Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2004, 09:41

101 sposobów na wymierzenie sprawiedliwości - demo The Punisher już dostępne!

W dniu wczorajszym koncern THQ opublikował pierwsze, grywalne demo The Punisher, gry akcji nasuwającej słuszne skojarzenia z serią Max Payne. Program przygotowany przez firmę Violiton Inc., pozwoli graczom dokonać eksterminacji przestępców w jednym, specjalnie przygotowanym etapie.

W dniu wczorajszym koncern THQ opublikował pierwsze, grywalne demo The Punisher, gry akcji nasuwającej słuszne skojarzenia z serią Max Payne. Program przygotowany przez firmę Violiton Inc., pozwoli graczom dokonać eksterminacji przestępców w jednym, specjalnie przygotowanym etapie.

101 sposobów na wymierzenie sprawiedliwości - demo The Punisher już dostępne! - ilustracja #1

Atmosferę w The Punisher budują przede wszystkim sugestywne, ciemne zaułki Nowego Jorku oraz okolic, pośród których przewijają się plugawi i bezwzględni przestępcy. Gracz wcielając się w rolę Franka Castle’a, twardziela z krwi i kości, któremu wymordowano rodzinę, mści się na wszystkich złych tego świata, stanowiąc tym samym ład i porządek. Do skutecznej eksterminacji wroga używa on szeregu zróżnicowanych narzędzi i broni. Ciekawostką wartą odnotowania, rzadko spotykaną w innych tego typu produkcjach, jest możliwość użycia żywego człowieka jako tarczy ochronnej. Przykładowo, boss wrogiej ekipy z nożem na gardle rozkaże swoim podwładnym złożyć broń i skapitulować. Napotkane przedmioty typu telewizor, szafka lub też butelka mogą zostać użyte do walki wręcz – gra tym samym zyskuje na atrakcyjności. Ponadto, innowacyjny system przesłuchań pozwala inkwirować złapanych i zaaresztowanych bandziorów, od których użytkownik dowiaduje się wielu cennych, kluczowych dla przebiegu rozgrywki informacji.

101 sposobów na wymierzenie sprawiedliwości - demo The Punisher już dostępne! - ilustracja #2

Gra jest bardzo brutalna. Pomijam w tym miejscu fakt, że śmierć przeciwników wygląda wyjątkowo realistycznie – to, co naprawdę przykuje uwagę rodzicieli to wspomniane wyżej sceny przesłuchań. W zależności od aktualnej sytuacji, Frank Castle może dusić, bić lub po prostu grozić swoim ofiarom, zmuszając ich do mówienia. Pierwsza scena w demo, w której przestępca balansuje na krawędzi spotkania się z piraniami została przez programistów wycięta, zapewne po to, aby nie wzbudzać niepotrzebnych kontrowersji (w pełnej wersji gry, z pewnością nikt już na takie ustępstwa nie pójdzie). Rozgrywka jest bardzo żywiołowa i przypadnie do gustu wszystkim fanom strzelanin spod znaku Max Payne, zwłaszcza, że o realizm zadbał tu popularny silnik o nazwie Havok.

101 sposobów na wymierzenie sprawiedliwości - demo The Punisher już dostępne! - ilustracja #3

Więcej informacji o The Punisher uzyskasz z naszej Encyklopedii Gier, natomiast wspomniane demo ściągniesz za pośrednictwem serwerów FTP Gry-OnLine. Pełna wersja programu zapowiadana jest na styczeń przyszłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Punisher

The Punisher