Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Spider-Man (2001) (PC)

Spider-Man (2001) PC

Opracowana przez studio Gray Matter Interactive gra akcji, w której wcielamy się w jednego z najsłynniejszych komiksowych bohaterów wszech czasów.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | Spider-Man | Marvel Comics

PC Windows
Okładka Spider-Man (2001) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2001

23października2001

pudełko PL

Spider-Man to dynamiczna gra zręcznościowa, w której stajemy się jednym z najsłynniejszych rysunkowych bohaterów - człowiekiem pająkiem. Akcja dzieje się w 2000 roku, gdy podczas targów naukowych zostaje skradziony najnowszy wynalazek doktora Otto Octaviusa. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że zdjęcia wykonane przez redakcyjnego konkurenta Petera Parkera jednoznacznie wskazują na to, iż przestępstwa tego dopuścił się Spiderman lub ktoś przebrany za niego. Sprawa nabiera jeszcze jaskrawszych barw, gdy weźmiemy pod uwagę to, że doktor Octavius, to okrutny Octopus, a redakcyjny konkurent Parkera – Eddie Brock to sam zły Venom.

Stajemy więc do walki, celem której jest oczyszczenie Spidermana z fałszywych zarzutów. W swej przygodzie natkniemy się na licznych śmiertelnych wrogów Spider Mana, między innymi: Dr Octopusa, Venoma, Scorpiona, Mysterio, jak również bohaterów walczących ze złem jak Punisher i Daredevil. Oczywiście podczas naszej krucjaty będziemy mogli wykorzystywać szereg specjalnych zdolności człowieka pająka oraz całą gamę skonstruowanych przez Petera Parkera gadżetów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 736 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spider-Man (2001)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Spider-Man (2001)

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Activision zapowiada nowego Spider-Mana
Activision zapowiada nowego Spider-Mana

wiadomość18 kwietnia 2008

Activision zapowiedziało kolejną grę z człowiekiem-pająkiem, czyli marvelowskim Spider-Manem. Web of Shadows powstaje w studiach Shaba Games i Treyarch, a docelowymi platformami, na które tytuł ten się ukaże są Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS., Wii i PC.

Nowa gra z serii Spider-Man pojawi się w 2005 roku
Nowa gra z serii Spider-Man pojawi się w 2005 roku

wiadomość29 lipca 2004

Popularność Człowieka-Pająka zdaje się nie maleć. Wczorajszego dnia panowie z Activision potwierdzili oficjalnie, że w 2005 roku na sklepowe półki trafi nowa gra z tej serii, oparta na serii komiksów „Ultimate”. Tytuł rzeczonej produkcji – Ultimate SpiderMan – nikogo zatem nie może zdziwić.

Spider-Man i seria gier od Activision

wiadomość20 maja 2004

Drugi film z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej wejdzie na ekrany kin pod koniec czerwca, zaś w okolicach tego terminu powinna pojawić się również kolejna gra od Activision, dotycząca oczywiście przygód Petera Parkera (PC, konsole nowej generacji). To jednak dopiero początek góry lodowej. W planach firmy znajduje się już trzecia odsłona wirtualnej adaptacji obrazu kinowego (na podstawie Spider-Man 3), a także tytuł niezwiązany bezpośrednio z filmem, ale dotyczący historii opisywanego superbohatera.

Spider-Man : komiks, gra, film

wiadomość22 czerwca 2002

Wczoraj (21.06) na ekrany polskich kin trafił film Spider-Man, najnowsza ekranizacja kultowego komiksu o człowieku Pająku wydanego po raz pierwszy w 1962 roku w USA przez firmę Marvel Enterprises. Ten lekko już przykurzony super bohater wraca z wielkim rozmachem do panteonu najbardziej znanych postaci kultury masowej.

Spider-Man w sklepach na zachodzie

wiadomość21 września 2001

Po chwilowym wakacyjnym zastoju nie mamy teraz dnia bez premiery kolejnej ciekawej gry. W dniu dzisiejszym na zachodnie półki sklepowe Activision wysłał przygodową grę akcji Spider-Man.