Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka The Punisher (PC)
OkładkaThe Punisher (PC)

The Punisher

„The Punisher” to typowy shooter, stworzony przez konsorcjum wydawnicze THQ wraz ze studiem developerskim Volition Inc. Grę zdominowały elementy akcji i walki, natomiast warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na słynnym cyklu komiksów o tym samym tytule.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | Marvel Comics | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Punisher Premiera

18sty2005

PC PS2 XBOX

producent: Volition Inc. wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do The Punisher

Max Payne

Hitman: Codename 47

Postal 4: No Regerts

Fabułę komiksu The Punisher stworzył nie kto inny, jak sam Jimmy Palmiotti. Opowiada ona historie Franka Castle'a, któremu wymordowano całą rodzinę, a on w amoku krwawej zemsty postanawia rozprawić się ze wszystkim niegodziwościami tego świata.

Na kanwie tych przygód w 2004 roku zaprezentowano w kinach mega produkcje z Hollywood pod tym samym tytułem. Niestety, film okazał się klapą. To jednak nie powstrzymało panów z THQ od wypuszczenia shootera, nawiązującego jednak nie do obrazu kinowego, ale do cyklu komiksów Marvela.

Gracz otrzymuje do dyspozycji pokaźny arsenał broni, który można – w zależności od naszych potrzeb – nieustannie modernizować. Duża dawka przemocy, mroczna i sugestywna grafika wydatnie przedstawia przerażający klimat brudnych ulic, plugawych bandytów, czy też naturalistycznych migawek z notorycznych egzekucji. Za realistyczną fizykę odpowiada silnik Havok. Jednak nie wszystkich warto uśmiercać – gdy gracz poharata niewinną osobę, jego pasek energii skurczy się, co w konsekwencji może doprowadzić do śmierci Pogromcy.

Warto nadmienić o możliwości wykorzystywania wrogów jako swoistych żywych tarcz. Gdy gracz wpadnie do budynku pełnego uzbrojonych bandziorów, wystarczy, że porwie jednego i tym samym zasłaniając się nim, urządzi masakrę pozostałym. Jeśli uda się graczowi dopaść przywódcę, ten, w nagłym przypływie strachu, może rozkazać swoim żołnierzom, aby ci błyskawicznie poddali się, czy też opuścili pomieszczenie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 3508 głosów czytelników.

The Punisher cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Punisher

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Punisher Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
PS2
XBOX
PC