Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Port Royale (PC)

Port Royale PC

Strategia przenosząca graczy na tereny Karaibów, do czasów największego rozkwitu piractwa, tj. od XVI do XVII wieku. Łączy ona cechy Patrician II oraz dawnego przeboju Pirates, przy czym główny nacisk kładzie na przygodę, bitwy morskie i walkę.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Port Royale (PC)

producent: Ascaron Software

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14czerwca2002

26czerwca2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Port Royale to kolejna, po Patrician II: Quest for Power, strategia pochodząca z niemieckiej firmy Ascaron Software, przenosząca graczy na tereny Karaibów, do czasów największego rozkwitu piractwa, tj. od XVI do XVII wieku. Mówiąc dosłownie, łączy ona cechy Patrician II oraz dawnego przeboju Pirates, przy czym główny nacisk kładzie na przygodę, bitwy morskie i walkę, a nie na handel jak to miało miejsce w Patrician II. Gracz może wybrać swoją rdzenną nację (Hiszpania, Francja, Anglia, Holandia), a następnie wykonywać misje zlecane przez urzędników państwowych (zarówno transportowe jaki i bojowe), stopniowo awansować i walczyć w obronie swego króla i państwa. Pomimo, iż bitwy morskie są kwintesencją tej produkcji (możemy dowodzić maksymalnie dziesięcioma flotami składającymi się każda z dziesięciu okrętów, co daje aż 100 okrętów znajdujących się pod naszą kontrolą) to możemy też zająć się handlem dwudziestoma surowcami, a nawet zainwestować w manufaktury i plantacje.

  • Całkowita dowolność w wyborze celów swej egzystencji. Gracz może zająć się handlem, walką, wykonywaniem zadań dla gubernatorów, itd.
  • Ogromny świat gry - 4000 x 3000 km.
  • Cztery nacje, każda posiadająca swe indywidualne budynki, architekturę oraz okręty.
  • 60 dużych miast oraz kilka sekretnych miejsc.
  • Podłoże historyczne, w grze występują znane z historii postacie, piraci, korsarze, itp.
  • Możliwość rozgrywki jedno i wieloosobowej do ośmiu osób równocześnie w sieci lokalnej i Internecie.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 999 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Port Royale

Klasyfikacja PEGI Port Royale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Port Royale

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Port Royale - recenzja gry
Port Royale - recenzja gry

Recenzja 25 listopada 2003, 14:17

Zanim chwycimy ster, trzeba zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, jakie otwiera przed nami miasteczko Port Royale. Gubernator póki co nas zignoruje, ale kiedy wyrobimy sobie odpowiednią reputację, z przyjemnością powierzy nam ciekawe misje. Ale jak wyrobić sobie taką opinię? Zacząć musimy od naboru załogi i zakupu (na razie) niewielkiej ilości armat – w końcu na Karaibach roi się od piratów. Kiedy będziemy już mieć załogę i jakąś obronę, musimy zabrać się za najważniejszy aspekt Port Royale, przynajmniej w początkowych fazach rozgrywki...