Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 grudnia 2004, 18:16

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Poradnik: Port Royale 2

Poradnik do gry Port Royale 2 omawia pierwsze kroki w grze oraz sposoby wykonania kilku trudniejszych elementów. Po zbudowaniu dochodowego biznesu i opanowaniu walki na morzach, ataków na porty czy walki wręcz, dalsza gra zależy tylko od gracza.

„Gra jest kontynuatorem a właściwie remake’m Port Royale. Gracze mający doświadczenie w pierwszej części praktycznie nie znajdą w PR2 nic trudnego. Graczom początkującym należy się wyjaśnienie, iż w tego typu grze jak Port Royale 2, nie istnieje jedyna czy najlepsza ścieżka przejścia gry. Środowisko gry jest dynamiczne a model ekonomiczny na tyle skomplikowany, że niemożliwe jest podanie dokładnej recepty na przejście gry, a rozgrywka może potoczyć się za każdym razem inaczej. W przypadku Port Royale 2 nie można zresztą nawet mówić o „przejściu” gry, gdy mamy do czynienia z całkowitą swobodą poczynań – to gracz powinien raczej stawiać sobie własne cele (np. osiągnięcie monopolu w handlu jakimś towarem, zgromadzenie 99 mln gotówki, przejęcie wszystkich miast jakiegoś narodu), a nie oczekiwać, że gra będzie prowadzić go od misji do misji.

To, o czym niniejszy poradnik może opowiedzieć, to zasady, według których należy wykonać pierwsze kroki w grze oraz wyjaśnienia kilku trudniejszych elementów. Po zbudowaniu dochodowego biznesu i opanowaniu walki na morzach, ataków na porty czy walki wręcz, dalsza gra zależy tylko od gracza. Przy stałym dochodzie płynącym z handlu i produkcji nie istnieje możliwość „zablokowania” się w grze z powodu braku gotówki – co najwyżej wykonanie pewnych zamierzeń będzie wymagało nieco więcej czasu. Poniższy poradnik został zbudowany z myślą o graczach początkujących i trybie „Wolnej gry”. Zawarte w grze scenariusze wprowadzające znacznie dokładniej precyzują zadania gracza.” - „Pejotl”

Port Royale 2 - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Port Royale 2 w formacie PDF dostępna jest w Strefie Premium oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.