Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka The Punisher (PC)

The Punisher

„The Punisher” to typowy shooter, stworzony przez konsorcjum wydawnicze THQ wraz ze studiem developerskim Volition Inc. Grę zdominowały elementy akcji i walki, natomiast warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na słynnym cyklu komiksów o tym samym tytule.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | Marvel Comics

Okładka The Punisher (PC)

producent: Volition Inc.

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

18sty2005

PS2 XBOX PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fabułę komiksu The Punisher stworzył nie kto inny, jak sam Jimmy Palmiotti. Opowiada ona historie Franka Castle'a, któremu wymordowano całą rodzinę, a on w amoku krwawej zemsty postanawia rozprawić się ze wszystkim niegodziwościami tego świata.

Na kanwie tych przygód w 2004 roku zaprezentowano w kinach mega produkcje z Hollywood pod tym samym tytułem. Niestety, film okazał się klapą. To jednak nie powstrzymało panów z THQ od wypuszczenia shootera, nawiązującego jednak nie do obrazu kinowego, ale do cyklu komiksów Marvela.

Gracz otrzymuje do dyspozycji pokaźny arsenał broni, który można – w zależności od naszych potrzeb – nieustannie modernizować. Duża dawka przemocy, mroczna i sugestywna grafika wydatnie przedstawia przerażający klimat brudnych ulic, plugawych bandytów, czy też naturalistycznych migawek z notorycznych egzekucji. Za realistyczną fizykę odpowiada silnik Havok. Jednak nie wszystkich warto uśmiercać – gdy gracz poharata niewinną osobę, jego pasek energii skurczy się, co w konsekwencji może doprowadzić do śmierci Pogromcy.

Warto nadmienić o możliwości wykorzystywania wrogów jako swoistych żywych tarcz. Gdy gracz wpadnie do budynku pełnego uzbrojonych bandziorów, wystarczy, że porwie jednego i tym samym zasłaniając się nim, urządzi masakrę pozostałym. Jeśli uda się graczowi dopaść przywódcę, ten, w nagłym przypływie strachu, może rozkazać swoim żołnierzom, aby ci błyskawicznie poddali się, czy też opuścili pomieszczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 3482 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do The Punisher

Klasyfikacja PEGI The Punisher

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Punisher

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
The Punisher - recenzja gry
The Punisher - recenzja gry

Recenzja 20 maja 2005, 09:17

Choć bez wątpienia Punisher jest jedną z najlepszych adaptacji komiksów w historii, nie udało się ominąć kilku elementarnych problemów spotykanych w tego typu produkcjach. Autorzy dołożyli wszelkich starań, by poszczególne etapy nie były monotonne, ale udało się to tak średnio na jeża. Taka już jest co prawda sama idea strzelanin TPP, ale momentami po prostu chciałoby się nieco więcej urozmaicenia. Mimo, że przemierzane przez nas otoczenia są różnorodne i lawirują po klimatach czerpiących z różnych źródeł (głównie, oczywiste, Max Payne, choć momentami przebija się np. Far Cry), de facto wciąż ograniczamy się do schematu „iścia” przed siebie i strzelania do wszystkich, którzy staną na naszej drodze.

PS2
XBOX
PC