Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Port Royale 2 (PC)

Port Royale 2 PC

Port Royale 2 to kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii ekonomicznej Port Royale. Akcja gry osadzona została w realiach XVII-wiecznych Karaibów, a gracz ma za zadanie osiągnąć jak największe wpływy w Nowym Świecie wszelkimi dostępnymi metodami (m.in.

Strategiczne | ekonomiczne | multiplayer

PC Windows
Okładka Port Royale 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10września2004

5października2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sequel dobrze znanej polskim i zachodnim graczom produkcji o tytule Port Royale, która niejednokrotnie nazywana była nowoczesnym odpowiednikiem hitu sprzed lat Sid Meier’s Pirates! Akcja przenosi gracza w przeszłość, do XVII wieku, na tereny Karaibów, gdzie może spróbować szczęścia jako ówczesny przedsiębiorca i handlarz lub prawdziwy pirat czy korsarz. Celem rozgrywki jest zdobycie jak największych wpływów w Nowym Świecie, a drogi prowadzące do jego osiągnięcia są różne. Można imać się handlu, organizować konwoje handlowe i wynajmować do ich osłony okręty wojenne, budować fabryki, zakładać różnego rodzaju przedsiębiorstwa, a także korzystać z usług szpiegów i innego rodzaju oprychów, atakować konwoje handlowe i plądrować miasta. Można też spróbować swych sił w polityce, otrzymywać dobra ziemskie za wykonanie zadań dla ważnych osobistości, przejmować i władać miastami lub też zakładać nowe osady od zera. Reasumując, praktycznie nic nie ogranicza działań gracza.

 • Sporych rozmiarów świat gry podzielony pomiędzy strefy wpływów czterech nacji Hiszpania, Francja, Anglia, Holandia. W sumie na mapie znajduje się około 60 miast.
 • Szereg scenariuszy szkoleniowych, które mają za zadanie wprowadzić nas w kulisy tej produkcji.
 • Osiem specjalnych scenariuszy przygotowanych przez autorów oraz oczywiście rozgrywka typu „open”.
 • Szesnaście rodzajów okrętów występujących w grze.
 • Efektowne bitwy morskie prezentowane przy pomocy nowoczesnego, w pełni trójwymiarowego silnika graficznego.
 • Specjalny system ekonomiczny, dysponowanie różnymi surowcami, produktami i dobrami. Zawieranie umów handlowych z innymi przedsiębiorcami, ustanawianie szlaków handlowych, itp.
 • Zaawansowane procedury sztucznej inteligencji (A.I.), dzięki którym piraci czy okręty wojenne zachowują się w charakterystyczny dla siebie i zależny od panującej sytuacji sposób.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1093 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do Port Royale 2

Klasyfikacja PEGI Port Royale 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Port Royale 2

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 800 MHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 32MB
 • 700 MB HDD
Port Royale 2 - recenzja gry
Port Royale 2 - recenzja gry

Recenzja 2 listopada 2004, 13:03

Oprócz zajmowania się własnymi interesami w odwiedzanych miastach możesz uzyskać rozmaite zlecenia i misje od kupców i gubernatorów. Najbardziej intratne, choć też i najtrudniejsze są zadania stawiane przez Wicekrólów. To z ich polecenia będzie trzeba podjąć się dzieła ataków na porty czy zdobywania miast wroga. Z drugiej strony po oddaniu cennych usług dla danego kraju możemy być nagrodzeni nadaniem kawałka ziemi, na którym możemy wybudować własne miasto.