Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS4PS3ANDXONEWiiUSwitch
Okładka Trine 2 (PC)

Trine 2

Trine 2: Director's Cut | Trine 2: Complete Story

Kontynuacja gry logiczno-platformowej studia Frozenbyte, której akcję osadzono w barwnym, bajkowym świecie fantasy. W Trine 2 ponownie splatają się losy maga Amadeusa, złodziejki Zoyi oraz rycerza Pontiusa, których połączył tajemniczy artefakt o nazwie Trine.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy logiczne | multiplayer | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Trine 2 (PC)

producent: Frozenbyte

wydawca: Atlus

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

7gru2011

PC

20gru2011

PS3

21gru2011

X360

22lis2012

WiiU

15lis2013

PS4

22lip2014

AND

18lut2019

Switch

8paź2019

XONE

Trine 2 to kolorowa platformówka wzbogacona silnymi elementami logicznymi, z akcją umiejscowioną w baśniowym świecie fantasy. Autorami gry są ponownie ludzie z Frozenbyte - firmy, która prócz wyprodukowania pierwszej części wsławiła się stworzeniem serii Shadowgrounds.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie cyklu, życiowe drogi trzech głównych bohaterów (maga Amadeusa, złodziejki Zoy'i oraz rycerza Pontiusa) ponownie się przecinają za sprawą tajemniczego artefaktu o nazwie Trine (Trójca). Tym razem herosi trafiają do baśniowej krainy zdominowanej przez hordy goblinów. Jedyną wskazówką dla bohaterów są dwa imiona - Rosabel i Isabel, jednak odkrycie związanej z nimi historii wiąże się z pokonaniem wielu niebezpieczeństw.

Cała rozgrywka została osadzona w dwóch wymiarach. W jej trakcie nie brakuje zarówno elementów zręcznościowych, pokroju skakania po platformach oraz walki, jak i logicznych polegających na rozwiązywaniu różnego rodzaju łamigłówek. Zabawę dodatkowo urozmaica możliwość zbierania kul i butelek z doświadczeniem i odkrywanie poukrywanych skarbów.

Do dyspozycji otrzymujemy trójkę bohaterów - maga Amadeusa, złodziejkę Zoyę oraz wojownika Pontiusa. Każda z postaci dysponuje własnymi unikalnymi umiejętnościami, których wykorzystanie będzie niezbędne do pomyślnego ukończenia przygody. Niektóre z nich pojawiły się już w poprzedniej części, ale nie zabrakło również nowych. Wojownik jest specjalistą od walki w zwarciu, zadaje duże obrażenia i może blokować wrogie ciosy tarczą. Złodziejka z kolei preferuje łuk i jest najbardziej zwinną z postaci, może też szybować w powietrzu za pomocą liny z hakiem. Natomiast mag dysponuje umiejętnością materializowania i przesuwania przedmiotów, ale jest najsłabszy z całej trójki. Przez większość gry możemy swobodne przełączać się pomiędzy herosami.

Nowością w stosunku do poprzednika jest wprowadzenie opcji gry w sieci - o ile w „jedynce” grać można było wyłącznie przy jednym komputerze, tak teraz poszczególni uczestnicy zabawy mogą połączyć się za pośrednictwem Internetu - w każdej chwili do prowadzonej już rozgrywki może dołączyć się dwóch dodatkowych graczy.

Pomimo tego, że w Trine 2 rozgrywka toczy się na płaszczyźnie dwóch wymiarów, twórcy zdecydowali się na w pełni trójwymiarową grafikę. Wszystkie postacie są przepięknie animowane, a odwiedzane lokacje są bardzo różnorodne i ociekają wręcz detalami. Całość oprawy wizualnej utrzymana jest w jasnych kolorach i posiada baśniową atmosferę. Twórcy przygotowali szereg nowych lokacji, a animacje bohaterów przeszły stosowny lifting.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1619 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 503 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Trine 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Trine 2: Complete Story

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Nvidia Tegra K1
Olśniewająca platformówka - recenzja gry Trine 2
Olśniewająca platformówka - recenzja gry Trine 2

Recenzja 12 grudnia 2011, 11:58

Gra będzie często chwalona za oprawę wizualną i nie powinno Was to dziwić, bowiem jest olśniewająca. Artyści odwalili kawał fantastycznej roboty – bez wątpienia to najładniejsza platformówka na rynku, przynajmniej wśród tych trójwymiarowych. Statyczne obrazki w ogóle nie oddają stanu rzeczy, fiński produkt trzeba oglądać w ruchu, by móc zachwycać się tymi wszystkimi cudami. Złożone z kilku planów tła, kapitalne oświetlenie, żywa kolorystyka – Trine 2 to produkt autentycznie piękny. W parze z fajerwerkami graficznymi idzie muzyka Ariego Pulkkinena. Twórca słynnego motywu przewodniego do Angry Birds tradycyjnie się popisał, a spod jego rąk wyszedł blisko godzinny soundtrack, dobrze wkomponowujący się w baśniową stylistkę gry. Przyczepić można się tak naprawdę jedynie do słabszych mówionych dialogów, jak i całej warstwy fabularnej, ale szczerze – jedno i drugie nie ma w tej produkcji wielkiego znaczenia.

PC
X360
PS3
WiiU
PS4
AND
Switch
XONE