Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDPS4WiiUiOSXONESwitch
Okładka The Book of Unwritten Tales 2 (PC)
OkładkaThe Book of Unwritten Tales 2 (PC)

The Book of Unwritten Tales 2

Kontynuacja opracowanej w 2009 roku przez studio KING Art Games zabawnej gry przygodowej, opowiadającej o poszukiwaniach potężnego magicznego artefaktu.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | humorystyczne | indie | Xbox Game Pass | EA Play

The Book of Unwritten Tales 2 Premiera

8lut2015

XONE

20lut2015

PC

18wrz2015

PS4

7cze2016

WiiU

2lut2017

AND iOS

5lut2019

Switch

The Book of Unwritten Tales 2 jest kontynuacją dobrze przyjętej, humorystycznej gry przygodowej point-and-click The Book of Unwritten Tales. Twórcy z belgijskiego studia KING Art Games stworzyli ją we współpracy z drugim już wydawcą – firmą Nordic Games Publishing. Poprzedni (Hamburger Medien Haus) niestety zbankrutował, więc niewielkie studio, choć stworzyło popularny tytuł, nie osiągnęło wielkiego sukcesu finansowego. Nowy partner deweloperów pomógł im przenieść grę na kilka różnych platform sprzętowych, rozszerzając grupę odbiorców i fanów.

Fabuła

W The Book of Unwritten Tales 2 gracze mają możliwość kierowania starymi znajomymi: gnomem Wilburem, elfią księżniczką Ivo, łowcą przygód Nate’em, a także sympatycznym stworem o imieniu Critter. Akcja tytułu rozpoczyna się w rok po wydarzeniach znanych z pierwszej odsłony cyklu. Królestwo Aventasii dotyka tajemnicza magiczna plaga, zamieniająca groźne bestie w słodkie psiaki, a potężne zamki w domki dla lalek. W obliczu tego niespodziewanego obrotu spraw, na barki bohaterów spada zadanie dotarcia do źródła tego zjawiska i rozwikłanie jego zagadki.

Mechanika

Każdą z czterech postaci sterujemy osobno, choć pojawiają się takie momenty, gdy niezbędne jest kontrolowanie dwóch lub nawet trzech naraz. W przygodówce typu point-and-click nie mogło zabraknąć również wielu zagadek logicznych, a dzięki wsparciu społeczności poprzez zbiórkę na Kickstarterze produkcja posiada także liczne dodatkowe zadania poboczne.

Kwestie techniczne

Oprawia graficzna The Book of Unwritten Tales 2 nawiązuje do pierwszej odsłony, aczkolwiek została w porównaniu z nią znacznie ulepszona. Sylwetki postaci wykonano w pełnym 3D, zaś całość utrzymana jest w kolorowej, humorystycznej estetyce, dobrze współgrającej z lekkim stylem całej produkcji.

Ostatnia modyfikacja 16 października 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

The Book of Unwritten Tales 2 cena w dniu premiery: 164,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Book of Unwritten Tales 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

The Book of Unwritten Tales 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 13 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
PS4
XONE
iOS
WiiU
AND
Switch