Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3PS2GCNX360GBAXBOX
Okładka Rayman 3: Hoodlum Havoc (PC)

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Trzecia odsłona przygód tytułowego, sympatycznego bohatera. Produkcja w wersji na komputery osobiste i konsole stacjonarne jest trójwymiarową platformówką akcji, w której Rayman i jego wierni przyjaciele, Globox oraz Murfy, muszą stawić czoła armii Hoodlumów.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | humorystyczne

Okładka Rayman 3: Hoodlum Havoc (PC)

data premiery gry:

15lut2003

GBA

2mar2003

GCN

13mar2003

PS2 XBOX

18mar2003

PC

21mar2012

X360 PS3

Rayman 3: Hoodlum Havoc jest trzecią chronologicznie częścią przygód niezwykle sympatycznego bohatera, którego ciało składa się jakby z oddzielnych części. Dzięki zastosowaniu nowego, innowacyjnego systemu walki oferującego unikalne możliwości rozgrywki, tytuł ten jest obszerniejszy i nieco bardziej skomplikowany, niż obsypana laurami część druga. Większy nacisk położono także na fabularną stronę gry, przez co przyjaciele Raymana - Globox i Murfy - pełnią w niej istotniejszą rolę.

Głównym przeciwnikiem Raymana i jego przyjaciół jest Armia Hoodlumów, z którą toczymy zaciętą walkę. W trakcie zabawy bohater przemierza nowe, nie prezentowane wcześniej lokacje. Zwiedzimy zatem zarówno piękne, przepełnione magią miejsca, jak i obszary zupełnie zniszczone, bagna i wrzosowiska zamieszkałe przez wiele nieprzyjaznych stworów. W grze pojawia się ponad dwudzieścia różnych rodzajów przeciwników. Każdy z nich dysponuje inną bronią i atakuje w sobie tylko właściwy sposób. Rayman dysponuje w trakcie wędrówki także nową bronią o niesamowitej mocy, którą jest tzw. Power Fist.

Wizualnie gra prezentuje się znacznie lepiej od części drugiej, ulepszono także całkowicie system animacji, przez co zarówno Rayman, jak i pozostałe postacie prezentują się znacznie przyjemniej dla oka. Gra przeznaczona jest również dla młodszych graczy, zarówno poprzez swój design, jak i komediowy charakter.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 6362 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Gry podobne do Rayman 3: Hoodlum Havoc

Klasyfikacja PEGI Rayman 3: Hoodlum Havoc

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rayman 3: Hoodlum Havoc

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Procesor Pentium III 1 GHz
 • 256 MB RAM
 • 32 MB akcelerator 3D (GeForce 2 lub lepszy)
 • 800 MB HDD
Game Boy Advance

Game Boy Advance

 • Wykorzystuje:
 • link-kabel; GCN-GBA link
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Rayman 3: Hoodlum Havoc - recenzja gry
Rayman 3: Hoodlum Havoc - recenzja gry

Recenzja 23 czerwca 2003, 16:09

Jak wspomniałem, w grze przyjdzie nam skopać tyłki Mroklumów oraz innych mądrzejszych, bądź mniej inteligentnych przeciwników. Jedno jest pewne – będzie ich sporo. Początkowo pojawi się kilku „tak od święta”, lecz stopniowo, wraz z postępem rozgrywki przybywać ich będzie masowo coraz więcej. W zależności od świata, w którym prowadzimy aktualną eskapadę, pojawiać się będzie dany typ przeciwnika. Kiedy rozstawieni są pojedynczo, nie powinni nastręczać nam jakichkolwiek trudności, natomiast w grupie idzie im znacznie lepiej. Czynią z siebie armię zwariowaną, ale niebezpieczną.

PC
GBA
GCN
PS2
XBOX
X360
PS3