Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2010, 09:20

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Patrician IV

Mamy dobrą wiadomość dla fanów cyklu Patrician. Po siedmiu latach nieobecności na rynku, ta popularna seria gier ekonomicznych (ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy) jeszcze w tym roku powróci w nowej odsłonie.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów cyklu Patrician. Po siedmiu latach nieobecności na rynku, ta popularna seria gier ekonomicznych (ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy) jeszcze w tym roku powróci w nowej odsłonie.

 

Nadchodzi Patrician IV - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że w czerwcu zeszłego roku firma Kalypso Media przejęła prawa do większości marek stworzonych przez Ascaron Entertainment. Pierwsze efekty tego mogliśmy ujrzeć w zeszłym miesiącu, gdy wydawca zapowiedział wypuszczenie Darkstar One: Broken Alliance - przeznaczonej na Xboksa 360 odświeżonej wersji udanego symulatora kosmicznego, wypuszczonego przez Ascaron w 2006 roku. Teraz przyszła kolej na odrodzenie innej sławnej marki tego nieistniejącego już studia i Kalypso Media oficjalnie ujawniła następną część cyklu Patrician.

W Patrician IV gracze wcielą się w rolę młodego kupca, który w czasach późnego średniowiecza będzie musiał od zera zbudować najpotężniejsze imperium handlowe w Europie. Rozgrywka ma przypominać tę znaną z poprzednich części. Ponownie na nasze barki spadnie obowiązek zarządzania małymi wioskami, które powoli rozbudowywać będziemy do poziomu potężnych metropolii. Podczas gry przyjdzie nam zmagać się z zarazami i niepokojami społecznymi, a na morskich szlakach handlowych zmuszeni zostaniemy do stawienia czoła chciwymi piratom i kapryśnej pogodzie. W świecie Patrician IV nie będziemy zresztą sami. O pozycję w Lidze Hanzeatyckiej konkurować z nami ma ośmiu kontrolowanych przez komputer kupców.

Za produkcję gry odpowiada Gaming Minds Studios, zespół w skład którego wchodzi wielu weteranów z Ascaron. Seria Patrician jest więc w dobrych rękach. Zainteresowanym polecamy udać się na oficjalną stronę. Co prawda nie ma tam jeszcze żadnych informacji, ale za to obejrzeć można krótki pre-renderowany filmik promujący. Gra przygotowywana jest wyłącznie w wersji pecetowej i jej premiera planowana jest na jesień tego roku.