Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2021, 17:29

Kangurek Kao - cała seria po latach wróciła do sprzedaży

Sklep GOG.com wydał cyfrowe wersje gier z serii Kangurek Kao. Dzięki temu cała seria polskich platformówek jest ponownie dostępna na rynku.

Zapowiedź nowej przygody Kangurka Kao sprawiła, że fani tego kultowego w Polsce cyklu mogli uważać poprzedni rok za o wiele bardziej udany niż większość graczy. Na tym jednak nie koniec przyjemnych niespodzianek dla miłośników serii. Sklep GOG.com udostępnił całą trylogię Kangurka Kao w wersji cyfrowej. Do 22 lutego zestaw trzech gier z pociesznym torbaczem zakupicie za 22,49 złotego, czyli o 10% taniej.

Dotychczas gracze, którzy nie posiadali pudełkowych wydań trylogii Kangurka Kao, mogli zapoznać się tylko z drugą odsłoną serii na Steamie. Ta ponoć poradziła sobie całkiem nieźle, co zachęciło twórców do zapowiedzenia nowej gry. Jednakże w wywiadzie z grudnia dla magazynu PolskiGamedev.pl deweloperzy stwierdzili, że cyfrowe wydanie pierwszej części serii jest „praktycznie niemożliwe”, bo byłaby to skomplikowana i „naprawdę spora” inwestycja. Najwyraźniej odzew graczy okazał się na tyle entuzjastyczny, że studio Tate Media postanowiło zmierzyć się z tym „drobnym” wyzwaniem.

Co się tyczy czwartej przygody Kangurka Kao, w listopadzie mieliśmy okazję zobaczyć bardzo krótki gameplay. Później deweloperzy uraczyli nas pomniejszymi materiałami z gry, takimi jak grafiki koncepcyjne oraz niedługie prezentacje rozgrywki. Nowy Kangurek Kao ma ukazać się jeszcze w tym roku, aczkolwiek nie podano dokładnej daty.