Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Conquest: Frontier Wars (PC)

Conquest: Wojny Pogranicza PC

Conquest: Frontier Wars

Gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym, której akcja osadzona została w przestrzeni kosmicznej. Trzy wielkie, obce nacje toczą zacięte boje z udziałem wielu różnorodnych jednostek.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

PC Windows
Okładka Conquest: Frontier Wars (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16sierpnia2001

18marca2002

pudełko PL

Conquest: Frontier Wars to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której cała akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej. Wszystko zaczyna się w odległej przyszłości, gdy rasa Terran po latach intensywnych badań odkrywa tajniki międzygwiezdnych podróży. Jednak radość z tego odkrycia nie trwa długo, ponieważ po wysłaniu pierwszego okrętu w międzygwiezdną podróż łączność z nim zostaje zerwana, a na drodze staje wrogo nastawiona obca rasa. Zaczyna się wielka wojna, w której gracz musi tak wykorzystać wszystkie swoje talenty oraz dostępne środki materialne, by całkowicie zniszczyć wroga. Do wyboru mamy trzy różniące się techniką oraz sposobem walki rasy: Terran, Celareon oraz Manti.

Walka toczy się w szesnastu odmiennych systemach gwiezdnych, w których gracze mogą podbijać i kolonizować planety, a także budować na ich orbitach instalacje wojskowo-zaopatrzeniowe. W bitwach poza całą gamą pojazdów i okrętów bojowych biorą również udział specjalne jednostki dowódcze, (np. admirałowie) podnoszący koordynację i skuteczność oddziałów. W naszych podbojach i walkach dużą rolę odgrywa zaopatrzenie oddziałów oraz poziom zaawansowania technologicznego (nowe bronie, typy statków itp., możliwość przejmowania technologii obcych).

  • Wysokie AI komputerowych pilotów.
  • Dwuwymiarowa grafika z trójwymiarowo modelowanymi jednostkami.
  • Opcje rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.27 / 10 na podstawie 296 ocen czytelników.

Gry podobne do Conquest: Wojny Pogranicza

Klasyfikacja PEGI Conquest: Wojny Pogranicza

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Conquest: Wojny Pogranicza

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Conquest: Wojny Pogranicza - recenzja gry

Recenzja 3 kwietnia 2002, 10:21

Sama gra jest klasycznym, dwuwymiarowym RTS-em. Pod tym względem niewiele zmieniło się od czasów Starcrafta. Akcję obserwujemy pod tym samym kątem co w produkcie Blizzarda. Dobrze, że przynajmniej możemy przybliżać i oddalać pole bitwy (zoom jest całkiem niezły) a także obracać je o 90 stopni (skokowo). Jedną z największych innowacji jakie pojawiły się w Conquest jest system stawiania baz. Nie możemy ich bowiem budować w kosmosie jak chociażby w ciekawym Outforce, twórcy zadecydowali zapewne, iż były to rozwiązanie niezbyt realistyczne. Budowle musimy więc układać na orbitach napotykanych planet. Każda z nich ma 8 miejsc i to od nas zależy jak je zagospodarujemy. Jest to niezywkle ważne gdyż niektóre z istotnych obiektów mogą zajmować nawet 3 miejsca. Na szczęście, w większości misji rzucani jesteśmy na mapę z co najmniej kilkoma planetami w okolicy a więc problem z zasiedlaniem w początkowej fazie rozgrywki będzie raczej niewidoczny. Sama struktura bazy jest bardzo zbliżona do popularnego schematu: centrum dowodzenia + rafineria + budowle wojskowe. Oprócz wyżej wymienionych pojawia się także laboratorium (w zależności od wybranej rasy może to być nawet kilka budynków, np. tylko od rozwijania mocy silników lub tylko do upgrade’owania uzbrojenia), radar, który oprócz ostrzegania o nadciągających atakach zwiększa ilość dostępnych Command Points (o nich troszeczkę później) czy też akademia (dzięki której pozyskujemy ludzi do pracy a także admirałów). Budować możemy również wszelakie działka obronne, które jako jedyne mogą być stawiane poza orbitami planet, w dowolnym miejscu. Ciekawostką jest to, że nie wszystkie wynalazki odkrywa się w laboratoriach, niektóre budynki, jak na przykład rafineria, będą mogły prowadzić dodatkowe badania (w przypadku rafinerii może to być technologia pozwalająca na szybsze wydobycie złóż z powierzchni planet).