Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star Trek: Armada II (PC)

Star Trek: Armada II PC

Star Trek: Armada II to kontynuacja wydanej w 2000 roku kosmicznej strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja gry, wyprodukowanej przez ekipę deweloperską studia Mad Doc Software, osadzona została w uniwersum popularnego serialu telewizyjnego.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne | Star Trek

PC Windows
Okładka Star Trek: Armada II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2001

20listopada2001

pudełko PL

Sequel znanej gry strategicznej Star Trek: Armada. W dziedzinie gatunku i samego pomysłu bazuje ona na założeniach swojej poprzedniczki, jednak jeżeli chodzi o samo opracowanie to wprowadza wiele istotnych zmian. Przede wszystkim producenci udoskonalili engine graficzny, teraz jest już w pełni trójwymiarowy. Ponadto wprowadzono trójwymiarowo modelowane mapy oraz dużo bardziej funkcjonalny wgląd w toczące się działania.

Dodatkowo znacznie zwiększono liczbę formacji, w które mogą się grupować wszystkie nasze jednostki. Dzięki temu zabiegowi możemy teraz w bardzo dynamiczny sposób wykorzystywać naszą przewagę (np. w sile ognia) oraz ukrywać nasze słabości (np. uszkodzone okręty, słabe osłony, itp.). Zmianom uległ również system odpowiedzialny za symulowanie zniszczeń statków kosmicznych, a także zwiększyły się nasze możliwości wykonywania manewrów taktycznych.

Gra pozwala nam rozgrywkę w trybie single player, gdzie możemy zagrać w trzy kampanie: Federacja przeciwko Borgowi, Klingoni przeciwko Cardassianom oraz Borg przeciwko gatunkowi 8472, a także w trybie multiplayer, gdzie ośmiu graczy może zmagać się rasami: Romulan, Klingonów, Borgiem, Cardassianami, gatunkiem 8472 oraz Federacją.

  • 30 misji o różnorodnych celach.
  • Ponad 45 nowych klas okrętów, 22 nowe rodzaje broni, 30 nowych stacji kosmicznych.
  • Ponad 30 map dla trybu multiplayer.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 2-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Trek: Armada II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Trek: Armada II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Najciekawsze modyfikacje (28/12/09)
Najciekawsze modyfikacje (28/12/09)

wiadomość28 grudnia 2009

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Star Trek MMORPG już oficjalnie!

wiadomość7 września 2004

Ledwo skończyłem pisać poprzednią wiadomość, a na łamach witryny Perpetual Entertainment pojawiła się już oficjalna informacja: powstaje gra Massively Multiplayer Online Role-Playing, związana z uniwersum Star Treka!

Nadchodzi MMORPG osadzony w uniwersum Star Trek?
Nadchodzi MMORPG osadzony w uniwersum Star Trek?

wiadomość7 września 2004

Fani wykryją wszystko, przed fanami nic się nie ukryje! Pomimo faktu, iż na oficjalnej witrynie Star Trek widnieje sporej wielkości obrazek, zapowiadający powstanie kolejnej gry związanej z tym uniwersum, redaktorzy witryny Sci-Fi: Universe postanowili dokładniej zbadać sprawę, zanim jakiekolwiek oficjalne doniesienia ujrzą światło dzienne. I, co tu dużo ukrywać, zrobili to bardzo skutecznie.

Gry osadzone w realiach serii Star Trek, jakie warto by zobaczyć...

wiadomość13 listopada 2003

Już od lipca bieżącego roku, kiedy to porozumienie dotyczące gier opartych na uniwersum Star Treka, pomiędzy firmami Activision i Viacom zostało zerwane, a całością sprawy zajął się sąd, przyszłość gier z tejże serii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Ostatnim licencjonowanym i wydanym tytułem na PC, okazał się Star Trek: Elite Force II, zaś, na dzień dzisiejszy nadchodzący tytuł Star Trek: Shattered Universe produkowany z myślą o konsolach nowej generacji, będzie ostatnim jaki w ogóle zostanie wydany pod szyldem Star Trek. Sprawa nadal trwa, nikt nie wie kiedy i jak się zakończy, co z pewnością nie wpływa na zadowolenie fanów Star Treka. Jednak nic nie szkodzi, by patrząc w niejasną przyszłość pospekulować na temat - jakie gry osadzone w realiach tej gwiezdnej sagi chcielibyśmy zobaczyć i kogo widzielibyśmy w roli developerów tych produkcji.

Gwiezdne serie z LEM-a

wiadomość22 listopada 2002

W przyszłym tygodniu firma LEM wprowadzi na polski rynek dwa nowe pakiety z Activision, na które składać się będą gry ze słynnych gwiezdnych serii: Star Trek Action Pack i Star Wars Galactic Battlegrounds Saga.