Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2010, 10:17

autor: Adrian Werner

Przeglądarkowy Patrician Online dołączy do The Settlers Online i Cultures Online

Gry przeglądarkowe robią się w ostatnim czasie coraz popularniejsze i kolejne słynne pecetowe marki dostają własne adaptacje tego typu. Najnowszym przykładem tego trendu jest właśnie ujawniony Patrician Online.

Gry przeglądarkowe robią się w ostatnim czasie coraz popularniejsze i kolejne słynne pecetowe marki dostają własne adaptacje tego typu. Najnowszym przykładem tego trendu jest właśnie ujawniony Patrician Online.

 

Przeglądarkowy Patrician Online dołączy do The Settlers Online i Cultures Online - ilustracja #1

Patrician III: Rise of the Hanse

 

Gra pozwoli tysiącom graczy na rozpoczęcie kariery kupca w czasach największej świetności Ligi Hanzeatyckiej. Calem każdego z nich będzie oczywiście stworzenie własnego imperium handlowego. Podstawowe mechanizmy rozgrywki przypominać mają te znane z poprzednich części. Większość zabawy opierać się będzie na rozgryzieniu systemem popytu i podaży. Innymi słowy musimy kupować tam gdzie jest tanio i sprzedawać w miejscach, gdzie dany towar jest drogi. Na nasze barki spadnie również obowiązek zarządzania miastami i dbania o ich mieszkańców. Gdy zgromadzimy już odpowiedni kapitał, sami zaczniemy produkować poszczególne towary, zwiększając tym samym opłacalność prowadzonych przez nas interesów

Oczywiście dodatkowym utrudnieniem i atrakcją w porównaniu do głównej serii jest obecność w świecie gry żywych ludzi. Wielu z nich nie będzie tak łatwo przechytrzyć i oskubać z oszczędności jak sztuczną inteligencję. Patrician Online wydany zostanie na specjalizującym się w tytułach przeglądarkowych portalu gamigo. Za produkcję odpowiada duet Gaming Minds (twórcy czwartej części serii) oraz Funatics Software. To drugie studio powinno być doskonale znane fanom strategii o zacięciu ekonomicznym, ponieważ stoi ono za tytułami takimi jak The Settlers: Narodziny kultur, 8th Wonder of the World czy Northland. Przede wszystkim jednak zatrudnieni tam ludzie odpowiadają za stworzenie serii Cultures, która również doczeka się wkrótce wersji przeglądarkowej zatytułowanej po prostu Cultures Online.

Przypomnijmy jeszcze, że Patrician IV zadebiutuje na rynku już w następnym miesiącu. W pudełkach z grą zamieszczony zostanie kod gwarantujący dostęp do beta testów Patrician Online. Powinny one ruszyć jeszcze w tym roku, natomiast jeśli wierzyć oficjalnej stronie pełna wersja ma się ukazać dopiero w przyszłym roku.

 

Przeglądarkowy Patrician Online dołączy do The Settlers Online i Cultures Online - ilustracja #2

Cultures Online

 

Zarówno Patrician Online, jak i Cultures Online są jedynie najnowszymi przykładami ogólnego trendu panującego obecnie w sferze gier przeglądarkowych. Ten segment rynku jest jednym z najszybciej się rozwijających i choć zdominowany jest głównie przez proste tytuły pokroju FarmVille to wraz ze wzrostem popularności tego typu zabawy, rośnie również zapotrzebowanie na bardziej ambitne produkcje. Stało się to doskonałą okazją do ekspansji dla doświadczonych pecetowych deweloperów oraz popularnych strategicznych cyklów. Tilted Mill, w skład którego wchodzą ludzie odpowiedzialni za stworzenie gier takich jak Immortal Cities: Children of Nile, Pharaoh, Zeus, czy serii Caesar, przerobiło jedną ze swoich marek na przeglądarkowe Immortal Cities: Nile Online. Studio EA Phenomic (autorzy serii Spellforce) ukończyło niedawno prace nad Lords of Ultima, a kilka dni temu ruszyło Might and Magic: Heroes Kingdoms. W produkcji znajdują się ponadto Stronghold Online, Civilization Network oraz The Settlers Online. Oczywiście, żadna z tych pozycji nie posiada głębi swoich pudełkowych poprzedników, wszystkie zostały jednak zaprojektowano jako znacznie bardziej skomplikowane niż typowe facebookowe produkcje. Pomimo swojej przeglądarkowe natury powinny więc dostarczyć sporej satysfakcji nie tylko niedzielnym graczom ale również weteranom.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej