Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXGBAGCNPS2
Okładka Catwoman (PC)

Catwoman

Trójwymiarowa gra akcji przygotowana przez wewnętrzne studio developerskie koncernu Electronic Arts. Przedstawiana przezeń historia bezpośrednio nawiązuje do fabuły przeboju kinowego o tym samym tytule z roku 2004.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy

Okładka Catwoman (PC)

data premiery gry:

20lip2004

PC GBA PS2 XBOX GCN

Trójwymiarowa gra akcji przygotowana przez wewnętrzne studio developerskie koncernu Electronic Arts. Przedstawiana przezeń historia bezpośrednio nawiązuje do fabuły przeboju kinowego o tym samym tytule z roku 2004. Nie jest też tajemnicą, iż została ona zrealizowana jako element promujący ów film i w ogóle postać Catwoman, notabene wywodzącą się z komiksów firmy DC Comics.

Akcja gry opowiada o młodej kobiecie, Patience Phillips (zarówno w grze jak i w filmie uosabianą przez aktorkę Halle Berry), która została zamordowana, po tym jak odkryła mroczne sekrety jej pracodawców. Powraca ona jednak do życia dzięki mocy niezwykłego egipskiego kota. Staje się Kobietą Kotką zdeterminowaną odkryć tajemnicę związaną z jej śmiercią oraz jej nowym wcieleniem.

Naszą bohaterkę wyposażono w bogaty zasób specjalnych ciosów, kocich instynktów i akrobatycznych ruchów, które pomogą jej w walce i niejednokrotnie ocalą ją przed śmiercią. Jest bardzo silna i zwinna, może przeskakiwać pomiędzy dachami nawet bardzo od siebie oddalonych budynków, pokonywać wysokie mury, unikać nadlatujących kul, z gracją pokonywać przeciwników wręcz, wykorzystywać do poruszania się i walki bicz, a także widzieć w ciemności czy dzięki niezwykle wyczulonemu węchowi tropić ludzi. Posiada też szósty zmysł ostrzegający ją przed nadchodzącymi niebezpieczeństwami.

Rzecz jasna postacie, które widzieliśmy w filmie, pojawiają się i tutaj. Mowa m.in. o Laurel Hedare (czarny charakter – właścicielka koncernu kosmetycznego, w którym pracowała główna bohaterka), jej księgowym Wesley’u oraz Armando, „specu od brudnej roboty”. Podobnież, poszczególne lokacje w grze są odpowiednikami tych, które mogliśmy zobaczyć na srebrnym ekranie, m.in. sklep jubilerski, fabryka, rezydencja i inne posiadłości Laurel Hedare.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 578 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Catwoman

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Catwoman

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 Ghz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1.5 GB HDD
Catwoman - recenzja gry
Catwoman - recenzja gry

Recenzja 30 sierpnia 2004, 12:54

Niestety, ceną niskiej kategorii wiekowej (od 12-stu lat) jest brak jakichkolwiek scen śmierci w grze (może poza jedną, ale nie chcę zdradzać zakończenia). Wszystkich wrogów unieszkodliwiamy wrzucając ich do kontenerów na śmieci, pudeł czy zrzucając ich ze schodów. Przy tym ostatnim sposobie, wrogowie po upadku podnoszą się z ziemi i kurczowo trzymają za głowę, wokół której latają gwiazdki, zupełnie jak w kreskówkach.

PC
GBA
PS2
XBOX
GCN