Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka KAO The Kangaroo (2000) (PC)
OkładkaKAO The Kangaroo (2000) (PC)

Kangurek KAO (2000) PC

KAO The Kangaroo (2000)

Przygotowana przez polskich deweloperów z firmy X-Ray Interactive kolorowa platformówka 3D, inspirowana cieszącymi się sporą popularnością grami pokroju serii Rayman.

Przygodowe | platformówki 3D | polskie | przygodowe gry akcji

Kangurek KAO (2000) Premiera PC

23listopada2000

pudełko PL

23listopada2000

producent: X-Ray Interactive wydawca: Titus Interactive wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Cieszące się dużą popularnością gry w stylu serii Rayman zainspirowały polskich deweloperów z firmy X-Ray Interactive do stworzenia platformówki, która urzekłaby polskie maluchy. W pracach nad Kangurkiem KAO priorytetem stały się urzekająca barwami oprawa graficzna, wartka akcja oraz brak elementów przemocy.

Przygody tytułowego kangura niemal zupełnie pozbawione są fabuły. Gracze dowiadują się jedynie tyle, że główny bohater został złapany w klatkę i wywieziony gdzieś daleko. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w niewoli KAO znajduje parę bokserskich rękawic, dzięki którym ma szansę wyswobodzić się i wyruszyć w długą, pełną niebezpieczeństw podróż do domu.

Rozgrywka obejmuje aż 50 zróżnicowanych poziomów. W trakcie swoich wędrówek kangurek ma okazję przemierzyć tropiki, Antarktykę, a nawet przestrzeń kosmiczną. Jak przystało na klasyczną platformówkę w grze nie brakuje elementów zręcznościowych. Tytułowy bohater musi pokonać wiele przeszkód, zbierać cenne przedmioty (jak monety i chorągiewki) oraz unikać spotkań z przeciwnikami, którymi są m.in. marynarze, pająki, świnki, szczury i bałwany. W niektórych miejscach kangurek może skorzystać także ze specjalnych rekwizytów – lotni, snowboardu a nawet statku kosmicznego.

Przejścia pomiędzy poszczególnymi lokacjami wymagają pokonania bossów, z którymi trzeba stanąć do pojedynku bokserskiego. Walki są dosyć trudne, ale bardzo emocjonujące.

Grafika w Kangurku KAO generowana jest w oparciu o autorski silnik i cechuje się dużą wyrazistością kolorów. Dynamicznie zmieniająca się praca kamery pozwala śledzić akcję z perspektywy trzeciej osoby lub w klasycznym dla platformówek widoku z boku.

Ścieżka dźwiękowa jest lekka i przyjemna, choć ma niewielki związek z fabułą gry. Dobywające się z głośników dźwięki nie odwracają też uwagi graczy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 1654 głosów czytelników.

Kangurek KAO (2000) cena w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Kangurek KAO (2000): Odpowiednia dla każdego wieku.

Kangurek KAO (2000) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • karta dźwiękowa
  • akcelerator 3D