Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Trine 3: The Artifacts of Power (PC)

Trine 3: The Artifacts of Power

Trzecia część bestsellerowej serii osadzonych w realiach fantasy gier platformowych studia Frozenbyte.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki 3D | elementy logiczne | multiplayer | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Trine 3: The Artifacts of Power (PC)

producent: Frozenbyte

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

20sie2015

PC

2019

Switch

Trine 3 to platformówka doprawiona elementami zaczerpniętymi z gier logicznych. Produkcję opracowali Finowie z firmy Frozenbyte, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za poprzednie dwie odsłony cyklu.

Gra przenosi nas do baśniowej krainy fantasy. Kampania opowiada dalsze losy trójki bohaterów znanych z dwóch wcześniejszych części serii, czyli maga Amadeusa, złodziejki Zoyi oraz rycerza Pontiusa. Każdy z nich posiada odmienne cechy oraz umiejętności i podczas przygód regularnie musimy się przełączać między postaciami. Wojownik jest najwolniejszy, ale jednocześnie najsilniejszy, więc idealnie nadaje się do walki w zwarciu. Wykorzystuje także swoją tarczę, za pomocą której potrafi na przykład odbijać ogniste pociski a nawet szybować na duże odległości. Czarodziej materializuje przedmioty i przesuwa je siłą własnego umysłu, ale jest jednocześnie najmniej odporny na obrażenia. Natomiast złodziejka jest najbardziej zwinna i posiada łuk służący zarówno do ataków dystansowych, jak i wystrzeliwania linki z hakiem.

Grafika wykonana została w pełnym 3D. Podczas zabawy musimy pokonywać przeszkody, omijać pułapki oraz walczyć z wrogami. Nieustannie zmuszeni jesteśmy również mierzyć się z zagadkami logicznymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena gry 6,9 / 10 na podstawie 157 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,6 / 10 na podstawie 360 głosów czytelników.

Gry podobne do Trine 3: The Artifacts of Power

Wymagania wiekowe Trine 3: The Artifacts of Power

12+

Wymagania sprzętowe Trine 3: The Artifacts of Power

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3,1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 TI / AMD Radeon R9 270 lub lepsza, 5 GB na HDD, Windows VISTA/7/8
Minimalne: Intel Core i3 2,0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 260 / AMD Radeon HD 4000 lub lepsza, 5 GB na HDD, Windows VISTA/7/8

Recenzja gry Trine 3: The Artifacts of Power - stracony potencjał pięknej platformówki

Recenzja 24 sierpnia 2015, 17:00

Jedna ze zmian, jakie zaimplementowali twórcy jest wybór misji. Teraz dokonujemy go na stylizowanej mapie, po której poruszamy się miniaturką postaci. Ta modyfikacja została wymuszona faktem pojawienia się wśród dostępnych etapów takich, w których udział bierze tylko jeden bohater. Każdy z nich ma do wyboru kilka takich lokacji, w których może szczególnie wykazać się posiadanymi umiejętnościami. Sęk w tym, że część z nich to zwykłe tłuczenie hord przeciwników na jakiejś arenie. Tych ciekawszych, trwających zwykle nie dłużej niż pięć minut, jest zaledwie kilka.

PC
Switch