Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 grudnia 2004

Obiektywne spojrzenie na gry komputerowe w 2004 i 2005

Kull, 9 grudnia 2004, 19:09

Seriws HomeLAN przeprowadził wywiad z Jussi Laakkonen, jednym z twórców gier komputerowych, ukrywających się pod nazwą swojej firmy – Bugbear Entertainment. Programistę poproszono o skomentowanie sytuacji na rynku gier w roku 2004 i zapytano o jego wizje rozwoju multimediów w następnym roku.

Football Manager 2005 wkrótce również dla chińskich graczy?
Football Manager 2005 wkrótce również dla chińskich graczy?

Speed, 9 grudnia 2004, 18:36

Głośno w ostatnim dniu było o sprawie zbanowania Football Manager 2005 na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Decyzją tamtejszego Ministerstwa Kultury zakazano oficjalnej dystrybucji owej produkcji, ponieważ stwierdzono, że w grze Tajwan, Hongkong i Makau traktowane są jako oddzielne kraje. Decydenci z KPCh są natomiast święcie przekonani, że te terytoria są integralną częścią Chin.

Nintendo DS w Europie od marca przyszłego roku
Nintendo DS w Europie od marca przyszłego roku

Speed, 9 grudnia 2004, 18:18

Korporacja Nintendo co rusz informuje o świetnych wynikach sprzedaży najnowszego handhelda, Nintendo DS. W Kraju Kwitnącej Wiśni oraz w Stanach Zjednoczonych konsola cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (vide wiadomość sprzed kilku dni pt. „A Nintendo DS radzi sobie coraz lepiej”). Jak dowiedzieliśmy się, europejska premiera tego cudeńka będzie miała miejsce dopiero w marcu przyszłego roku.

Rome: Total War nominowane w plebiscycie BAFTA

Speed, 9 grudnia 2004, 18:00

Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej od 2003 roku w plebiscycie BAFTA honoruje również wyjątkowo udane gry komputerowe oraz video. W ubiegłym roku plebiscyt zdominowała słynna produkcja Rockstar Games, Grand Theft Auto: Vice City, która otrzymała nagrodę za najlepszy tytuł na PS2 i PC, za projekt, za najlepszą grę akcji oraz za dźwięk. W tym roku nominację otrzymała gra Rome: Total War.

Nagrody
Nagrody "Games of the year 2004" rozdane

Speed, 9 grudnia 2004, 17:04

Pod koniec listopada przedstawiliśmy listę nominacji w prestiżowym plebiscycie „Games of the year 2004” organizowanym przez brytyjski dziennik The Guardian. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedziami, ogłoszono wyniki głosowań.

D-Link wypowiada wojnę lagom
D-Link wypowiada wojnę lagom

Kull, 9 grudnia 2004, 16:09

Firma D-Link to największy producent sprzętu sieciowego na Tajwanie, który dzięki doskonałej jakości produktów i atrakcyjnej polityce cenowej od lat utrzymuje się w światowej czołówce producentów. D-Link, jeden z 10 najważniejszych dostawców sprzętu sieciowego (Networld) na świecie, przygotował właśnie ruter zaprojektowany specjalnie dla graczy miłujących się w rozgrywkach multiplayer.

Perełki od Nintendo

Elrond, 9 grudnia 2004, 15:29

Firma Nintendo w końcu zlitowała się nad biednymi graczami i podała do wiadomości terminy premier reprezentantów trzech ze swoich najlepszych serii: Mario Power Tennis, DK King of Swing i Donkey Kong: Jungle Beat. Niestety, pograć w nie będziemy mogli dopiero w lutym przyszłego roku.

Druga Faza nadciąga
Druga Faza nadciąga

[email protected], 9 grudnia 2004, 15:27

Gra Codename: Panzers - Faza Pierwsza wsławiła się w naszym kraju głównie tym, iż rzekomo głosiła światu, że to Polacy odpowiedzialni są za wybuch II Wojny Światowej. Szkoda, bo jak pokazuje choćby recenzja GRY-OnLine był to niezły produkt. Może lepiej pójdzie następnej części nazwanej Phase Two (Faza Druga), z której opublikowano właśnie pierwsze obrazki.

Clan Base Poland rozpoczyna rekrutację

Zodiac, 9 grudnia 2004, 15:11

Dziś ruszają zapisy do rozgrywek Clan Base Poland (www.cbpl.pl) – inicjatywy polskich graczy „America’s Army”. Tworzona przez US Army gra zdobywa coraz szersze rzesze graczy. Dzięki możliwości zabawy za darmo (gra nic nie kosztuje) oraz gwarancji ciągłego poszerzania jej funkcjonalności co najmniej do 2007 roku, AA staje się coraz częściej lepszą alternatywą dla komercyjnych produkcji.

Nieoficjalny patch do Vampire The Masquerade: Bloodlines

Elrond, 9 grudnia 2004, 14:34

Do tej pory firm Activision oraz Troika nie podały żadnych oficjalnych wiadomości na temat oficjalnego patcha do gry Vampire The Masquerade: Bloodlines. Gracze postanowili więc wziąć sprawy we własne ręce. Członek społeczności obecnej na PlanetVampire Bloodlines niczym Adam Słodowy z programu Zrób to Sam, stworzył nieoficjalną łatkę do gry.

Testy sieciowe Starshift rozpoczęte
Testy sieciowe Starshift rozpoczęte

Judith, 9 grudnia 2004, 13:50

Kanadyjska firma CODECO ogłosiła rozpoczęcie testów gry Starshift – The Zaran Legacy, sieciowej strategii turowej, gdzie gracze stają po stronie jednej z dziewięciu ras, biorących udział w konflikcie o galaktyczną dominację.

Advanced Battlegrounds = specjalna edycja Chrome?

ComCo, 9 grudnia 2004, 12:20

Wygląda na to, że Chrome, jeden z dwóch mocnych akcentów naszych rodzimych developerów w gatunku strzelanek FPS (obok Painkillera), najprawdopodobniej doczeka się złotej edycji. Na zachodzie całość miałaby ukazać się dzięki firmie Dreamcatcher Games, pod zmienianą nazwą, tj. Advanced Battlegrounds: The Future of Combat.

Truckers Tycoon, czyli radości i troski managera
Truckers Tycoon, czyli radości i troski managera

Judith, 9 grudnia 2004, 12:07

Rosyjska firma Nikita zamieściła informacje na temat swojej nowej strategii ekonomicznej, pod roboczą nazwą Truckers Tycoon. Gracze będą mogli spróbować swoich sił jako potentaci rozwijającego się imperium transportowego, w którym trzeba będzie zadbać nie tylko o płynność usług przewozowych. Ważnym czynnikiem ma być również umiejętne zarządzanie kadrami, planowanie inwestycji, poszukiwanie dogodnych kontraktów i rozwiązywanie codziennych problemów, spędzających sen z powiek tysiącom logistyków na całym świecie.

Zapisy na europejskie beta-testy City of Heroes rozpoczęte

Krystian Smoszna, 9 grudnia 2004, 10:47

Zgodnie z obietnicą złożoną na początku tego tygodnia, koncern NCSoft wystartował z procesem przyjmowania zgłoszeń na otwarte beta-testy gry City of Heroes. Z zaproszenia mogą skorzystać tylko i wyłącznie mieszkańcy Starego Kontynentu, gdyż to właśnie w Europie już wkrótce zadebiutuje ten bardzo popularny za oceanem MMORPG.

Statystyki w Joint Operations to nie przelewki

ComCo, 9 grudnia 2004, 10:24

Przedstawiciele Novalogic podali, że w najbliższej przyszłości zamierzają uruchomić specjalny system prowadzenia statystyk w swojej rozbudowanej i bardzo popularnej, multiplayerowej strzelance FPS, pt. Joint Operations.

Halo 2 zabójcą Internetu?

Elrond, 9 grudnia 2004, 10:05

Jak poinformowała firma monitorująca ruch w Internecie, Sandvine, bardzo popularny FPS, Halo 2, znacząco zwiększył przepływ danych w sieci, gdy z dnia na dzień coraz więcej graczy zaczęło rywalizować ze sobą poprzez Xbox Live. Jak pokazują najnowsze wyniki testów, ruch zwiększył się aż 4 krotnie od momentu premiery gry i cały czas pozostaje na podobnym poziomie.

101 sposobów na wymierzenie sprawiedliwości - demo The Punisher już dostępne!
101 sposobów na wymierzenie sprawiedliwości - demo The Punisher już dostępne!

Krystian Smoszna, 9 grudnia 2004, 09:41

W dniu wczorajszym koncern THQ opublikował pierwsze, grywalne demo The Punisher, gry akcji nasuwającej słuszne skojarzenia z serią Max Payne. Program przygotowany przez firmę Violiton Inc., pozwoli graczom dokonać eksterminacji przestępców w jednym, specjalnie przygotowanym etapie.

Dodatek do świata Lineage II

Elrond, 9 grudnia 2004, 08:31

Firma NCsoft, "specjalista" od gier typu MMO (Guild Wars, City of Heroes, dwie części Lineage) poinformowała, iż europejskie wydanie Lineage II: The Chaotic Chronicle doczekało się sporego rozszerzenia. Nosi ono nazwę Chronicle 2: Age of Splendor, a jego nowe funkcjonalności zajmują ponad 500 MB przestrzeni dyskowej!