzony spory zestaw map. Na razie mamy tego przedsmak i projekt wydaje się bardzo obiecujący.

Natomiast Men of War HD mod to zgodnie z nazwą projekt ulepszający graficzną stronę tej gry. Możecie się zatem spodziewać nowych modeli, tekstur i dźwięków. Nie jest to żadna rewolucja, ale dla miłośników tej produkcji będzie to bardzo sympatyczna propozycja.

Pozostałe gry strategiczne

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #6

Halo: Homefront

Ukazała się ponadto najnowsza beta Halo: Homefront, czyli moda do Homeworld 2 pozwalającego toczyć kosmiczne bitwy w uniwersum znanym z gier studia Bungie. W obecnej wersji grywalne są już obie strony konfliktu (frakcja ludzka i Covenant) i możemy się cieszyć sporą ilością nowych modeli statków obu ras. To wyjątkowo obiecujący projekt, w który z przyjemnością mogą zagrać nie tylko miłośnicy Halo. Docelowo w modyfikacji mają się znaleźć rekonstrukcje wszystkich największych bitew kosmicznych, w tym wypadku Reach czy inwazji na Ziemię.

Wydano również pierwszą od prawie roku nową wersję Star Wars: Clone Wars.Mod ten przenosi Star Wars: Empire at War w czasy Wojen Klonów. Autor zmienił modele, dźwięki, jak również właściwości jednostek i planet tworząc interesujące spojrzenie na jeden z najciekawszych okresów tego fikcyjnego uniwersum. Miejcie tylko na uwadze, że mod do działania wymaga posiadania również dodatku Forces of Corruption.

Gry roleplaying

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #7

Mount and Musset: Battalion

Ukazała się nowa beta Mount and Musket: Battalion, czyli multiplayerowego projektu który próbuje korzystając z silnika Mount & Blade: Warband odtworzyć bitwy z początku XIX wieku. To wciąż dosyć wczesna wersja, ale już teraz bardzo fajnie się w to gra. Autorzy przygotowali masę nowych modeli i map, historyczne frakcje (Prusy, Francja oraz Wielka Brytania) oraz realistyczne uzbrojenie. Samo wprowadzenie broni palnej kompletnie zmienia całą rozgrywkę, a w modzie ponadto znalazły się również m.in. wpływające na jednostki efekty pogodowe oraz komendy głosowe. Autorzy nawet zaszaleli z limitem graczy i teraz na jednym serwerze może się bawić aż 222 osób, co daje naprawdę niesamowite bitwy. Jeśli lubicie wojny napoleońskie i posiadacie Warband to jest to coś dla was. Dodatkowym plusem jest fakt, że mod cieszy się dużą popularnością, więc najczęściej nie ma problemu ze znalezieniem chętnych do gry.

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #8

Silverthorne Keep

Silverthorne Keep to z kolei przeznaczona do pierwszej odsłony Neverwinter Nights rozbudowana leśna przygoda, w której musimy obronić mieszkańców wiosko Griggstron przed wrogimi wojskami i odkryć kto stoi za całą inwazją. Moduł wymaga posiadania dodatków Shadows of Undrentide oraz Hordes of the Underdark.

Można również wreszcie pobrać Fallout: New Vegas Reborn, który robi z tą grą to samo co jego odpowiednik do Fallouta 3. czyli zwiększa realizm walki. Zmieniono właściwości broni modyfikując zadawane przed nią obrażenia, prędkość strzelania i właściwości amunicji. Zwiększono ponadto destrukcyjną moc materiałów wybuchowych.

Pozostałe modyfikacje

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #9

Wings of the Federation

Wings of the Federation to kompletnie nowa kampania do Freelancera opowiadająca historię pilota latającego dla marynarki Federacji Orina. Całość jest mocno inspirowana konsolową serią Colony Wars. Na graczy czeka dwanaście rozbudowanych misji, olbrzymie bitwy z udziałem dziesiątek jednostek i sporo małych usprawnień wliczając w to nowe tekstury. Dodajmy do tego całkiem sprawnie poprowadzoną fabułę i otrzymujemy jeden z lepszych modów dla pojedynczego gracza jakie kiedykolwiek powstały do Freelancera. Pamiętajcie tylko, by zainstalować najnowszego patcha.

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #10

Refueled

Refueled to z kolei mod naprawiający niedociągnięcia gry FUEL. Autorzy usunęli masę niedoróbek, poprawili interfejs użytkownika i zadbali, by Sztuczna Inteligencja prezentowała wreszcie przyzwoity poziom. W dniu premiery ta ścigałka miała spory potencjał, ale nie został on zrealizowany z powodu fatalnego stanu technicznego i ogólnego niedopracowania tej produkcji. Ta modyfikacja wreszcie to wszystko naprawia.

Najlepsze z najlepszych

Dzisiaj w sekcji przypominającej starsze modyfikacje zaproponuję wam fanowski projekt znacząco ulepszający grę Titan Quest oraz ciekawy duet poziomów do Crysis.

City Decedere

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #11

City Decedere to dopracowany dwuczęściowy mod do gry Crysis przeznaczony dla pojedynczego gracza. Całość utrzymana jest w konwencji horroru i autorowi wyszło to naprawdę dobrze. Ponadto, projekt ten zawiera masę nowych elementów graficznych, jak również nowe potwory. Fabuły tutaj co prawda tyle co kot napłakał, ale jeśli lubicie mroczne strzelanki pełne krwiożerczych bestii to City Decedere powinno przypaść Wam do gustu.

Underlord

Najciekawsze modyfikacje (29/11/10) - ilustracja #12

Underlord to potężna modyfikacja do gry Titan Quest będąca czymś pomiędzy fanowskim dodatkiem a gigantyczną aktualizacją. Autorzy znaleźli w kodzie gry sporo elementów wyciętych przez studio deweloperskie z powodu ograniczeń czasowych po czym na własną rękę je dokończyli. Następnie wprowadzili potężny zestaw własnych materiałów i od nowa zbalansowali całą rozgrywkę. W rezultacie, po zainstalowaniu tego moda dostajemy nowe klasy postaci i potwory, jak również masę dodatkowych lokacji i umiejętności. Dodajmy do tego ulepszone mechanizm zabawy i otrzymujemy pozycję, która czyni z Titan Quest coś znacznie lepszego niż to, co nam zaoferowano w podstawowej wersji gry. Underlord do działania wymaga posiadania dodatku Immortal Throne.

Poprzednie artykuły z cyklu: