Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2010, 14:35

autor: Adrian Werner

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10)

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Poprzednie artykuły z cyklu:

Seria Left 4 Dead

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #1

Resident Evil 2 RPD

 

Ostatnie tygodnie nie rozpieszczały fanów Left 4 Dead masą nowych kampanii. Ukazała się praktycznie tylko jedna - Fort Noesis, której akcję osadzono w opanowanej przez zombie bazie wojskowej. Jednak nie ma co narzekać, bo jakość jej wykonania jest naprawdę wysoka, a wszystkie elementy są dopracowane i doskonale przemyślane.

Ponadto niedosyt spowodowany brakiem większych projektów powinny złagodzić dwie sympatyczne mapy:

  • Resident Evil 2 RPD – wierna replika znanego z drugiej części Resident Evil posterunku policji.
  • Dismember the Alamo – oparta na planach Alamo Drafthouse - autentycznego kina położonego na terenach Austin w Teksasie.
Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #2

Escape From Parkdale

Do Left 4 Dead 2 również ukazało się kilka wysokiej jakości map:

  • Escape From Parkdale - tytułowe Parkdale to senna pokryta śniegiem mieścina.
  • Hell House 2 - położony na odludziu domek, który staje się fortecą ostatniej szansy dla ocalałych ludzi.
  • Back to Blood Harvest – gdzie akcja toczy się na terenie opuszczonej farmy.

Seria Thief / Dark Mod

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #3

Business as Usual

 

Do starego, ale wciąż wyjątkowo jarego Thief 2: The Metal Age fani wypuścili dwie bardzo dobre misje dodatkowe:

  • The Sun Within and The Sun Without - w której spróbujemy odchudzić skarbiec Lorda Abdjilana o dwa klejnoty. Jeśli wierzyć plotkom przebiegły arystokrata ukrył je w podziemnym labiryncie pod swoją posiadłością.
  • Just Friends Part 2 – kontynuacja przygody wypuszczonej pięć lat temu (możecie ją znaleźć tutaj). Wcielamy się w rolę zbira o imieniu Burt, który niedawno obrabował Lorda Chauncego. Pech chciał, że jegomość ów jest wyjątkowo mściwy i nie tylko wyznaczył pokaźną nagrodę za głowę biednego Burta, ale również porwał jego ukochaną. Naszym zadaniem będzie włamać się do posiadłości Chauncego i uwolnić lubą z zatęchłego lochu.

Do Thief: Deadly Shadows ukazała się paczka modów umożliwiających zmuszenie tej gry do bezproblemowego wsparcia dla rozdzielczości szerokoekranowych.

Z kolei Dark Mod (modyfikacja zmieniająca Doom 3 w składankę podobną do serii Thief) wzbogacił się o Business as Usual. Misja ta zaczyna się w karczmie, gdzie pijany szlachcic przechwala się własnym bogactwem. My jako ciężko pracujący złodzieje postanawiamy przetestować prawdziwość jego słów.

Pozostałe strzelaniny

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #4

Jailbreak Source

 

Do Half- Life 2 ukazała się pierwsza w pełni funkcjonalna wersja Jailbreak Source. To wspaniale zakręcona strzelanina multiplayer, w której człekokształtne dinozaury toczą zacięte boje z morderczymi robotami. Całość rozgrywki charakteryzuje się ciekawym podejściem do zagadnienia respawnowania. Po niefortunnym zgonie naszej postaci następuje jej szybkie wskrzeszenie w więzieniu kontrolowanym przez przeciwnika. Tam możemy czekać na ratunek, lub samemu spróbować ucieczki.

Living Hell: Noname Island 2 – przeznaczony do wykorzystania z Crysis zestaw trzech dopracowanych misji dla pojedynczego gracza. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami z głównej gry i osadzona jest na wyspie gdzie Koreańczycy przeprowadzają medyczne eksperymenty.

Gry strategiczne

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #5

Company of Heroes: Eastern Front

 

Po długich oczekiwaniach ukazał się Eastern Front, który wzbogaca Company of Heroes: Opposing Fronts o wojska Armii Czerwonej. Mod zawiera nowe modele, tekstury, budynki, dźwięki, mapy itp. Jednym słowem to pełnoprawna nowa frakcja do rozgrywki wieloosobowej. Fani tej serii od lat domagali się jej wprowadzenia i choć ekipa z Relic nigdy nie spełniła tych marzeń, to teraz dzięki aktywności niezmordowanych fanów otrzymaliśmy coś prawie równie dobrego.

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #6

Ran No Jidai

 

Kolejną wspaniałą premierą była beta Ran No Jidai. Modyfikacja ta przenosi Rome: Total War do Japonii z okresu Sengoku. To potężny projekt - 20 klanów staje przeciwko sobie, by w latach 1524-1615 walczyć o dominację nad 86 prowincjami. W praktyce jest to nic innego jak fanowski Shogun : Total War 2 i jedynym powodem, dla którego twórcy nie użyli tej nazwy jest to, że Creative Assembly stanowczo tego zabroniło. Do działania Ran No Jidai wymaga zainstalowania dodatku Barbarian Invasion.

Warto jeszcze wspomnieć o Diversity AI, które wydatnie poprawia sztuczną inteligencję w Supreme Commander.

Seria Neverwinter Nights

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #7

Heartstone Saga Chapter 2

 

Do pierwszej części Neverwinter Nights ukazały się dwie sympatyczne przygody. Obie wymagają nie tylko podstawowej wersji gry, ale też obydwu dodatków.

 

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #8

Misery Stone

 

Ostatnie dwa tygodnie były bardzo udane dla Neverwinter Nights 2. Z wypuszczonych przygód warte polecenia są zwłaszcza:

  • Misery Stone – długa i dopracowana wampirza kampania osadzona w realiach uniwersum Ravenloft. Ukończenie tego potężnego projektu zabrało jego twórcom ponad 2 lata. Mod wymaga obecności Mask of the Betrayer oraz Storm of Zehir.
  • Planescape: The Shaper of Dreams (Chapter 1) - Pierwsza część rozległej kampanii. Zaczynamy jako niewiele znacząca dziewczyna prowadząca spokojne życie w pięknej rezydencji. Przygoda ta służy jako prolog. Koncentruje się na codziennym życiu bohaterki i powolnym odkrywaniu przez nią swoich mocy. By nacieszyć się tym modułem wymagane jest posiadanie rozszerzenia Mask of the Betrayer.

Pozostałe

Najciekawsze modyfikacje (25/01/10) - ilustracja #9

Formula 500

 

Fani rFactor mogą już spróbować ostatecznej wersji moda Formula 5000, rekonstruującego sezon 1971 tej odrobinę egzotycznej ligi, która zakończyła swój żywot w 1982 roku. Ponadto fani rozbudowali rFactor także o Autodromo di Franciacorta, czyli popularny włoski tor wyścigowy położony w malowniczej Lombardii.

Jeśli wciąż jesteście uzależnieni od Peggle to mamy dla was dobre wieści. Jakiś czas temu firma PopCap Games zorganizowała konkurs na najładniejsze poziomy dodatkowe. Piątka najlepszych została właśnie wypuszczona w jednym zestawie.

Artykuł zakończymy wspominając zestaw dodatkowych samolotów, który wzbogaca starusieńkie Fighter Squadron: The Screamin' Demons over Europe o maszyny lotnictwa Australii, Nowej Zelandii oraz Holandii.