Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 09:14

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano strategię ekonomiczną Port Royale 3

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników strategii ekonomicznych. Firma Kalypso Media zapowiedziała bowiem grę Port Royale 3.

Port Royale to seria doskonale znana miłośnikom strategii ekonomicznych. Od premiery części drugiej minęło już siedem długich lat. Cierpliwość fanów cyklu została jednak wreszcie wynagrodzona. Firma Kalypso Media ujawniła bowiem, że trwają prace nad jego trzecią odsłoną. Gra tworzona jest z myślą o pecetach oraz konsolach i trafi na półki sklepowe latem przyszłego roku.

Zapowiedziano strategię ekonomiczną Port Royale 3 - ilustracja #1
Zapowiedziano strategię ekonomiczną Port Royale 3 - ilustracja #2

Akcja Port Royale 3 toczyć się będzie na Karaibach w XVII wieku, w czasach gdy o wpływy nad tamtejszymi koloniami walczyły siły Hiszpanii, Anglii, Francji oraz Holandii. Gracze wcielą się w młodego kapitana, który od zera budować będzie własną fortunę i reputację. Tradycyjnie dostępne będą dwie ścieżki kariery. Miłośnicy przygód zajmą się niebezpiecznymi wyprawami, piractwem, podbijaniem i plądrowaniem miast oraz poszukiwaniami skarbów. Natomiast preferujący bardziej pokojowe rozwiązania postawią na handel i rozwój miast.

W grze nie zabranie bitew morskich i oblężeń miast, a rozbudowane algorytmy zadbają o realistyczną symulację wirtualnej ekonomii. Poza trybami dla pojedynczego gracza dostępny będzie również multiplayer. Port Royale 3 powstaje z myślą o pecetach i nieokreślonych jeszcze konsolach. Kalypso Media udostępni pierwszą grywalną wersję na tegorocznym Gamesconie.