Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Patrician II: Quest for Power (PC)
OkładkaPatrician II: Quest for Power (PC)

Patrician II: Quest for Power PC

Gra strategiczno-ekonomiczna osadzona w czternastowiecznych europejskich realiach. Gracz rozpoczyna swoje zmagania jako skromny kupiec posiadający mały okręt handlowy i stara się dorobić wielkich pieniędzy oraz zyskać uznanie w oczach ludzi.

Strategiczne | ekonomiczne | średniowiecze

Patrician II: Quest for Power Premiera PC

10stycznia2001

producent: Ascaron Software wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Patrician II: Quest for Power

Zeus: Pan Olimpu

The Guild 2

Port Royale 2

Patrician II to gra strategiczno-ekonomiczna stanowiąca kontynuację wydanego w połowie lat 90-tych przeboju The Patrician. Łączy w sobie cechy słynnych gier tego gatunku, tj.: Imperialism, Merchant Prince, Wooden Ships, Iron Men, a jej akcja osadzona została w czternastowiecznych europejskich realiach. Gracz rozpoczyna swoje zmagania jako skromny kupiec posiadający jedynie mały okręt handlowy. Żeglując na obszarze pomiędzy Londynem a Nowogrodem stara się dorobić wielkich pieniędzy, zyskać uznanie w oczach ludzi i awansować w hierarchii społecznej do statusu szanownego biznesmena.

Podstawowym zadaniem gracza jest transport dóbr pomiędzy poszczególnymi portami, budowa i rozwijanie miast, inwestowanie w fabryki i wytwórnie oraz obrona swego majątku przed zakusami piratów i korsarzy. W razie potrzeby istnieje też możliwość zajęcia się tzw. ciemnymi interesami typu przemyt czy szmuglerstwo. Możemy handlować ponad 20. towarami. Gra oferuje zaawansowaną symulację zależności gospodarczych, handlowych i ekonomicznych rządzących XIV-wiecznym światem oraz starannie odtworzony klimat, architekturę i stylistykę ówczesnej Europy. Poznanie wszystkich zależności w grze nie należy do łatwych rzeczy, jest jednak konieczne do osiągnięcia końcowego sukcesu. Przyda się nam także odrobina szczęścia. Rozgrywka tocząca się w czasie rzeczywistym przedstawiona została w rzucie izometrycznym. Gra oferuje grafikę w wysokiej rozdzielczości (nawet do 1280x1024) oraz intuicyjny interfejs.

  • Akcja toczy się w dwóch odmiennych środowiskach: obszary miejskie (budowa miast, fabryk itp.) oraz na morzu (transport surowców, bitwy itp.)
  • Opcje rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Patrician II: Quest for Power cena w dniu premiery: 26,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Patrician II: Quest for Power

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Patrician II: Quest for Power Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 450MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D