Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2009, 11:30

Ascaron Entertainment już wkrótce własnością wydawcy Kalypso Media

Doczekaliśmy się finału nieciekawej sytuacji ze studiem Ascaron Entertainment w roli głównej. Otóż, niemiecki deweloper, który w obliczu kłopotów finansowych został zmuszony oddać się do dyspozycji niemieckiego sądu regionalnego oraz poprosić o przydzielenie kuratora, zostanie przejęty przez niemiecką firmę Kalypso Media.

Doczekaliśmy się finału nieciekawej sytuacji ze studiem Ascaron Entertainment w roli głównej. Otóż, niemiecki deweloper, który w obliczu kłopotów finansowych został zmuszony oddać się do dyspozycji niemieckiego sądu regionalnego oraz poprosić o przydzielenie kuratora, mającego uchronić firmę przed natychmiastowym bankructwem i koniecznością zwolnienia pracowników, zostanie przejęty przez niemiecką firmę Kalypso Media.

Kalypso nie tylko uzyska prawa do większości marek będących dotąd własnością Ascaron Entertainment (w tym DarkStar One, Patrician oraz Port Royale), ale również większościowy pakiet udziałów studia. Na jego czele stać będą byli główni projektanci Ascaron, czyli Kay Struve oraz Daniel Dumont. Zatrudnienie w wykupionej firmie znajdzie także dwunastu pracowników zwolnionych najprawdopodobniej w chwili ogłoszenia bankructwa. Będą oni kontynuować prace nad wysokiej jakości produkcjami na PC i konsole. Wszystko wskazuje na to, że studio będzie funkcjonować jako wewnętrzny oddział Kalypso Media.

Co się tyczy najpopularniejszej marki Ascaronu, czyli Sacred, to na jakiś czas postanie ona w rękach brytyjskiej filii firmy. Wszystko wskazuje na to, że jest to związane z pewnymi umowami dystrybucyjnymi, jakie podpisała firma. Gdy umowy te wygasną, prawa do marki Sacred od razu zostaną przepisane na Kalypso Media i nowe studio. Przedstawiciele obu podmiotów obiecują, że więcej informacji na ten temat poznamy już wkrótce.