Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy (PC)

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy to osadzona w realiach science-fiction dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Akcji | TPP

Okładka Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy (PC)

data premiery gry:

14cze2004

PS2 XBOX

11lut2005

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy to dynamiczna gra akcji, w której główny bohater obserwowany jest z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP). Gra początkowo ukazała się na konsolach PS2 i Xbox, a dopiero po kilku miesiącach zdecydowano się na przygotowanie wersji na komputery osobiste. Producentem i zarazem wydawcą Psi-Ops jest firma Midway Games, która na rynku zasłynęła przede wszystkim dzięki serii bijatyk Mortal Kombat.

Akcja opisywanej produkcji osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracz wciela się w postać Nicka Scryer'a, który jest jednym z wielu tzw. agentów z mocami paranormalnymi (PSI). Nick próbował zinfiltrować organizację terrorystyczną o nazwie „The Movement”. Aby uwiarygodnić swoją osobę zdecydował się na wykonanie procedury wymazania dotychczasowej pamięci, która w wyniku wszczepionego implantu została zastąpiona „nową”. Szczegółowy plan na skutek nieprzewidzianych okoliczności legł jednak w gruzach, a głowiny bohater wpadł w ręce zbirów z „The Movement”. Teraz musi nie tylko uciec z bazy wspomnianej organizacji terrorystycznej, ale i poznać plany jej przywódcy, człowieka o pseudonimie The General.

Przebieg rozgrywki w pewnym stopniu zbliżony jest do typowych reprezentantów gatunku. Główny bohater bada kolejne pomieszczenia, zabiera niezbędne przedmioty, rozwiązuje niezbyt skomplikowane zagadki, a także eliminuje napotykanych przeciwników. Kluczowym elementem programu są jednak tytułowe umiejętności psi, z których Nick musi w wielu sytuacjach korzystać. Warto przy tym zaznaczyć, iż posiadane moce niekoniecznie muszą oddziaływać na samych wrogów, równie dobrze można manipulować interaktywnymi elementami otoczenia (krzesła, stoły, butelki itp.). Lista dostępnych zdolności obejmuje między innymi telekinezę (manipulowanie istotami ludzkimi lub przedmiotami na odległość), pyrokinezę (zapalanie rzeczy siłą umysłu), wysysanie energii psi od innych osób, tymczasowe opuszczanie swojego ciała (gracz porusza się wtedy w formie „ducha”) czy też kontrolę umysłów wybranych osób. W każdej chwili można również skorzystać z tradycyjnego arsenału, który obejmuje między innymi pistolet z tłumikiem, niewielki karabinek maszynowy, shotgun, karabin szturmowy, snajperkę, miotacz ognia czy wyrzutnię rakiet. Oprócz tego można korzystać z granatów, ale tylko w sytuacji przejęcia kontroli nad żołnierzem będącym w posiadaniu takowego przedmiotu.

Oprawa wizualna prezentuje zbliżony poziom do wersji konsolowych. Poziomy są zbudowane z dużej ilości szczegółów, na uwagę zasługuję również duża interaktywność otoczenia. Większość widocznych na ekranie efektów specjalnych związanych jest z aktualnie używanymi zdolnościami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 997 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 18,50 PLN

Gry podobne do Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Klasyfikacja PEGI Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy - bez pamięci
Recenzja gry Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy - bez pamięci

Recenzja 10 czerwca 2005, 12:51

Powyższe umiejętności są główną bronią w walce z żołnierzami i bestiami przeciwnika. Na szczęście panowie z Midway nie zapomnieli również o ludziach, lubiących dzierżyć w łapskach jakiś większy kawałek żelaza. Arsenał dostępny w grze nie jest żadnym przełomem, tylko sprawdzoną wielokrotnie zbrojownią. Podstawowym wyposażeniem Nicka jest pistolet z tłumikiem, pozwalający na cichą eliminację wrogów. Oprócz tego natkniemy się również na dwa typy karabinów maszynowych, shotguna oraz snajperkę. Nie oznacza to bynajmniej końca listy. Dzięki umiejętności mind control możemy wcielić się również w żołnierzy wroga, tachających ze sobą nieco cięższe uzbrojenie (rakietnica, granaty, miotacz ognia). Nic nie sprawia takiej frajdy, jak przejęcie kontroli nad jednym z wrogów i strzelenie „kumplowi” w plecy (ale ze mnie świnia :P).

PS2
XBOX
PC