Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2013, 09:33

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Trine 2: Complete Story tytułem startowym PlayStation 4

Trine 2: Complete Story ukaże się na PlayStation 4 jako tytuł startowy konsoli. Oprócz dodatkowych poziomów, wersja na PS4 zawierać ma wparcie dla stereoskopowego 3D oraz obsługę płytki dotykowej Dual Shock 4.

Studio Frozenbyte zapowiedziało, że Trine 2 zostanie wydane na PlayStation 4 we wzbogaconej wersji. Trine 2: Complete Story będzie jednym z tytułów startowych konsoli, a więc w Polsce ukaże się 29 listopada 2013 roku.

Trine 2: Complete Story zawierać ma 20 zróżnicowanych poziomów, w tym te znane z dodatku Goblin Menace oraz sekretną lokację Dwarven Caverns (odblokowywaną po znalezieniu odpowiedniej liczby fragmentów mapy). Tytuł ma robić wrażenie również pod względem oprawy wizualnej. Jak zapewniają twórcy:

„Tworzenie gry na PlayStation 4 to czysta przyjemność, a moc konsoli jest niesamowita. Nawet ze swoim graficznym przepychem Trine 2: Complete Story osiąga stabilne 60 klatek na sekundę przy jakości obrazu 1080p. Zapewniamy także wsparcie dla stereoskopowego 3D. Wspaniale jest widzieć, jak ten piękny świat zostaje ożywiony tyloma szczegółami na ekranach obsługujących 3D. Zdecydowanie polecamy to wszystkim, którzy mają taką sposobność.”

A zatem, przyszli użytkownicy PlayStation 4 wyposażeni w odpowiednie telewizory będą mogli grać w Trine 2: Complete Story w stereoskopowym 3D. Ponadto twórcy planują wykorzystać płytkę dotykową kontrolera Dual Shock 4 do urozmaicenia sterowania. Na razie nie podano ceny Trine 2: Complete Story w wydaniu na PS4. Reedycja gry ukazała się wcześniej na Steamie w cenie 16,99 euro (ok. 71 zł).

Trine 2 zawita na nową generację - Trine 2: Complete Story tytułem startowym PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-29
Trine 2 zawita na nową generację
Na PlayStation 4 Trine 2 będzie wyglądać jeszcze lepiej - Trine 2: Complete Story tytułem startowym PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-29
Na PlayStation 4 Trine 2 będzie wyglądać jeszcze lepiej

Trine 2 to zręcznościowa gra platformowa polegająca na rozwiązywaniu łamigłówek logicznych oraz zagadek opartych na fizyce. Gracz steruje na zmianę trójką postaci – magiem, wojownikiem i łotrzycą – posiadającymi unikalne zdolności, których odpowiednie wykorzystanie jest kluczem do sukcesu. Grać można samemu lub we trójkę – w takim wypadku każdy grający wciela się w konkretną postać i na swój sposób pomaga kolegom. Tytuł wyróżnia bardzo starannie wykonana grafika. Choć postaci poruszają się w jednym kierunku, niczym w dwuwymiarowych platformówkach, tła wyświetlane są w pełnym 3D. Trine 2 powstał jako kontynuacja hitu z 2009 roku Trine.

  1. Oficjalna strona gry Trine 2