Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Divine Divinity (PC)

Divine Divinity PC

Divine Divinity to gra z gatunku cRPG osadzona w pełnym intryg i czarnej magii świecie fantasy. W świecie tym panuje chaos, dlatego też zadaniem gracza będzie podążanie ścieżką która doprowadzi do przywrócenia ładu i porządku.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | 2D | RPG akcji

PC Windows
Okładka Divine Divinity (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2sierpnia2002

9grudnia2002

pudełko PL

Divine Divinity to gra z gatunku cRPG osadzona w pełnym intryg i czarnej magii świecie fantasy. W zależności od upodobań gracza Divine Divinity będzie typową grą z gatunku cRPG w stylu Baldur’s Gate bądź też upodobni się do bardziej zręcznościowej odmiany tego gatunku jak np. Diablo. W świecie tym panuje chaos, dlatego też zadaniem gracza będzie podążanie ścieżką która doprowadzi go do przywrócenia ładu i porządku.

Na początku gry mamy sześć typów postaci do wyboru, z możliwością dowolnego kształtowania ich cech. Gracz kieruje poczynaniami tylko jednego bohatera, może jednak dodatkowo wynajmować inne postacie (ale nie będzie miał nad nimi pełnej kontroli). Walka toczy się w czasie rzeczywistym, istnieje jednak możliwość pauzowania gry. Możemy podążać trzema odmiennymi drogami (jako Warrior, Wizard lub Survivor), a każda z nich dzieli się w dalszej części gry na cztery kolejne ścieżki. Podróżujemy po obszernej, gęsto zaludnionej i urozmaiconej krainie bez podziału na poziomy (ciągły świat). Dość rozbudowany jest system zdolności i umiejętności bohatera, dzielący się na cztery główne klasy: Armor skills, Weapon skills, Magic skills i General skills.

  • Engine graficzny generujący dynamiczne i pełne szczegółów otoczenie, kolorowe oświetlenie, generowane w czasie rzeczywistym cienie, zmienne warunki pogodowe, itp.
  • Cztery ogromne mapy obejmujące ponad 20 tysięcy screenów.
  • Bohater może się nauczyć do 96 różnych umiejętności.
  • Ponad 150 niezależnych postaci kontrolowanych przez komputer.
  • Ponad 100 typów monstrów i śmiercionośnych bestii.
  • Niemal nieograniczona ilość broni i przedmiotów, w które można wyposażyć bohatera. Każdy przedmiot można umagicznić i podnieść jego wartości bojowe.
  • Dosłownie „tony” interaktywnych obiektów i przedmiotów, które można poruszyć, wziąć, sprzedać, itp.
  • Wielka i wciągająca fabuła składająca się z licznych questów i pod-questów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1747 głosów czytelników.

Gry podobne do Divine Divinity

Klasyfikacja PEGI Divine Divinity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Divine Divinity - recenzja gry
Divine Divinity - recenzja gry

Recenzja 13 grudnia 2002, 12:28

Jak już zostało to nadmienione, walka w DD przypomina tą z gier hack'n'slash takich jak Diablo 2. Poruszając się zarówno po powierzchni, jak i po zróżnicowanych wielkościowo lochach, jesteśmy atakowani przez hordy różnorakich potworów i dziwadeł, od tak popularnych w grach cRPG szkieletów począwszy, a na smokach skończywszy. Warto, również wspomnieć, że pokonywanie przeciwników nie należy do zadań najłatwiejszych. Jednak, w Internecie dostępna jest już „łatka” poprawiająca ten problem, przez co gra staje się przyjemniejsza, choć i zarazem mniej wymagająca.