Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2010, 12:40

autor: Vercetti

Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły

Zapowiedziana na targach E3 platformówka Rayman Origins to pierwsza od lat produkcja z udziałem Raymana, gdzie głównej roli nie będą grać Szalone Kórliki. Ubisoft właśnie ujawnił szczegóły na temat swego projektu.

Zapowiedziana na targach E3 platformówka Rayman Origins to pierwsza od lat produkcja z udziałem Raymana, gdzie głównej roli nie będą grać Szalone Króliki. Ubisoft właśnie ujawnił szczegóły na temat swego projektu.

Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły - ilustracja #1

Zgodnie z informacjami ujawnionymi na konferencji prasowej Ubisoftu gra ma odwoływać się do korzeni serii – z tego względu jej akcja zostanie umiejscowiona w środowisku 2D, dokładnie tak, jak miało to miejsce w przypadku Raymana 1. Naturalnie przejście w XXI wiek wiązać się będzie z ładniejszą, bogatszą w detale oprawą wizualną, której walory można już oglądać na pierwszym zwiastunie oraz premierowych screenshotach.


Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły - ilustracja #2

Rayman Origins - znamy pierwsze szczegóły - ilustracja #3

Jeśli chodzi o gameplay, możemy spodziewać się, że na wielu poziomach naszemu bohaterowi towarzyszyć będą przyjaciele, znani z poprzednich odsłon Raymana. Gra tworzona jest za pomocą tych samych narzędzi, które służą rozwojowi Beyond Good & Evil 2, a za ciekawostkę można uznać fakt, że obecnie nad Rayman Origins pracuje zaledwie pięcioosobowy zespół.

Konkretna data debiutu platformówki nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo natomiast, że tytuł będzie dystrybuowany za pośrednictwem usług PlayStation Network oraz Xbox Live Arcade.