Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 6 kwietnia 2002, 00:08

Kilka plików na koniec tygodnia

Trzy świeżutkie dema, tyle samo filmów z gier oraz dwa nowe uaktualnienia – to wszystko znajdziecie dzisiaj w naszym dziale Pliki.

Trzy świeżutkie dema, tyle samo filmów z gier oraz dwa nowe uaktualnienia – to wszystko znajdziecie dzisiaj w naszym dziale Pliki.

A są to:

Starmageddon - nowa produkcja naszego rodzimego dystrybutora gier, firmy Lemon Interactive, określana jako „kosmiczny RTS 3D nowej generacji”. O tym czy nie są to tylko buńczuczne przechwałki możemy przekonać się od dzisiaj osobiście, grając w udostępnione właśnie w Internecie demo angielskiej wersji.

Pliki: Starmageddon – demo [106MB]

Demo polskiej wersji Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor – co prawda gra ta dostępna jest w naszym kraju już od jakiegoś czasu, z pewnością znajdą się jednak osoby które nie miały jeszcze sposobności się z nią zapoznać i demo to będzie dobrą ku temu okazją i ewentualną zachętą bądź też nie do dokonania odpowiedniego zakupu.

Pliki: Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - demo [94MB]

Kolejne demo przybliży nam Cultures 2: The Gates of Asgard, strategię czasu rzeczywistego w której kierować będziemy poczynaniami małych, dzielnych Wikingów. Pewnym minusem (przynajmniej dla mnie) jest fakt, iż jest to demo w wersji niemieckojęzycznej i bez jakiejkolwiek znajomości języka naszych zachodnich sąsiadów raczej się nie obędzie.

Pliki: Cultures 2: The Gates of Asgard - demo [69.2MB]

Oglądając pierwszy, trwający nieco ponad dwie minuty film wyrobicie sobie opinię na temat Zanzarah: The Hidden Portal, przygodowej gry akcji w której wcielamy się w rolę młodej dziewczyny zmęczonej codziennością i nieświadomą swej mocy i swego znaczenia.

Pliki: Zanzarah: The Hidden Portal - film [16.9MB]

Czekając na zapowiadaną na maj premierę Divine Divinity (a także na demo, które autorzy gry obiecali udostępnić nieco wcześniej), fani cRPG mogą zapoznać się z kolejnym filmikiem prezentującym tą ciekawie zapowiadającą się pozycję autorstwa zespołu Larian Studios w której przeniesieni zostaniemy do pełnego intryg i czarnej magii świata fantasy.

Pliki: Divine Divinity - film [29.7MB]

Za sprawą programistów z Digital Illusions wkrótce po raz kolejny dane nam będzie przenieść się w realia II Wojny Światowej. W Battlefield 1942, który z założenia był tworzony głównie do zabawy wieloosobowej (do 64 graczy w sieci lokalnej i Internecie), gracze będą mogli wcielić się w żołnierzy obydwóch stron największego konfliktu zbrojnego XX wieku. Wysoki realizm, bardzo dobrej jakości grafika – zapowiada się smakowity kąsek dla fanów tamtego okresu historycznego. Zresztą co tu dużo mówić, najlepiej sprawdzić to samemu. Na razie jedynie w postaci filmu, ale jak to się mówi – lepszy rydz niż nic :)

Pliki: Battlefield 1942 – film [11MB]

Pod koniec maja CD Projekt planuje wydać w naszym kraju w pełni zlokalizowany na nasz rynek Might and Magic IX: Writ of Fate. Z pewnością znajdą się jednak osoby, które postanowią zagrać w oryginalną, angielską wersję tej gry. Im właśnie przyda się wypuszczony ostatnio przez 3DO patch usuwający z gry cały szereg błędów.

Pliki: Might and Magic IX: Writ of Fate – v.1.2 patch [548KB]

Zacząłem od dem tworzonego przez naszych rodaków Starmageddona i polskiej wersji Pool of Radiance, zakończę również patriotycznym akcentem – tym razem będzie to do uaktualnienie do polskiej wersji Etherlords (jest to dopiero jego wersja beta), które aktualizuje grę do numeru 1.05.

Pliki: Etherlords PL – 1.05 beta patch [4.1MB]