Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCWiiPS3PSVX3603DS
Okładka Rayman Origins (PC)
OkładkaRayman Origins (PC)

Rayman Origins

Dwuwymiarowa platformówka, nawiązująca pod względem schematu rozgrywki do klasycznych odsłon serii. Fabuła gry ma miejsce przed wydarzeniami opowiedzianymi w pierwszej części cyklu, a gracze trafiają tu do baśniowej krainy zwanej Rozdrożem Marzeń.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | kooperacja

Rayman Origins Premiera

15lis2011

X360 PS3 Wii

14lut2012

PSV

29mar2012

PC

5cze2012

3DS

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Rayman Origins to dwuwymiarowa platformówka, będąca pierwszą od kilku lat produkcją należącą do marki Rayman, gdzie głównej roli nie grają Szalone Kórliki. Dzieło firmy Ubisoft stanowi odwołanie do korzeni popularnej serii.

Fabularnie Rayman: Origins osadzone zostało przed pierwszą odsłoną cyklu. W grze przenosimy się do Rozdroża Marzeń, baśniowej krainy wykreowanej przez boga Polokusa. Jest ona zamieszkana przez rzeszę różnorakich postaci, zarówno tych dobrych, jak i złych. Tych ostatnich reprezentują Mroklumy, czyli stworki powstałe w wyniku infekcji sennymi koszmarami. Rayman oraz jego wierni przyjaciele, w tym Globox, jednoczą siły, by pokonać mroczne istoty i uratować świat.

Główną cechą Rayman Origins jest fakt, że akcja umiejscowiona została w środowisku 2D. Warunkuje to nie tylko mechanikę rozgrywki (poruszamy się przede wszystkim w czterech głównych kierunkach), ale również styl oprawy graficznej. Ta ostatnia charakteryzuje się bajecznie kolorowymi tłami (12 zróżnicowanych krain, w tym podwodna), a także bardzo dokładną animacją dwuwymiarowych bohaterów, wśród których pierwsze skrzypce gra oczywiście Rayman oraz jego przyjaciele.

Jedną z nowości zaserwowanych w Rayman Origins jest czteroosobowy tryb współpracy, opracowany na wzór tego z New Super Mario Bros. Gracze mogą w nim ukończyć całą kampanię, wcielając się w Raymana, Globoxa i dwie istoty z rasy Teensie. Wszystkie poziomy Rayman: Origins zaprojektowane zostały zarówno z myślą o samotnej rozgrywce, jak i kooperacji, dlatego też radość płynąca z ich pokonywania w obu przypadkach jest równie wielka. Dodatkowo, w trybie współpracy pod koniec każdego poziomu graczy czeka podsumowanie dokonań, wprowadzające do rozgrywki element rywalizacji.

Ostatnia modyfikacja 4 grudnia 2014

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 2847 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 454 głosów czytelników.

Rayman Origins cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rayman Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Rayman Origins Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • Sony Entertainment Network
X360
PS3
Wii
3DS
PC
PSV