Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Project Earth (PC)

Starmageddon PC

Project Earth

Starmageddon to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego (RTS), wyprodukowana przez firmę Lemon Interactive. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy to trzy międzygalaktyczne rasy toczą ze sobą wyniszczającą wojnę o panowanie we Wszechświecie.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Project Earth (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2002

30kwietnia2002

pudełko PL

Starmageddon to nowa produkcja firmy Lemon Interactive, rodzimego dystrybutora gier, określana jako „kosmiczny RTS 3D nowej generacji”. Gra czerpie wszystko co najlepsze z gatunku, wzorując się na wspaniałych klimatach Homeworld’a i prostocie obsługi Command & Conquer: Red Alert 2. Podobnie jak w niezapomnianym Starcraft, można grać jedną z trzech dostępnych ras, ludźmi i dwoma nacjami obcych, z których każda oprócz zwykłych różnic w wyglądzie, jednostkach i wynalazkach, wykorzystuje zupełnie inne surowce do produkcji.

Gra wyróżnia się spośród innych tego typu produkcji, bogatą, niemal epicką linią fabularną, dynamicznym polem walki, gdzie każda misja rozgrywa się nawet na trzech mapach połączonych ze sobą tunelami podprzestrzennymi oraz zaawansowaną trójwymiarowa grafiką i dźwiękiem, które idealnie ze sobą współgrając zaskakują gracza ogromem przedstawionego otoczenia i pozwalają wczuć się w panującą sytuację.

  • Umiejętne połączenie najlepszych cech strategii i symulacji z zaimplementowaną bogatą, wielowątkową liną fabularną.
  • Intuicyjny interfejs oraz prostota obsługi spotykana wyłącznie w grach 2D.
  • Niespotykane nigdzie wcześniej dynamiczne pole walki, gdzie bitwa może toczyć się równocześnie w trzech miejscach połączonych ze sobą tunelami podprzestrzennymi (czarnymi dziurami, itp.).
  • Opcje awansu jednostek powiększające ich parametry jak: prędkość poruszania, siła ognia, itp.
  • Trzy całkowicie odmienne rasy posiadające inny system społeczny, inteligencję oraz struktury budowlane i jednostki.
  • Zaawansowany trójwymiarowy silnik graficzny wykorzystujący biblioteki Open GL, dynamiczne oświetlenie, wsparcie T&L, mapowanie wybojów, oraz szereg innych efektów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 175 głosów czytelników.

Gry podobne do Starmageddon

Wymagania wiekowe Project Earth

12+

Wymagania sprzętowe Starmageddon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Starmageddon - recenzja gry
Starmageddon - recenzja gry

Recenzja 10 maja 2002, 10:16

Dialogów zaś jest w grze sporo, gdyż stanowią one integralną część fabuły, która – podobnie jak w -przypadku niezapomnianego „Homeworlda” – ma tu znaczenie kluczowe. Jednakże opowiedziana w „Starmageddonie” historia jest znacznie nam bliższa i przez to gracz ma szanse dużo lepiej się identyfikować z postaciami, na które wpływa. Jest oto odległa przyszłość – lecz jest to przyszłość Ziemi – i rozpoczęła się kolonizacja innych planet. Jedna z nich już znajduje się w zasięgu wpływów ludzkości, druga, nadająca się do zasiedlenia, została niedawno zlokalizowana. W kierunku „trzeciej Ziemi” wyruszyła stosowna flota dowodzona przez „słonecznych nurków” – wysoko wykwalifikowanych pilotów zdolnych mocą swojego umysłu kierować statkami o rozmiarach miasta. I wówczas to okazało się, że homo sapiens nie jest jedynym gatunkiem sapiens nawet w granicach Drogi Mlecznej. Niestety z oczekiwanej wymiany naukowo-kulturalnej okazują się być nici, gdyż obcych – Daemonów oraz Vitechian – charakteryzują chroniczne skurcze w palcu wskazującym lub w innym organie o podobnej funkcji militarnej. Widać, że byłoby z tego opowiadanie SF, a przynajmniej są powody, by rozwój wydarzeń gracza wciągnął. Aczkolwiek nie do końca jestem przekonany do pomysłu, by w całość wpleść wątek romansowy objawiający się nieustającym flirtem dwójki pilotów...