Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2015, 12:29

autor: Kamil Zwijacz

Trine - sprzedaż serii przekroczyła 8 mln egzemplarzy, a Trine 3 zanotowało świetny debiut

Studio Frozenbyte pochwaliło się, że sprzedaż serii Trine przekroczyła 8 mln egzemplarzy, a Trine 3: The Artifacts of Power, które kilka dni temu zadebiutowało w Steam Early Access, zanotowało świetny wynik, sprzedając się trzy razy lepiej, niż pre-ordery na wcześniejsze odsłony serii.

W październiku 2014 roku studio Frozenbyte poinformowało, że seria Trine sprzedała się w nakładzie przekraczającym siedem milionów egzemplarzy. W ciągu kilku miesięcy wynik ten udało się powiększyć o kolejny milion, głównie dzięki świetnemu przyjęciu wczesnej wersji trzeciej odsłony. W wiadomości prasowej stwierdzono, że Trine 3: The Artifacts of Power sprzedało się trzy razy lepiej, niż Trine i Trine 2 w momencie startu ich pre-orderów. Oczywiście ma to związek z dużo większą rozpoznawalnością marki oraz faktem, że wcześniejsze odsłony nie były rozprowadzane w Steam Early Access. Warto jeszcze wspomnieć, że z ośmiu milionów sprzedanych egzemplarzy całej serii, trzy miliony przypadło na edycje dostępne w sklepie Steam.

Przy okazji ogłoszenia tej wesołej nowiny deweloper opublikował również pierwszą aktualizację Trine 3, która dodała m.in. nowy poziom Brush with Death. Ulepszono też nieco optymalizację gry oraz wyeliminowano kilka błędów. O pozostałych nowinkach przeczytacie w tym miejscu.

Trine 3 – trzecia część serii, trójka bohaterów, trzeci wymiar, trzy razy lepsza sprzedaż. - Trine - sprzedaż serii przekroczyła 8 mln egzemplarzy, a Trine 3 zanotowało świetny debiut - wiadomość - 2015-04-27
Trine 3 – trzecia część serii, trójka bohaterów, trzeci wymiar, trzy razy lepsza sprzedaż.
Trine 3: The Artifacts of Power w skrócie:
  • Gatunek: gra platformowa
  • Deweloper: Frozenbyte
  • Platformy sprzętowe: komputery PC ( w późniejszym czasie zapewne także konsole)
  • Data premiery pełnej wersji: jesień 2015 roku

Seria Trine liczy sobie trzy główne części oraz kilka ulepszonych wydań. Pierwsza odsłona ukazała się w 2009 roku najpierw na komputerach PC, a niedługo później na konsoli PlayStation 3 (przeniesiono ją także na PlayStation 4 i Wii U). Tytuł zebrał bardzo ciepłe opinie, więc po dwóch latach doczekał się kontynuacji.

Rozgrywka w „jedynce” i „dwójce” opierała się na zabawie w dwóch wymiarach – podobnie jak w wielu innych klasycznych platformówkach. Przy okazji najnowszej części wprowadzono jednak trzeci wymiar. Postacie mogą teraz wchodzić w głąb ekranu, a od czasu do czasu kamera przemieszcza się za danego bohatera, ukazując akcję zza jego pleców.

Gameplay sam w sobie nie zmienił się jednak w znaczącym stopniu. Gracze ponownie przejmują kontrolę nad trzema postaciami, pomiędzy którymi mogą przełączać się w dowolnej chwili, wykorzystując ich umiejętności do walki i rozwiązywania łamigłówek.

Premiera pełnej wersji Trine 3: The Artifacts of Power odbędzie się najprawdopodobniej jesienią bieżącego roku. Tytuł najpierw ukaże się na komputerach PC, ale w późniejszym czasie najpewniej doczeka się wersji dedykowanych konsolom.