Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl kwiecień 2002

Nowe filmiki z gier

Fajek, 27 kwietnia 2002, 11:57

W ciągu ostatniej dobry pojawiło się w sieci sporo filmów i trailerów z mających się ukazać już niebawem gier: Neverwinter Nights, Celtic Kings, Lock On: Modern Air Combat, Archangel.

Symulator czołgu w trybie massive multiplayer online

Łosiu, 25 kwietnia 2002, 08:59

W chwili obecnej, w dziedzinie gier przeznaczonych do rozgrywki setek graczy w Internecie bezsprzecznie panują produkcje z gatunku cRPG (Asheron's Call, EverQuest, itp.). Jednak, coraz częściej pojawiają się gry innych gatunków i udowadniają, że nie jest to teren zastrzeżony wyłącznie dla cRPG-ów. Są to m.in. symulatory kosmiczne (DarkSpace), strategie (Shattered Galaxy), taktyczne gry akcji (World War II Online: Blitzkrieg). Dziś firma iEntertainment Network poinformowała, że do grona tych gier dołączy coś nowego – symulacja czołgu z czasów II Wojny Światowej przeznaczona do rozgrywki w trybie massive multiplayer online. Wyobrażacie sobie bitwę pod Kurskiem, w której każdym czołgiem sterują gracze – dla mnie bomba.

Dodatki do Hotel Giant

Fajek, 8 kwietnia 2002, 12:40

Dzień premiery jednej z najbardziej innowacyjnych gier tego roku zbliża się coraz szybciej! Aby umilić Wam czas oczekiwania, prezentujemy wygaszacz ekranu z gry Hotel Giant.

Polish FIFA Patch - wydany!

Łosiu, 22 kwietnia 2002, 08:16

Blisko dwa tygodnie później niż planowano, w sobotę, 20 kwietnia, dwa największe i najlepsze serwisy o serii gier FIFA w Polsce (Fifaserwis.com oraz Fifapolonia.pl), wydały największy i najlepszy dodatek w historii polskiej sceny FIFY – „Polish FIFA Patch”. Składa się on z dwóch części: właściwej zawartości oraz specjalnego dodatku dźwiękowego. Obie możecie już pobrać z naszego działu Pliki – Zapraszam.

Coś fajnego dla najmłodszych

Soulcatcher, 21 kwietnia 2002, 18:57

Do końca miesiąca trafią do polskich sklepów dwa ciekawe tytuły przeznaczone dla najmłodszych fanów gier komputerowych: Dyktando z Piratami i UNIMINIPET. Obydwa tytuły wydawane będą przez firmę MarkSoft w profesjonalnej polskiej wersji językowej, co szczególnie cieszy w wypadku gier dla najmłodszych.

Half-Life Generacja 3.0 już w sklepach!

Sznur, 3 kwietnia 2002, 13:35

Do sklepów na terenie kraju trafiła właśnie trzecia odsłona pakietu Half-Life Generacja. W porównaniu do poprzedniego wydania, Half-Life Generacja 3.0 wzbogacił się głównie o samodzielny dodatek z zeszłego roku - Blue Shift, w którym gramy bohaterskim ochroniarzem laboratorium Black Messa.

Strój Lary Croft na sprzedaż

Fajek, 29 kwietnia 2002, 17:30

Jakiś czas temu Eidos poinformował o chęci sprzedaży oryginalnego stroju Lary Croft, bohaterki gry Tomb Raider. 3 dni temu stój ten, noszony przez modelkę Nell McAndrew, został wystawiony na sprzedaż w internetowym domu aukcyjnym eBay. Wszystkie zyski z aukcji zostaną przeznaczone na organizację UNICEF.

Kostium Lary Croft wystawiony na aukcję

Łosiu, 11 kwietnia 2002, 09:29

Przez kilka lat swego istnienia Lara Croft obrosła w prawdziwą legendę, symbol seksu i bożyszcze tłumów, oczywiście składających się z graczy komputerowych. Dlatego też aukcja która rozpocznie się 26 kwietnia na serwisie eBay.co.uk jest nie lada wydarzeniem. Firma Eidos wystawi do sprzedaży pierwszy autentyczny kostium, w którym w latach 1998-1999 Nell McAndrew (pierwszy model Lary) promowała serię Tomb Raider.

Kilka plików na koniec tygodnia

Solnica, 6 kwietnia 2002, 00:08

Trzy świeżutkie dema, tyle samo filmów z gier oraz dwa nowe uaktualnienia – to wszystko znajdziecie dzisiaj w naszym dziale Pliki.

Kingdom Under Fire 2 : The Crusaders - pokaźna porcja informacji

Łosiu, 23 kwietnia 2002, 09:12

Firma Phantagram Interactive ujawniła pierwsze szczegóły dotyczące drugiej części strategii czasu rzeczywistego z elementami cRPG, Kingdom Under Fire, zatytułowanej Kingdom Under Fire 2 : The Crusaders.

Poradnik: Gorasul - Dziedzictwo Smoka

Fajek, 22 kwietnia 2002, 14:01

Jeśli jesteś posiadaczem gry Gorasul: Dziedzictwo Smoka i masz problem w którymś momencie gry, zapraszamy do opublikowanego właśnie poradnika.

Half-Life: Counter-Strike nadal najpopularniejszą grą multiplayer

Łosiu, 24 kwietnia 2002, 09:19

Bardzo interesujące zestawienie najpopularniejszych gier pozwalających na rozgrywkę w trybie multiplayer (w tym też MMO) przedstawiło centrum gier iGames (Uniting Game Centers Around The World). Otóż jego pracownicy już od dłuższego czasu monitorują w jakie gry przeznaczone do rozgrywki wieloosobowej gra się w ponad 150 salonach gier umiejscowionych na kontynencie północno amerykańskim. Okazuje się, że przez trzy ostatnie miesiące (styczeń, luty, marzec) w pierwszej trójce najpopularniejszych gier znajdują się te same tytuły i nie należą one do gatunku MMOcRPG, który jak się wydaje, powinien skupiać największą ilość graczy. Najpopularniejsze trzy gry to: Half-Life: Counter-Strike, Diablo II oraz Medal of Honor: Allied Assault.

Oficjalna strona Syberia

Łosiu, 10 kwietnia 2002, 10:10

Francuska firma Microids uruchomiła oficjalną stronę internetową nadchodzącej gry przygodowej „Syberia”. Strona jest bardzo nastrojowa i znajduje się na niej dużo przydatnych informacji. Zapraszam do odwiedzenia.

Codename: Outbreak - poradnik

Solnica, 30 kwietnia 2002, 14:03

Codename: Outbreak do łatwych gier z całą pewnością nie należy. I nie warto zasiadać do niej po ciężkim dniu w pracy czy szkole, gdyż może się to okazać najbardziej irytującym kwadransem w całej historii gier komputerowych...

Wywiad z twórcami Rezerwowych Psów 2, czyli dozwolone od lat 18

Solnica, 22 kwietnia 2002, 12:25

Twórcy skandalizującej gry taktycznej, zespół Nekrosoft znowu atakuje i na początku przyszłego roku planuje wydać sequel Rezerwowych Psów. Jaka będzie dwójka? Czy ponownie poruszy niebo i ziemię? Wiedzeni wrodzoną ciekawością postanowiliśmy zdobyć nieco informacji na ten temat i odwiedzić mieszczącą się w Krakowie siedzibę autorów gry.

Age of Empires II: Age of Mythologies - premiera po wakacjach

Fajek, 24 kwietnia 2002, 16:52

Firma APN Promise - dystrybutor gier Microsoft - podsumowała dotychczasową sprzedaż gier z serii Age of Empires. Ogólna liczba sprzedanych przez dystrybutora gier to 11 270 sztuk.

Need for Speed: Hot Pursuit 2 na PC

Łosiu, 26 kwietnia 2002, 09:32

Seria Need for Speed weszła już na stałe do historii wyścigów samochodowych. Gości na naszych komputerach bodajże od roku 1995 i jej wydawca, firma Electronic Arts wcale nie zamierza zmieniać tej sytuacji i zrezygnować z serii Need for Speed na PC. Dziś oficjalnie poinformował, że Need for Speed: Hot Pursuit 2, poprzednio zapowiedziany jedynie na konsolę Sony PlayStation 2 ukaże się również na komputerach PC, a ponadto na konsolach Xbox oraz GameCube.

Finansowa porażka Heroes of Might & Magic IV?

Sznur, 16 kwietnia 2002, 16:39

Czyżby najnowsze produkty z New World Computing, zespołu odpowiedzialnego za serie Heroes of Might & Magic i Might & Magic, nie przyniosły spodziewanych zysków? Tak można sądzić po decyzji 3DO Company, właściciela NWC, który zwolnił większość pracowników tego zasłużonego zespołu.

Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast i Ultima Online: Lord Blackthorn Revenge w promocji MayClub

Sznur, 22 kwietnia 2002, 19:12

W tym tygodniu w MayClub do sprzedaży wystawione zostały dwie kolejne gry w promocyjnej cenie. Są to Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast oraz Ultima Online: Lord Blackthorn Revenge, które klubowicze kupić mogą w niezwykle atrakcyjnych cenach. Przypominamy, że z oferty skorzystać mogą również wszyscy niezdecydowani, którzy nie zapisali się jeszcze do MayClub.

Procesory 10GHz od Intela

Fajek, 24 kwietnia 2002, 10:47

Intel poinformował, że jest gotów do produkcji procesorów z zegarami 10GHz. Oczywiście nie znaczy to, że zobaczymy takie procesory w najbliższym czasie na rynku.