Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka KAO the Kangaroo 3 (PC)

KAO: Tajemnica Wulkanu PC

KAO the Kangaroo 3

Trzecia odsłona platformówkowego cyklu o przygodach sympatycznego kangurka Kao, rozwijanego przez rodzime studio deweloperskie Tate Multimedia.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | polskie

PC Windows
Okładka KAO the Kangaroo 3 (PC)

producent: Tate Multimedia

wydawca: Cenega S.A.

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2grudnia2005

2grudnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tajemnica Wulkanu to kolejna edycja przygód znanego bohatera Kangurka Kao przeznaczona na komputery osobiste. Gra oferuje dziesięć rozbudowanych misji do przejścia, które składają się na wciągającą rozbudowaną historię jednoosobową (związaną z tajemnicą tytułowego wulkanu). Każda z nich stawia przed nami bardzo różne zadania jakim musimy sprostać, a do najciekawszych z nich można zaliczyć takie jak choćby lot samolotem, bitwa powietrzna czy wyścig w symulatorze rzeczywistości wirtualnej. W tej części gry kangurek otrzymał kilka nowych zdolności, w tym umiejętność jazdy po korzeniach, a na dodatek w całej jego przygodzie pomaga mu pięciu przyjaciół.

Od strony technicznej gra, podobnie zresztą jak poprzednie jej odsłony nie odstaje od konkurencyjnych zachodnich produkcji. Zatem przeciwnikami Kao steruje dość złożone A.I., w którym można wyodrębnić sześć zupełnie różnych typów zachowań postaci. Z kolei świat w jakim się poruszamy zrealizowany został w pełni trójwymiarowej szacie graficznej i wypełniony licznymi dynamicznymi obiektami. W tle nieustannie upływa czas, co uwidacznia się ciągłą zmianą pory dnia, bez względu na lokację, w której znajduje się Kao (upływ czasu sterowany wewnętrznym zegarem). Pojawiające się na przemian noc i dzień nie tylko zmieniają wygląd graficzny całego świata ze spowitego mrokiem na rozświetlony słońcem, ale także wpływają na zachowanie się poszczególnych postaci, czy udźwiękowienie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1262 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI KAO: Tajemnica Wulkanu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe KAO: Tajemnica Wulkanu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB
  • 500 MB HDD
Kao: Tajemnica Wulkanu - recenzja gry
Kao: Tajemnica Wulkanu - recenzja gry

Recenzja 24 stycznia 2006, 13:05

Odblokowanie sobie drogi do docelowego świata to jednak najmniejszy problem. Największym okazują się duszki lasu, niezbędne do wypowiedzenia magicznego zaklęcia podczas instalacji artefaktu. Rzecz jasne, te świecące bardzo miłym dla oka światłem kulki, porozrzucane są po wszystkich zakątkach wyspy. Cała trudność polega na tym, że zawsze potrzebny jest ich komplet, a konkretna liczba uzależniona jest rodzaju etapu – z fabularnych przyczyn przepełnionego zielenią, wiatrem, wodą lub ogniem. Jeżeli wracając do wioski po zdobyciu artefaktu, nie dysponujemy całą kolekcją duszków lasu, kapłan niestety zapędzi nas z powrotem do krainy, przez co kangurek znowu będzie się musiał męczyć ze sługusami boga wulkanu.