Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 grudnia 2004

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Listopad 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 1 grudnia 2004, 19:35

Niniejszym rozpoczynamy publikację comiesięcznych zestawień gier, które budzą u czytelników serwisu największe zainteresowanie. Przedstawiane listy bazować będą na statystykach wyszukiwania poszczególnych tytułów (bądź ich części lub różnych wariacji).

Co kupić dziecku pod choinkę?

Speed, 1 grudnia 2004, 19:35

Międzynarodowa grupa badawcza Taylor Nelson Sofres (a konkretnie TNS Kids Omnibus) przeprowadziła interesujące badanie. Tematem sondowania były wymarzone przez dzieci świąteczne prezenty. Jak co roku badanie wykazało, że potrzeb i marzeń przeważającej grupy naszych pociech nie uda się zaspokoić.

Premiera Need for Speed Underground Rivals opóźniona

Speed, 1 grudnia 2004, 19:01

Need for Speed Underground Rivals, kieszonkowa konwersja (na konsole Sony PSP) słynnej gry koncernu Electronic Arts, pojawi się na rynku z niemałym opóźnieniem. Program, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zadebiutuje wraz z konsolą PSP 12 grudnia (w tym dniu nastąpi rynkowa premiera nowego dzieła Sony w Japonii), ale dopiero 17 lutego przyszłego roku.

Beta testy Dragonshard dopiero w połowie stycznia 2005 roku

Speed, 1 grudnia 2004, 18:40

Twórcy dobrze zapowiadającej się strategii czasu rzeczywistego pt. Dragonshard, grupa developerska Liquid Entertainment oraz konsorcjum wydawnicze Atari, pod koniec października rozpoczęli przyjmowanie chętnych osób na stanowisko beta testerów. Dzisiaj natomiast poinformowano, że wszyscy zainteresowani rozpoczną swą „prace” dopiero w połowie stycznia przyszłego roku.

„Metal Gear Solid” w końcu w kinach ?

Cisek, 1 grudnia 2004, 13:59

Jak donosi Variety, Hideo Kojima - twórca „Metal Gear Solid”, bardzo poważnie myśli nad przeniesieniem słynnej serii na duży ekran.

Nowa eXtra Klasyka - część 1
Nowa eXtra Klasyka - część 1

Redakcja GRYOnline.pl, 1 grudnia 2004, 13:44

Od dzisiaj zapraszamy Was do lektury artykułu w całości poświęconego Nowej eXtra Klasyce. Nasz autor w kolejnych częściach przedstawia własne wrażenia dotyczące poszczególnych tytułów, jakie ukazały się w tej serii. Dodatkowo zachęcam do zamieszczania własnych komentarzy - ich autorzy mogą liczyć na ciekawe niespodzianki...

Sigonyth: Desert Eternity - polsko włoska mieszanka

Elrond, 1 grudnia 2004, 13:32

Światło dzienne ujrzały pierwsze screeny polsko włoskiego (!) MMORPG zatytułowanego Sigonyth: Desert Eternity. Możemy w końcu naocznie zorientować się w jakich otoczeniach przyjdzie nam prowadzić rozgrywkę. Screeny przedstawiają otoczenia Aldea, jednej z wielu wiosek rozsianych na piaszczystej planecie.

Katamari Damacy nie dla Europejczyków
Katamari Damacy nie dla Europejczyków

ComCo, 1 grudnia 2004, 11:49

Wygląda na to, że Katamari Damacy - prosta (w tym przypadku to olbrzymi plus!) i bardzo interesująca pozycja, rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni - nie trafi do europejskich graczy. Choć nie podano oficjalnych przyczyn tej decyzji, firma Namco, producent całości, prawdopodobnie zdecydował się nie wydawać pieniędzy na lokalizację gry, gdyż już w roku 2005 ujrzymy jej część drugą – również w Europie.

Nowy system ratingu gier - cenzuro witaj ponownie
Nowy system ratingu gier - cenzuro witaj ponownie

Elrond, 1 grudnia 2004, 11:43

Jak powszechnie wiadomo, obecnie na świecie funkcjonuje kilka systemów ratingu gier (w tym ESRB, PEGI) opartych na ocenie wieku docelowej grupy graczy. Pomińmy milczeniem ich wady oraz zalety i skupmy się na nowym systemie, który oferuje firma Current Attractions. Oparty jest on na autorskiej metodologii PSVratings, która w obiektywny sposób poinformuje rodziców graczy o ilości przekleństw oraz scen seksu i przemocy w danej grze.

Filmy animowane od Nintendo

Elrond, 1 grudnia 2004, 10:41

Jak poinformował magazyn Nikkei Journal, firma Nintendo śmiało przymierza się do wejścia w biznes filmowy i tworzenia własnych animacji długometrażowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy film animowany sygnowany logo Nintendo i stworzony tylko przez jej fachowców ujrzymy w kinach w 2006 roku.

Kolejne nadzieje na sequel Sam & Max Hit the Road lub Full Throttle

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2004, 10:11

Jak doskonale wiecie, następca kultowej przygodówki Sam & Max Hit the Road o nazwie Freelance Police, został oficjalnie anulowany w marcu bieżącego roku. Szefowie LucasArts zwolnili odpowiedzialnych za produkcję gry pracowników, nie pomogły petycje, prośby i groźby. Zawsze pozostaje jednak jakaś nadzieja, nieprawdaż?

Sony ogranicza produkcję PSP na rzecz PS2

Elrond, 1 grudnia 2004, 09:03

Wiadomość ta jest dość dziwna ale prawdziwa. Niewielkie ilości (w stosunku do zapotrzebowania) konsol PSP w swoich początkowych partiach zostaną dodatkowo zmniejszone, gdyż Sony zamierza skierować większość podzespołów do produkcji przynoszącej coraz większe zyski, zaprezentowanej na początku tego miesiąca, nowej linii PS2. Informację taką przekazał prasie branżowej rzecznik prasowy firmy.

Gra Rainbow Six 4 oficjalnie potwierdzona!
Gra Rainbow Six 4 oficjalnie potwierdzona!

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2004, 08:28

W dniu wczorajszym bardzo niepewnie odnieśliśmy się do tematu rzekomej zapowiedzi nowej gry z popularnej serii Tom Clancy’s Rainbow Six. Okazało się, że nie było ku temu podstaw. Dzisiaj wiadomo już, że czwarta odsłona programu rzeczywiście powstanie o czym poinformował nas w oficjalnym oświadczeniu koncern Ubisoft.

Tryb deathmatch i SDK do Half-Life 2 już dostępne!
Tryb deathmatch i SDK do Half-Life 2 już dostępne!

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2004, 07:30

W ciągu ostatnich kilku dni atmosfera wokół Half-Life 2 gęstniała z minuty na minutę i to nie za sprawą rychłego wydania zestawu narzędzi developerskich (SDK), ale rzekomej „niespodzianki”, która miała pojawić się niejako przy okazji. Fani liczący na udostępnienie przez Valve klasycznego trybu „deathmatch” nie zawiedli swych oczekiwań, gdyż to właśnie wzajemna anihilacja jest prezentem od autorów.

Armie Exigo wmaszerowały do sklepów

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2004, 07:22

Zgodnie z zapewnieniami złożonymi w połowie listopada bieżącego roku, najnowszy produkt firmy Black Hole Games zatytułowany Armies of Exigo trafił już do sklepów, o czym nie zapomniał poinformować wczoraj koncern Electronic Arts. Program jest rozbudowaną strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym (RTS), nastawioną na bitwy z udziałem dużej liczby jednostek.