Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2010, 10:59

autor: Adrian Werner

Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3

Jak dotąd tegoroczne targi gamescom przyniosły wiele wieści ujawniających nowe ciekawe projekty. Teraz Deep Silver podzielił się własnymi nowinami, które powinny ucieszyć każdego fana gier roleplaying.

Jak dotąd tegoroczne targi gamescom przyniosły wiele wieści ujawniających nowe ciekawe projekty. Teraz Deep Silver podzielił się własnymi nowinami, które powinny ucieszyć każdego fana gier roleplaying.

 

Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3 - ilustracja #1

 

Pierwszym ujawnionym tytułem jest Risen 2, czyli kontynuacja jednej z najlepszych produkcji RPG zeszłego roku. Grę tworzy naturalnie zespół Piranha Bytes, a platformami docelowymi są podobnie jak w przypadku części pierwszej PC oraz Xbox 360. Nie podano niestety planowanej daty premiery.

Tym samym obalone zostały krążące ostatnio plotki o tym, że Piranha zajmie się tworzeniem piątego Gothica. Oznacza to również, że nie spełnią się nadzieje fanów steampunku rozniecone w zeszłym roku przez wypowiedź jednego z projektantów zatrudnionych w tym studiu. Tak czy inaczej, ujawnienie toczących się prac nad Risen 2 powinno ucieszyć wszystkich miłośników gatunku roleplaying. Jeśli między pierwszą a drugą częścią nastąpi tak duży skok jakościowy jak pomiędzy Gothic a Gothic II to czeka nas prawdziwa uczta.

 

Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3 - ilustracja #2

Sacred 2: Fallen Angel

 

Drugim oznajmionym projektem okazała się trzecia część cyklu Sacred. Tutaj dostaliśmy jeszcze mniej informacji. Wiemy jedynie, że gra pojawi się na PC oraz Xboksa 360.

Przypomnijmy, że twórcą pierwszych dwóch części było niemieckie studio Ascaron. Niestety zostało ono zamknięte w zeszłym roku, a wszystkie jego aktywa rozdzielono między dwie firmy. Prawa do marki Sacred przejęło właśnie Deep Silver,natomiast cała reszta stała się własnością Kalypso Media. Ten drugi wydawca wraz z założonym przez byłych pracowników Ascaronu zespołem Gaming Minds wskrzesza teraz serię Patrician w postaci pełnowymiarowej czwartej części, jak również przeglądarkowej adaptacji cyklu. Rodzi się zatem pytanie, jakiemu studiu Deep Silver powierzyło opracowanie Sacred 3.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej