Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 kwietnia 2002

Na co warto lub nie warto pójść do kina - recenzja filmu Avalon

Solnica, 16 kwietnia 2002, 19:48

Większość młodych ludzi żyje na granicy nędzy, bez perspektyw, w świecie wypranym z wszelkich uczuć i emocji. Smutną wegetację urozmaica im jedynie zakazana przez rząd komputerowa gra wojenna o nazwie „Avalon” Rozgrywki toczą się w wirtualnej przestrzeni, w którą wejść można tylko za pomocą specjalnego sieciowego terminalu i hełmu. Takie terminale rozmieszczono w różnych tajnych klubach, do których wstęp mają jedynie wtajemniczeni członkowie...

Finansowa porażka Heroes of Might & Magic IV?

Sznur, 16 kwietnia 2002, 16:39

Czyżby najnowsze produkty z New World Computing, zespołu odpowiedzialnego za serie Heroes of Might & Magic i Might & Magic, nie przyniosły spodziewanych zysków? Tak można sądzić po decyzji 3DO Company, właściciela NWC, który zwolnił większość pracowników tego zasłużonego zespołu.

Wakacje od jutra

Fajek, 16 kwietnia 2002, 16:14

Niestety nie chodzi o ten wyczekiwany przez nas okres a o kolejny dodatek do gry The Sims, zatytułowany Wakacje. Już jutro gra ta wyląduje na sklepowych półkach.

Morrorwind już w maju!

Sznur, 16 kwietnia 2002, 16:10

Wielkim krokami zbliża się premiera gry, której każda kolejna część wywoływała rewolucję w świecie gier cRPG. Mowa oczywiście o The Elder Scrolls III: Morrowind firmy Bethesda Softworks, która według producenta, powinna trafić do sklepów już na początku maja.

Warrior Kings PL z gadżetem

Fajek, 16 kwietnia 2002, 13:04

W dniu dzisiejszym firma CD Projekt ujawniła informacje o gadżecie, jaki zostanie dołączony do gry Warrior Kings. Będzie nim metalowy kubek z logo gry.

Recenzja: Primitive Wars

Fajek, 16 kwietnia 2002, 11:11

Primitive Wars to gra z gatunku RTS, koncepcyjnie podobna do super hitu ze stajni Blizzarda jakim jest/był Starcraft. Zamysł autorów był prosty – stworzyć grę równie dobrą co pierwowzór. Czy im się to udało?

Oficjalna strona Stealth Combat

Łosiu, 16 kwietnia 2002, 09:20

Dreamcatcher Interactive uruchomił oficjalną stronę internetową taktycznej gry akcji Stealth Combat. Co prawda nie odznacza się ona niczym szczególnym w tłumie podobnych stron, jednak znajdziecie na niej podstawowe informacje o grze, screeny, itp. Zapraszam.

Interplay sprzedaje Shiny Entertainment

Łosiu, 16 kwietnia 2002, 09:19

Czy Interplay, twórca takich tytułów jak Baldur's Gate, Icewind Dale czy Planescape Torment, wygrzebie się z tarapatów finansowych? Po serii pesymistycznych wiadomości (Wyniki finansowe Interplay'a oraz Czyżby koniec Interplay??!) chyba nikt nie jest tego pewien. Firma robi wszystko żeby dalej prosperować i dziś poinformowano, że Interplay stara się sprzedać studio Shiny Entertainment, odpowiedzialne za powstanie takich gier, jak: Sacrifice, Messiah i MDK; a obecnie pracujące nad kolejną - The Matrix (Xbox).

Sierra - czego nie przedstawi na targach E3

Łosiu, 16 kwietnia 2002, 09:10

Już za miesiąc rozpoczną się największe światowe targi gier komputerowych „E3” i wszystkie znaczące firmy przedstawią na nich swe najnowsze tytuły. Niestety, jak poinformowała firma Sierra, na targach nie ujrzymy trzech bardzo oczekiwanych gier: Tribes Fast Attack, Emperor: Rise of the Middle Kingdom oraz Homeworld 2.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (16/04/02)

Fajek, 16 kwietnia 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.