Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Spyro the Dragon (PS1)

Spyro the Dragon PS1

Pierwsza odsłona słynnej serii platformówek 3D, w której głównym bohaterem jest pocieszny fioletowy smok Spyro. Produkcja została wydana ekskluzywnie na PlayStation 1.

Zręcznościowe | platformówki 3D | smoki

Sony PlayStation 1
Okładka Spyro the Dragon (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

9września1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Platformówka 3D stworzona przez studio Insomniac Games, które dwa lata wcześniej zadebiutowało pierwszoosobową strzelaniną Disruptor. Produkcja opowiada o losach małego smoka, który wyrusza na ratunek swoim starszym pobratymcom. W ramach przygody musi on pokonać szereg wyzwań zręcznościowych i logicznych.

Fabuła

W trakcie wywiadu dla programu informacyjnego grupa smoków z krainy Artisan, jednego z pięciu światów składających się na Królestwo Smoków, wyśmiewa pół-gnoma, pół-orka Gnasty’ego Gnorca. Zdenerwowany stwór postanawia ukarać ich za pychę i za pomocą magicznego zaklęcia zamyka wszystkie smoki w kryształach. Jedynie mały Spyro, ze względu na swój niewielki rozmiar, unika uwięzienia. Bohater, z pomocą ważki Sparksa, wyrusza na ratunek pobratymcom. Podczas swojej wędrówki musi pokonać licznych popleczników Gnasty’ego i zapobiec kradzieży smoczych jaj.

Mechanika

Spyro the Dragon jest klasyczną platformówką 3D, w której gracze muszą zmierzyć się z licznymi wyzwaniami zręcznościowymi oraz sporadycznymi zagadkami logicznymi. Tytułowy bohater odwiedza kilka krain, w których stara się uwolnić uwięzionych przyjaciół, zebrać kolorowe klejnoty czy też schwytać złodziei smoczych jaj. Do dyspozycji małego herosa oddano dwa ataki – zionięcie ogniem i uderzenie taranem. Posiadacze PS1 muszą umiejętnie dobierać je do napotkanych przeciwników, gdyż walka wymaga opracowania odmiennych strategii. Zebranie wszystkich znajdziek i wykonanie kompletu zadań odblokowuje dodatkowy poziom w grze i pozwala obejrzeć ukryte zakończenie.

Kwestie techniczne

Wydany ekskluzywnie na PS1 tytuł wyróżnia się kolorową oprawą audiowizualną, kreskówkową stylistyką i dużą dozą humoru. Fakt, że jest również pozbawiony brutalności i ma dobrze wyważony poziom trudności, sprawia, że to bardzo dobry wybór dla młodszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Spyro the Dragon

odpowiednia dla każdego wieku

Spyro Reignited Trilogy - okładka, screeny i data premiery [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź]
Spyro Reignited Trilogy - okładka, screeny i data premiery [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź]

wiadomość5 kwietnia 2018

Meksykańska wersja serwisu Amazon zamieściła na swoich stronach kartę Spyro Reignited Trilogy – pakietu zawierającego zremasterowane wersje pierwszych trzech części cyklu Spyro The Dragon. [Aktualizacja: Activision oficjalnie zapowiedziało projekt]