Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2016, 11:29

autor: Góral

Darmowy Rayman Origins już dostępny

Od wczoraj można pobrać za darmo grę Rayman Origins w wersji na komputery osobiste. Wystarczy posiadać konto w Uplay i przypisać tytuł do swojego profilu, by zatrzymać go na zawsze.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że wkrótce firma Ubisoft będzie rozdawać za darmo uznaną platformówkę Rayman Origins. Francuski wydawca dotrzymał słowa i od wczoraj grę możecie pobrać na swój komputer z tego miejsca lub z poziomu aplikacji Uplay (zakładka „Ubi 30”). Akcja związana jest z 30. rocznicą założenia firmy. Dzięki temu wcześniej doczekaliśmy się darmowych Prince of Persia: Piaski Czasu i Tom Clancy's Splinter Cell. W przyszłym miesiącu Rayman Origins zostanie zastąpiony inną produkcją (nie wiemy jeszcze jaką), więc nie zapomnijcie przypisać go do swojego konta, w końcu to kawał porządnej platformówki.

Rayman Origins pod względem graficznym nie zestarzał się niemal wcale. - Darmowy Rayman Origins już dostępny - wiadomość - 2016-08-18
Rayman Origins pod względem graficznym nie zestarzał się niemal wcale.
Darmowy Rayman Origins już dostępny - ilustracja #2

Rayman Origins ukazał się w 2011 roku na konsolach Xbox 360, Wii i PlayStation 3, a w późniejszym czasie pojawił się też na komputerach osobistych oraz handheldach 3DS i PlayStation Vita. Produkcja nawiązuje do klasycznych, dwuwymiarowych platformówek, więc podczas rozgrywki liczy się przede wszystkim zręczność. Deweloperom udało się stworzyć naprawdę świetną i zabawną produkcję, która swego czasu zebrała mnóstwo pochlebnych opinii.

Dwa lata później pojawiła się kolejna odsłona cyklu, zatytułowana Rayman Legends. Tytuł oparty na podobnych założeniach okazał się jeszcze lepszą produkcją. Obecnie marka Rayman odeszła nieco w cień, zwłaszcza, jeżeli chodzi o konsole stacjonarne i PC-ty, gdyż na urządzeniach mobilnych w grudniu 2015 roku pojawiła się nowa część – Rayman Adventures.