Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sacred (PC)
OkładkaSacred (PC)

Sacred PC

Osadzona w realiach fantasy gra RPG z gatunku hack’n’slash, przypominająca pod względem mechaniki popularną serię Diablo. Tytuł został opracowany przez doświadczone niemieckie studio Ascaron, znane m.in. z kultowej serii Patrician.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sacred Premiera PC

27lutego2004

pudełko PL

28maja2004

producent: Ascaron Software wydawca: Deep Silver / Plaion wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sacred

Grim Dawn

Diablo II

Divine Divinity

Gra z gatunku action/cRPG, za powstanie której odpowiada niemiecka firma Ascaron Entertainment, znana m.in. z takich tytułów jak: Port Royale i Patrician II: Quest for Power. Oferuje graczom, miłośnikom tego typu rozrywki, obszerny i różnorodny świat fantasy, Ancaria, składający się z szesnastu połączonych ze sobą i rządzących się własnymi zasadami regionów oraz rozbudowaną fabułę złożoną z ponad 30 głównych misji. Oprócz tego znajdziemy tu blisko 200 zadań pobocznych, których wykonanie nie ma bezpośredniego wpływu na wątek przewodni. Gracz ma dużą swobodę w zwiedzaniu świata gry - 70% lokacji dostępnych jest od samego początku, a pozostałe 30% odkrywa się w miarę wykonywania kolejnych zadań. Znajdziemy tu około 20 różnego typu otoczeń: lasy, tereny skute lodem, pustynie, góry, miasta, itd. Podróżując przez krainy natkniemy się na dużo różnorodnych przeciwników oraz NPC-ty, które dynamicznie reagują na nasze poczynania, np. po wykonaniu określonego zadania przydzielonego nam w danej krainie, zamieszkujący ją kupcy zaoferują nam lepsze ceny. Do naszej dyspozycji oddanych zostało sześć odmiennych klas postaci różniących się m.in. umiejętnościami i zdolnościami w walce (to: Gladiator, Wizard, Dark Elf, Forest Elf, Seraphim oraz Vampire Lady). Sacred oferuje intuicyjny i prosty w obsłudze system walki (do dziesięciu konfigurowalnych slotów akcji - dla broni, czarów i specjalnych ciosów), a poza opcją gry jednoosobowej istnieje możliwość gry wieloosobowej do 16 osób w sieci lokalnej i Internecie (dwa tryby: Co-operative i Hack 'n' Slay).

Ostatnia modyfikacja 18 maja 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 4354 głosów czytelników.

Sacred cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sacred

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sacred Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 1.4 GHz
  • 512MB RAM
  • 64 MB akcelerator 3D (DirectX9)
  • 2
  • 5GB HDD