Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 grudnia 2004

Oxygen Interactive anonsuje nową grę akcji pt. Conspiracy: Weapons of Mass Destruction

Speed, 8 grudnia 2004, 18:20

Studio programistyczne Kuju, znane głównie z Microsoft Train Simulator oraz konsorcjum wydawnicze Oxygen Interactive zaanonsowały dziś wspólnie nową grę akcji, zatytułowaną Conspiracy: Weapons of Mass Destruction. Produkt dedykowany będzie konsolom Sony Playstation 2 i Microsoft Xbox oraz komputerom osobistym, a rynkowego debiutu należy wyczekiwać w marcu przyszłego roku.

PeCetowy Chronicles of Riddick już w sprzedaży

Speed, 8 grudnia 2004, 17:41

The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay - Developer's Cut, komputerowe wydanie znanej gry akcji na Xboxa wczoraj trafiło na półki z grami większości zachodnich sklepów branżowych. W naszym kraju, dzięki firmie Nicolas Games, gra ukaże się 17 grudnia, oczywiście tego roku.

Poradnik: ROME: Total War

Redakcja GRYOnline.pl, 8 grudnia 2004, 17:22

W poradniku do ROME: Total War znajdziecie przydatne informacje dla gracza, takie jak rozbudowa i zarządzanie miastami, rady dotyczące floty, wojsk oraz prowadzenia bitew, oraz najważniejsze, jak zacząć rozgrywkę, jak w niej trwać i jak dobrze zakończyć.

Czyżby nowy projekt studia City Interactive

[email protected], 8 grudnia 2004, 15:21

Firma wydawnicza Merscom, zupełnie bez rozgłosu, podała do publicznej wiadomości informację, że powstanie sequel gry Space Interceptor: Project Freedom. Tytuł ten może niewiele mówić Polakom, bowiem jako rodzima produkcja pojawił się on w naszych sklepach pod nazwą Starmageddon 2. Miano to obrano zresztą trochę na siłę, bowiem dziecko firmy City Interactive nie ma wiele wspólnego z pierwszym Starmageddonem.

Polskie akcenty w Forgotten Hope
Polskie akcenty w Forgotten Hope

Speed, 8 grudnia 2004, 14:52

Twórcy Forgotten Hope – jednej z większych modyfikacji znanej produkcji Battlefield 1942 – poinformowali, że w nadchodzącym wydaniu 0.66 pojawi się sporo nowych elementów związanych z Polską Armią w czasach II WŚ.

Funnypigs - Wyhoduj własną świnkę

Krystian Smoszna, 8 grudnia 2004, 13:30

Wczoraj o godzinie 13:42 byłem świadkiem narodzin świni. Nie, nie takiej zwykłej, ale wirtualnej. Nadawszy jej swojskie imię Bumtarara rozpocząłem pełną wyrzeczeń hodowlę. Jest ciężko. Pieniądze kończą się w zastraszającym tempie a przecież moja podopieczna musi coś jeść. Opróżnianie zagrody z fekaliów również kosztuje... i to sporo. Jakby tego było mało, Bumtarara złapała Brucelozę.

Grać aby zabić, grać aby przeżyć

Elrond, 8 grudnia 2004, 12:26

Jakiś czas temu, kilku panów, zapewne w wojskowych mundurach, debatowało nad przydatnością gier komputerowych w wojsku. I nie chodzi tu o rozrywkę dla żołnierzy, ale o cos zupełnie innego - o ich wyszkolenie przy pomocy symulacji komputerowych. No bo jeśli gry są już zaawansowane w takim stopniu, iż symulują działania wojenne, to czemu nie wykorzystać ich jako elementu szkolenia?

A Nintendo DS radzi sobie coraz lepiej

Elrond, 8 grudnia 2004, 11:54

Tak to już na tym świecie bywa, że jeden się cieszy a drugi płacze. Sony ma coraz więcej problemów ze swoją najnowszą konsolą, PSP, tymczasem jej największy rywal, Nintendo, święci tryumfy. Sprzedaż konsoli DS oscyluje wokół miliona egzemplarzy.

Reedycja The Labirynth of Time już na rynku
Reedycja The Labirynth of Time już na rynku

Krystian Smoszna, 8 grudnia 2004, 11:29

Firma Wyrmkeep Entertainment, po udanym przedsięwzięciu związanym z reedycją przygodówki o nazwie Inherit the Earth, postanowiła spróbować szczęścia z innym klasykiem, wydaną pierwotnie w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych grą The Labyrinth of Time. Produkt dostosowany do wymagań dzisiejszych systemów operacyjnych jest już w sprzedaży za pośrednictwem oficjalnej strony koncernu.

Zuxxez wskoczył w miejsce Strategy First, JA2: Wildfire ma wydawcę
Zuxxez wskoczył w miejsce Strategy First, JA2: Wildfire ma wydawcę

ComCo, 8 grudnia 2004, 11:01

Przed ponad dwoma tygodniami informowaliśmy o zerwaniu umowy pomiędzy firmą wydawniczą Strategy First a I-Deal Games Studios, twórcami Jagged Alliance 2: Wildfire. Problem dotyczył oczywiście pieniędzy, a raczej ich braku dla autorów gry, jednak powyższemu developerowi udało się już znaleźć korporację chętną do dalszej dystrybucji omawianej strategii turowej. „Padło” na Zuxxez Entertainment.

Chińscy komuniści kontra Football Manager 2005

eLKaeR, 8 grudnia 2004, 10:21

Nazwy Chińska Republika Ludowa i Republika Chińska mają wprawdzie dość podobne brzmienie, ale odnoszą się de facto odpowiednio do Chin kontynentalnych oraz wyspy Tajwan. Oczywiście rządząca w Państwie Środka od 1949 roku Komunistyczna Partia Chin nie uznaje niezależności sukcesorów Chiang Kai-Sheka, czemu dano wyraz poprzez przyznanie tzw. wilczego biletu grze Football Manager 2005.

PSP "rodzi" się w bólach

Elrond, 8 grudnia 2004, 10:11

Do premiery najnowszego dziecka Sony, konsoli mobilnej PSP, pozostało już mniej niż tydzień, ale problemy nękające firmę, zamiast znikać zaczynają się piętrzyć. Nie dość, że wyniki sprzedaży konkurencyjnego Dual Screen przyprawiają kierownictwo Sony o palpitacje serca to jeszcze coraz bardziej jawi się możliwość niezaspokojenia popytu na PSP.

World of WarCraft - trzysta kont zablokowanych

Krystian Smoszna, 8 grudnia 2004, 09:46

Nie maleją wysiłki programistów z Blizzard Entertainment, mające na celu pozbycie się oszustów grających w najnowszy produkt firmy, World of WarCraft. Nie tak dawno informowaliśmy Was o pierwszym przypadku kasowania kont użytkowników, którzy posługiwali się narzędziami przyspieszającymi ruch postaci (tzw. „speed hacks”) a teraz na celowniku znaleźli się ludzie używający podczas rozgrywki "botów".

Earth 2160 (niestety) dopiero w Q2 2005
Earth 2160 (niestety) dopiero w Q2 2005

ComCo, 8 grudnia 2004, 09:24

Bez żadnego rozwodzenia się, korporacja wydawnicza Zuxxez Entertainment podała, iż została zmuszona do podjęcia decyzji o opóźnieniu do drugiego kwartału przyszłego roku premiery gry Earth 2160, najnowszej części popularnej serii strategii czasu rzeczywistego.

LEGO Star Wars nabiera kształtów
LEGO Star Wars nabiera kształtów

ComCo, 8 grudnia 2004, 09:22

Star Wars to nie tylko marka znana trochę starszym graczom, ale także i najmłodszym, a to za sprawą naklejek, chipsów, kapsli, czy... klocków LEGO. Zabawkowa seria Gwiezdnych wojen sprzedaje się na tyle dobrze, że duet Traveller's Tales - Eidos Interactive jakiś czas temu zdecydował się na przygotowanie wirtualnej adaptacji Lego Star Wars. Dzisiaj w naszej galerii pojawiły się zaś pierwsze screenshoty, prezentujące tę produkcję w akcji.

Szczegóły fabuły Doom 3: Resurrection of Hell
Szczegóły fabuły Doom 3: Resurrection of Hell

Krystian Smoszna, 8 grudnia 2004, 08:11

W styczniowym numerze popularnego magazynu PC Gamer pojawiły się kolejne ciekawostki na temat pierwszego dodatku do gry Doom 3, zatytułowanego Resurrection of Hell. Do tej pory poznaliśmy premierowych przeciwników, wyposażenie i bronie. Dzisiaj przyszedł czas na fabułę rozszerzenia.

The Matrix Online z upominkiem w zamówieniu przedpremierowym
The Matrix Online z upominkiem w zamówieniu przedpremierowym

ComCo, 8 grudnia 2004, 07:55

Rynkowy debiut produkcji Massively Multiplayer Online spod znaku „podążania za białym króliczkiem”, czyli The Matrix Online zaplanowano na styczeń 2005 roku. Zamiast wypatrywania gry na sklepowych półkach, warto już teraz złożyć przedpremierowe zamówienie - wydawca zaproponował bowiem wartościowy bonus.