Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2015, 15:00

Wieści ze świata (Star Wars: First Assault, Bloodborne, Cities: Skylines, Trine 3, Invisible, Inc.) 6/11/2015

Dziś piszemy m.in. o gameplayu ze skasowanego Star Wars: First Assault, DLC do Invisible, Inc. oraz aktualizacjach do gier Bloodborne, Cities: Skylines i Trine 3: The Artifacts of Power. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do piątku 6.11 do godz. 19:00):

  • Volume – obniżka 33% – 12,05 euro (ok. 51 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 6.11 do godz. 19:00):

Midweek Madness: gry wydawcy Versus Evil (do 6.11 do 19:00) – WWW – między innymi:

Promocja dnia (do soboty 7.11 do godz. 19:00):

  • Kenshi [wczesny dostęp] – obniżka 40% – 8,99 euro (ok. 38 zł), WWW

Weekend z Nordic Games (do poniedziałku 9.11 do godz. 19:00) – WWW – między innymi:

Weekend z serią Trine (do poniedziałku 9.11 do godz. 19:00) – WWW:

Oferta weekendowa (do poniedziałku 9.11 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 9.11 do godz. 19:00) – przecena 131 gier – WWW

Promocje GOG.com

Big Fall Sale: dzień 2 (do soboty do godz: 2:59) – WWW – między innymi:

Wieści ze świata (Star Wars: First Assault, Bloodborne, Cities: Skylines, Trine 3, Invisible, Inc.) 6/11/2015 - ilustracja #1

Skasowany Star Wars: First Assault na gameplayu

Użytkownik serwisu YouTube o ksywce Extracheat13 podzielił się prawie 20-minutowym zapisem rozgrywki z anulowanego FPS-a Star Wars: First Assault (poniżej). Nagranie pochodzi z technicznych beta-testów trybu multiplayer, przeprowadzonych parę lat temu na Xboksie 360. Niestety, gra w tej wersji zawierała tylko jedną mapę i nie dawała możliwości toczenia rozgrywki z innymi graczami ani nawet z botami – aczkolwiek była już wtedy w dość zaawansowanym stadium produkcji, więc i tak jest na co popatrzeć.

Bloodborne otrzyma aktualizację z nową zawartością

Studio From Software zapowiedziało, że mniej więcej w tym samym czasie, gdy będzie debiutował dodatek The Old Hunters (jego premiera nastąpi 24 listopada), każdy posiadacz Bloodborne otrzyma aktualizację z nową zawartością. Wprowadzi ona przede wszystkim nieznaną wcześniej frakcję łowców, noszącą nazwę The League. Wraz z nią pojawi się świeży sieciowy ranking oraz opcja wzywania nowych NPC na pomoc w walce. Przy okazji deweloper zaprezentował także kolejną broń, która znajdzie się w rozszerzeniu The Old Hunters – Holy Moonlight Sword (na poniższym obrazku).

Wieści ze świata (Star Wars: First Assault, Bloodborne, Cities: Skylines, Trine 3, Invisible, Inc.) 6/11/2015 - ilustracja #2

Cities: Skylines – zwiększone limity w patchu 1.2.2-f2

Studio Colossal Order wypuściło patch 1.2.2-f2 do Cities: Skylines, który wprowadza parę istotnych zmian w grze. Pierwsza z nich to rozszerzenie granic obszarów przeznaczonych na budowę miast i zwiększenie limitu wznoszonych konstrukcji aż o 50% procent. Stało się to możliwe bez podnoszenia wymagań sprzętowych dzięki optymalizacji dokonywanej od premiery produkcji. Druga ważna zmiana to wzbogacenie edytora o opcje wpływania na sfery wypoczynku i turystyki (dla posiadaczy dodatku After Dark). Ponadto nie zabrakło szeregu pomniejszych poprawek – pełną ich listę znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Star Wars: First Assault, Bloodborne, Cities: Skylines, Trine 3, Invisible, Inc.) 6/11/2015 - ilustracja #3

Trine 3 – bonusowy poziom w nowej aktualizacji

Studio Frozenbyte wypuściło sporą aktualizację do platformówki Trine 3: The Artifacts of Power. Zawiera ona dodatkowy poziom, w którym bohaterowie uczestniczą w przygodzie mającej na celu zdobycie… ciastek. Deweloper zapowiedział przy tym, że zamierza dalej rozwijać serię Trine i chciałby wypuścić w przyszłości więcej takiej zawartości. Ponadto produkcja doczekała się wsparcia dla systemów Linux i SteamOS. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Warto też wspomnieć, że Trine 3 jest przez najbliższy weekend dostępne w 50-procentowej przecenie na Steamie. Nowy poziom możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie:

Invisible, Inc. otrzyma wkrótce DLC Contingency Plan

Studio Klei Entertainment ogłosiło datę premiery pierwszego DLC do szpiegowskiej strategii taktycznej Invisible, Inc. – dodatek Contingency Plan zadebiutuje 12 listopada. Znajdziemy w nim dodatkowe misje w kampanii, które będziemy mogli przejść z udziałem czworga niedostępnych wcześniej agentów wyposażonych w nowy ekwipunek. Na ich drodze staną zaś nieznane do tej pory typy strażników i zabezpieczenia. Cena rozszerzenia wyniesie 4,99 euro (ok. 21 zł). Ponadto 12 listopada wypuszczona zostanie również kolejna aktualizacja, która wprowadzi parę pomniejszych poprawek (pełna ich lista tutaj).

Wieści ze świata (Star Wars: First Assault, Bloodborne, Cities: Skylines, Trine 3, Invisible, Inc.) 6/11/2015 - ilustracja #5

Galeria obrazków

Polecamy też najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: