Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2009, 16:25

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09)

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany dwa razy w miesiącu wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Poprzednie artykuły z cyklu:

Zanim przejdziemy do konkretnych modyfikacji warto wspomnieć o platformie Desura. To system dystrybucji elektronicznej, nad którym pracuje załoga strony ModDB. Od konkurencji takiej jak Steam, czy Impulse różnić się będzie, jakżeby inaczej, położeniem nacisku na mody. Desura ma zapewnić łatwy dostęp do specjalnie wyselekcjonowanych efektów twórczości fanów i naturalnie integrować się z innymi platformami, zwłaszcza ze Steam. Do tego ma umożliwiać deweloperom całkowitą kontrolę nad tym jak przedstawiane są ich gry w serwisie. Zamknięte testy Desury mają ruszyć już w tym tygodniu. Twórcy podkreślają, że jest to oddzielny projekt i w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na działalność ModDB.

Half-Life 2/Orange Box

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #1

Post Script

 

W Post Script wcielamy się w rolę osoby, która jeśli wierzyć przemawiającym do nas głosom, doprowadziła do końca świata. Resztka ocalałych pragnie zemsty i zadośćuczynienia ich krzywdom. Zwykłe pozbawienie cię życia nie jest jednak dla nich wystarczające, chcą bowiem byś cierpiał przez bardzo długi czas. Dlatego, specjalnie dla ciebie, ogromnym wysiłkiem zbudowali małe miasteczko, jako swoisty czyściec, w którym będziesz żył, aż do chwili, gdy zrozumiesz ogrom swoich grzechów.

Warty zainteresowania jest też niekryjący inspiracji twórczością H.P.Lovecrafta, przygodówkowy mod Nestlings. Odwiedzimy w nim stare, opuszczone domostwo, w którym zalęgło się pradawne zło.

Seria Left 4 Dead

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #2

No More Industries

 

Valve wypuściło wreszcie narzędzia moderskie do Left 4 Dead 2, więc wkrótce możemy spodziewać się prawdziwego wysypu nowych materiałów tej gry. Jednym z pierwszych owoców tego jest Left 4 Doom, czyli rekonstrukcja klasycznej mapy E1M7, znanej z pierwszej części Doom. Autor był wierny oryginałowi, nie poszedł na łatwiznę i zamieścił pochodzące z gry id Software tekstury oraz dwuwymiarowe obiekty (jak np. beczki). Totalne retro, ale bardzo zabawne.

Na chwilę obecną sercami twórczych fanów rządzi jednak niepodzielnie pierwsza część gry, do której ukazały się ostatnio dwie dobre kampanie:

  • No More Industries – 5 map na terenach pozamiejskich (fabryki ,lasy itp.)
  • Dead Street – Kampania rozgrywająca się na przestrzeni 4 map. Przyjdzie nam mordować zombie w miejscach takich jak zajezdnia autobusowa, podziemne tunele czy posterunek policji

Inne strzelanki

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #3

Galactic Warfare

 

Możemy wreszcie spróbować bety Star Wars Mod: Galactic Warfare, która przeobraża znane i lubiane Call of Duty: Modern Warfare w multiplayerową strzelaninę osadzoną w realiach Gwiezdnych Wojen. Pamiętam jak ujawniano tej projekt. W założeniach miano użyć pierwszego Modern Warfare jako bazy, by potem przenieść wszystko na Modern Warfare 2. Dlatego jedną z niewielu dobrych stron całego zamieszania wokoło najnowszego Call of Duty jest to, że już nie musimy kupować nowej gry, by cieszyć się tą modyfikacją.

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #4

Blood Oil

 

Blood Oil to z kolei olbrzymi mod do pierwszej części Ghost Recon. Długa kampania osadzona na terenach Nigerii, nowe mapy, misje, tekstury, etc. Wspaniały i rozległy projekt, kto wie czy nie ostatni tego kalibru, jaki ujrzy ta gra.

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #5

Cursed Village

 

Przeznaczona do Unreal Tournament III modyfikacja The Haunted wzbogaciła się z kolei o dwie nowe mapy: Cursed Village oraz Abandoned Mine.

Seria Neverwinter Nights

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #6

Sands of Solvheil III

 

Do pierwszego Neverwinter Nights ukazały się następujące przygody:

Z kolei do Neverwinter Nights 2:

  • Sands of Solvheil III: Crusaders of Shalihir (wymaga dodatku Maska Zdrajcy)- trzecia część (pierwszą znajdziecie tu, a drugą tu) sagi opowiadającej o konflikcie królestwa Daleron z barbarzyńcami z Harrn. Tym razem przygoda zabierze nas na pustynię, gdzie pośród piasków ukryto tajemnicę stworzenia rasy ludzkiej.
  • 16 Cygni 1 – Tocząca się na obcej planecie, sporych rozmiarów kampania łącząca elementy fantasy i science fiction. Wymaga obu dodatków (zarówno Maski Zdrajcy, jak i Gniewu Zehira).

Gry strategiczne

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #7

Call of Warhammer

 

Jeśli chodzi o modyfikacje gier strategicznych, koniec grudnia stoi pod znakiem Call of Warhammer Total War. Ten rosyjski projekt przeznaczony jest do Medieval II: Total War i w znacznej części spełnia te nadzieje fanów uniwersum stworzonego przez Games Workshop, które zawiódł Mark of Chaos. Kolejność instalacji, jaką powinniście zastosować jest taka- najpierw sam mod (dwa pliki rar- pierwszy i drugi), potem dodatek z muzyką i na koniec patch zmieniający język z rosyjskiego na angielski.

Future Wars - wzbogaca Star Trek: Armada II o nową kampanię dla pojedynczego gracza, której akcja zaczyna się sto lat po wydarzeniach z filmowego Star Trek: Nemesis.

Ukazała się wersja 2.0 Commanders of War II. Przebudowuje ona Men of War w celu czynienia tej gry bardziej realistyczną. Oferuje też znacznie większą skale bitew niż wersja podstawowa.

Stargate Shadow Magic - czyli przeróbka Age of Wonders: Magia Cienia na znane z filmów i seriali telewizyjnych realia Gwiezdnych Wrót.

Gry wyścigowe

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #8

RSRBR 2010

 

Jak co roku ukazała się nowa wersja największego projektu fanów Richard Burns Rally. RSRBR 2010 to mod składający się z dwóch części- modyfikacji bazowej oraz pakietu z samochodami. Zestaw ten uaktualnia grę do współczesnych standardów, zarówno jeśli chodzi o grywalność/realizm, jak i grafikę. Pamiętajcie tylko, by zainstalować go na czystą wersję tego tytułu, zamiast próbować uaktualniać RSRBR 2009.

Carrera Cup Scandinavia – zgodnie z nazwą odtwarza sezon 2009 Porsche Carrera Cup Scandinavia. Działa z RACE07, GTR Evolution oraz STCC The Game.

Pozostałe

Najciekawsze modyfikacje (28/12/09) - ilustracja #9

 

Na sam koniec zostawiliśmy sobie prawdziwy rodzynek. Wreszcie, po latach oczekiwania ukazała się beta MechWarrior: Living Legends. Mod ten przeznaczony jest do gry Crysis i odtwarza zabawę, jakiej przed laty dostarczała nam legendarna seria mechowych symulacji. Na przestrzeni lat nie było zbyt wiele projektów tego typu. Na dobrą sprawę, od czasów MechWarrior 4 nie ukazał się żaden dobry symulator wielkich robotów. Nawet świetnie zapowiadający się Starsiege: 2845, który zaczął jako mod to Tribes: Vengeance, by potem przekształcić się w pełnowymiarową komercyjną produkcję, ostatecznie został skasowany. A teraz, nie dość, że zapowiedziano pełnoprawną kontynuację MechWarriora, to jeszcze ukazała się powyższa beta. Czyżbyśmy w końcu mieli się doczekać zaspokojenie naszego mechowego głodu? Oby.