Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 grudnia 2004

Gry firmy Midway popularne na całym świecie
Gry firmy Midway popularne na całym świecie

Speed, 6 grudnia 2004, 19:12

Korporacja Midway Games ogłosiła na ostatniej konferencji prasowej, że dwie ostatnio wydane gry – NBA Ballers oraz Midway Arcade Treasures do tej pory nabyło ponad milion osób z całego globu. Co prawda do spektakularnych wyników takiego hitu jak Halo 2 (kilkanaście dni po premierze produkt ten nabyło, uwaga – to nie żarty – ponad 5 mln Amerykanów!) daleko, ale wydawcy i tak nie kryją zadowolenia.

Poradnik: Worms Forts: Oblężenie

Redakcja GRYOnline.pl, 6 grudnia 2004, 18:34

Poradnik do Worms Forts: Oblężenie pomoże wam bezboleśnie przejść w nowy wymiar robaczych rozgrywek. Znajdziecie tu krótki opis zasad gry, najważniejsze rady, przegląd budynków i broni, oraz część najważniejszą, czyli szczegółowy opis przejścia kampanii.

Tortuga: Pirate's Revenge w przyszłym roku

Elrond, 6 grudnia 2004, 13:58

Jeśli podobała się Wam gra Tortuga: Pirates of the New World (u nas Piraci Nowego Świata), to zapewne ucieszy Was informacja, iż firma Ascaron poprzez swoje forum zapowiedziała jej kontynuację, zatytułowaną Tortuga: Pirate's Revenge.

O uaktualnieniach trybu multiplayer w Half-Life 2 i dowodach na istnienie Team Fortress 2

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2004, 12:28

Będzie kolejne uaktualnienie do trybu multiplayer w Half-Life 2 – takie oto rewelacje zostały ujawnione na forum HL2World przez Adriana Finola z Valve Software. Jakby tego wszystkiego było mało, być może już wkrótce doczekamy się nowej wersji Team Fortress. Na łamach magazynu Game Connect jeden z redaktorów podzielił się ciekawostkami dotyczącymi tej gry, jakie znalazł w kodzie źródłowym HL2.

Nowa hybryda RPG i przygody - zapowiedziano Bonez Adventures: Tomb of Fulaos

Elrond, 6 grudnia 2004, 12:23

Czeska firma developersko-wydawnicza, Future Games (twórcy m.in. Black Mirror), zapowiedziała swoją nową produkcję. Gra nosi tytuł Bonez Adventures: Tomb of Fulaos i stanowi połączenie RPG z przygodówką widziane z perspektywy trzeciej osoby. Dzięki Bonez Adventures: Tomb of Fulaos gracze będą mieli możliwość odwiedzenia tajemniczej, starożytnej krypty, wykopalisk archeologicznych, pustyni.

Nowa eXtra Klasyka - część ostatnia
Nowa eXtra Klasyka - część ostatnia

Redakcja GRYOnline.pl, 6 grudnia 2004, 12:04

W dniu dzisiejszym kończymy publikację artykułu w całości poświęconego Nowej eXtra Klasyce. Nasz autor w kolejnych częściach przedstawił własne wrażenia dotyczące poszczególnych tytułów, jakie ukazały się w tej serii. Przy tej okazji po raz kolejny zachęcamy również do udziału w aktualnie trwającym konkursie poświęconym Nowej eXtra Klasyce.

Konkurs Football Manager 2005 - gra za friko! zakończony
Konkurs Football Manager 2005 - gra za friko! zakończony

Solnica, 6 grudnia 2004, 11:29

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Football Manager 2005. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Sentinel: Descendants in Time w złocie

Elrond, 6 grudnia 2004, 11:29

Informacja ta powinna zainteresować fanów przygodówek. Po pierwsze, wspomniana gra, Sentinel: Descendants in Time, reprezentuje właśnie ten gatunek, po drugie, powstała ona w naszym rodzimym studiu Detalion, doskonale znanym z obu części Schizma. Tak więc drodzy gracze, Polacy nie gęsi i swoje przygodówki mają!

Pracownicy kontra Electronic Arts - ciąg dalszy

Elrond, 6 grudnia 2004, 10:09

Kilka tygodni temu pisaliśmy o wykorzystywaniu pracowników przez giganta przemysłu elektronicznego, Electronic Arts, i nie płacenia im za nadgodziny. Pracownicy złożyli do sądu pozew przeciwko swojemu pracodawcy a sprawa ma ciąg dalszy. Otóż pan Rusty Rueff, wiceprezes zasobów ludzkich EA (czyli po naszemu kadrowy) wystosował do pracowników list, będący swojego rodzaju przyznaniem się do winy.

Pierwsze testy Sony PSP
Pierwsze testy Sony PSP

eLKaeR, 6 grudnia 2004, 08:30

Dokładnie 5068 ofert padło na aukcji charytatywnej, w której można było wygrać 500 przedpremierowych sztuk konsoli Sony PSP (vide news z 25 listopada 2004). Najwyższa kwota stanowiła równowartość 10360 PLN, ale wśród wylosowanych szczęśliwców znalazł się także klient z dużo mniejszą sumą (około 1520 PLN). Serwis Play-Asia.com też zwyciężył (blisko 4565 PLN) i opublikował ciekawy artykuł o tym.

Hity listopada 2004 wg IGN.com

eLKaeR, 6 grudnia 2004, 08:30

Redaktorzy internetowego serwisu IGN.com umieścili na swojej liście najlepszych gier, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu, w większości kontynuacje rozmaitych serii pokroju Half-Life, Halo, Metroid Prime, Ratchet & Clank etc. Podczas przygotowywania zestawienia brano pod uwagę PeCety i konsole Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube, GameBoy Advance i DS.

Half-Life 2 w niespełna trzy godziny - nowy rekord gry na czas w najnowszy produkt Valve

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2004, 08:23

Ile trwa pełne ukończenie zmagań w Half-Life 2? Dziesięć godzin? Dwadzieścia? A może czterdzieści? Okazuje się, że dużo mniej. David Gibbons postanowił zmierzyć się z hitem ostatnich tygodni a zajęło mu to dokładnie 2 godziny, 57 minut i 35 sekund. Filmowy raport z tego przedsięwzięcia jest już w sieci a jego autor dołączył do garstki osób pobijających rekordy w „przechodzeniu” FPS-ów.

Nowe szczegóły na temat filmu Doom - akcja nie będzie rozgrywać się na Marsie
Nowe szczegóły na temat filmu Doom - akcja nie będzie rozgrywać się na Marsie

Krystian Smoszna, 6 grudnia 2004, 07:49

Chociaż produkcja filmu Doom idzie pełną parą już od kilku tygodniu, w sieci wciąż brak zadowalających reportaży na ten temat. Wydawałoby się, że wystarczającym utrudnieniem jest lokalizacja planu zdjęciowego w Pradze. Od czego jednak mamy naszych południowych kolegów po fachu. Reporter czeskiego magazynu Novinky postanowił odwiedzić Andrzeja Bartkowiaka i naocznie sprawdzić, jak postępują prace.