Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNPS2XBOX
Okładka Spider-Man: The Movie (PC)

Spider-Man: The Movie

Opracowana przez studio Treyarch przygodowa gra akcji, oparta o fabułę hollywoodzkiej superprodukcji filmowej w reżyserii Sama Raimiego.

Akcji | TPP | superbohaterowie | Spider-Man | filmy | Marvel Comics

Okładka Spider-Man: The Movie (PC)

data premiery gry:

20kwi2002

PC PS2 XBOX GCN

Przygodowa gra akcji oparta o superprodukcję filmową z 2002 roku ze słynnym Spider-Manem w roli głównej. Gracz sam staje się bohaterskim człowiekiem-pająkiem, obdarzonym niesamowitymi umiejętnościami wspinania się po pionowych ścianach czy wystrzeliwania lepkich sieci. Fabuła gry rozwija się podobnie jak w filmie. Wykonując koleje misje trzeba rozwiązać kryminalną zagadkę, za którą kryje się tajemnicza postać Green Goblina i jego diabelskich legionów.

Oprócz wykorzystywania pajęczej sieci do łapania i unieszkodliwiania wrogów można używać pojedynczych nici do szybkiego wspinania się na wieżowce czy przeskakiwania nad przepaściami. Spider-Man potrafi doskonale walczyć wręcz używając kilku różnych ciosów. Zastosowano całkowicie nowy system walki pozwalający na atakowanie wrogów znajdując się jeszcze w powietrzu. W razie niebezpieczeństwa można skorzystać z umiejętności maskowania się, przywierając płasko do ściany budynku. Akcja rozgrywa się zarówno w obszernych wnętrzach budynków jak i na wysokościach drapaczy chmur. Po drodze znajdujemy przeróżne power-upy, które podnoszą sprawność i możliwości bohatera. Głosy bohaterów gry podłożone zostały przez aktorów występujących w filmie, m.in. przez Willema Dafoe i Toby’ego Maguire’a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1117 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Wymagania wiekowe Spider-Man: The Movie

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spider-Man: The Movie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Spider-Man: The Movie - recenzja gry
Spider-Man: The Movie - recenzja gry

Recenzja 25 lipca 2002, 14:54

Sama gra nie jest może zbyt trudna i szczerze odradzam wybieranie opcji Easy. Dlaczego? Gra staje się tak prosta, że po kilku minutach znudzi się nam, patrząc jak większa grupka przeciwników nie robi nam większych szkód. Dlatego osobiście radzę wybrać przynajmniej tryb Normal, żeby mieć większą satysfakcję z pokonania wrogów. Niestety spotkamy się również z innymi problemami. Jak się okazuje klawiatura nie jest najlepszym przyrządem do grania, nawet po zdefiniowaniu i tak tragicznych już ustawień klawiszy. Najlepiej grałoby się padem lub w ostateczności joystickiem. Nie jest to jednak ostatni mankament. Najbardziej denerwująca w całej zabawie jest praca kamery. Przysporzy Wam ona naprawdę wiele problemów. Dlaczego? Już wyjaśniam. Kamerę możemy ustawić na dwa sposoby: aktywnie oraz pasywnie. Tryb aktywny śledzi wszystkie poczynania Spider Mana zza jego pleców. I byłoby to jeszcze w porządku, gdyby nadążała za głównym bohaterem, a nie wlokła się z kilkusekundowym opóźnieniem. Na terenie otwartym można jeszcze to jakoś przeżyć, ale wewnątrz budynków na pewno ze złości powyrywacie sobie włosy. Zanim kamera raczy szacownie się ustawić za plecy Spidera, to przeciwnicy zdążą nam nieźle złoić skórę. Szczególnie niebezpieczne są momenty, kiedy wrogowie posługują się w bronią palną. Wtedy nasza porażka jest niemal nieunikniona. Można jeszcze ustawić kamerę w sposób pasywny, to znaczy, że sami będziemy mogli sterować obiektywem. Niestety jest to o tyle utrudnione, że nie mamy tylu rąk żeby jednocześnie kierować postacią, pracą kamery i do tego jeszcze walczyć. Do tej całej kolekcji błędów należy dodać jeszcze brak zapisu gry w dowolnym momencie.

PC
PS2
XBOX
GCN