Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPSVPCPS3PS1iOS
Okładka Rayman 2: The Great Escape (PSP)

Rayman 2: The Great Escape

Rayman 2: The Great Escape to kontynuacja wydanej w 1995 roku konsolowej platformówki autorstwa Michela Ancela. Tym razem tytułowy bohater musi poradzić sobie z mechanicznymi piratami, którzy opanowali spokojną Krainę Snów.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | PSOne Classics

Okładka Rayman 2: The Great Escape (PSP)

data premiery gry:

4lis1999

PC

16wrz2000

PS1

18gru2008

PS3 PSP

1mar2010

iOS

28sie2012

PSV

Rayman 2: The Great Escape to druga pełnoprawna część przygód sympatycznego Raymana – wesołego bohatera o magicznej sile i szybkiej pięści, którego poznaliśmy w grze studia Ubisoft z 1995 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru, który był klasyczną, side-scrollową platformówką, tym razem nasz protagonista przemierza świat w pełnym 3D.

Straszliwi robo-piraci pod wodzą Admirała Brzytwobrodego najechali świat Raymana, chcąc schwytać jego przyjaciół i sprzedać do międzygalaktycznego cyrku. Sam Rayman został uwięziony i pozbawiony swojej mocy. Naszemu bohaterowi udaje się uciec, jednak aby pozbyć się najeźdźców i uwolnić wszystkich uwięzionych przyjaciół musi przebrnąć przez szereg etapów najeżonych rozmaitymi niebezpieczeństwami: od olbrzymich przepaści i niestabilnych pontonów do zainfekowanych bagien.

Podczas podróży, w czasie której powoli odzyskuje swą magiczną moc, Rayman musi odnaleźć cztery tajemnicze maski Polokusa, dzięki którym obudzi rzeczonego ducha wszechświata i ostatecznie pokona bandę mechanicznych piratów. Nie są oni jednak jedynymi przeciwnikami, na jakich się natknie. Na jego drodze staną również dwunogie rakiety, kurczaki zombie, piranie, a na końcu każdego etapu trudny do pokonania boss.

Nowa odsłona Raymana jest w pełni trójwymiarowa, co w oczywisty sposób wpłynęło na nieco inny niż w oryginale styl rozgrywki. Oprawa graficzna pozostała jednak równie kolorowa, a jej dodatkowym urozmaiceniem są liczne sekwencje filmowe, ilustrujące fabułę. Sam bohater zyskał też zupełnie nowe możliwości, które odblokowywane są w miarę postępów rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 2510 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rayman 2: The Great Escape

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rayman 2: The Great Escape

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły
Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły

wiadomość15 czerwca 2010

Zapowiedziana na targach E3 platformówka Rayman Origins to pierwsza od lat produkcja z udziałem Raymana, gdzie głównej roli nie będą grać Szalone Kórliki. Ubisoft właśnie ujawnił szczegóły na temat swego projektu.

Rayman 4 oficjalnie w produkcji!
Rayman 4 oficjalnie w produkcji!

wiadomość6 kwietnia 2006

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość, z której zapewne najbardziej ucieszą się najmłodsi czytelnicy naszego serwisu. Już wkrótce na rynku pojawią się kolejne przygody sympatycznego stworka o imieniu Rayman. Program tradycyjnie przygotuje firma Ubisoft, która wystosowała wczoraj oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Kieszonkowy Rayman zapowiedziany
Kieszonkowy Rayman zapowiedziany

wiadomość28 listopada 2004

Dużo mówi się w ostatnim czasie o możliwym przejęciu upadającego konsorcjum wydawniczego Eidos przez inny koncern z tej branży, francuski Ubisoft. Czy transakcja dojdzie do skutku – tego nie wiemy. Pewnym jest natomiast to, że Francuzi rozpoczęli właśnie prace nad trzema nowymi grami, dedykowanymi nadchodzącej konsoli Nintendo DS.

Rayman 4 przed 2007 rokiem

wiadomość21 lipca 2004

Jeden z najpopularniejszych na świecie bohaterów gier dla dzieci i młodzieży, Rayman, za mniej więcej kilkanaście miesięcy powróci na nasze monitory! Dzisiaj na francuskim forum poświęconym właśnie grom z tej serii, jeden z pracowników UbiSoftu potwierdził, że czwarta część przygód z Raymanem w roli głównej jest już tworzona.

Przegląd prasy: Komputer ŚWIAT GRY 03/2003

wiadomość12 lutego 2003

Dzisiaj do punktów z prasą na terenie całego kraju trafił najnowszy, marcowy numer czasopisma Komputer ŚWIAT GRY. Jedną z atrakcji numeru 03/2003 jest z pewnością udostępnione na zasadach wyłączności demo polskiej wersji gry Robin Hood: Legenda Sherwoodu, które znajdziecie na dołączonej do magazynu płytce CD.

PC
PS3
PSP
PSV
iOS
PS1